Keystone logo
ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme Gazetecilik Yüksek Lisansı
ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme

Gazetecilik Yüksek Lisansı

Lille, Fransa

2 Years

Fransızca

Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 4.500 / per year *

Kampüste

* yıllık / yabancı öğrenciler: yıllık 7.500 Euro

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

ESJ Lille Diploması okulun en eski diplomasıdır. Bugün Ulusal Gazeteci İstihdamı Ortak Komisyonu (CPNEJ) ve Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından “Yüksek Lisans 2” düzeyinde tanınan bir diplomadır. Bac+3 (180 AKTS) için rekabetçi sınavla giriyorsunuz.

Eğitim sürekli değerlendirmeyle iki yıl sürer. Bu iki yılın sonunda öğrenciler çift diplomadan ( ESJ Lille diploma ve IEP Lille'den diploma) yararlanır.

Sınıf başına 60 öğrenci (10 uluslararası öğrenci dahil), ilk yıl genel eğitim, ikinci yıl ise uzmanlık eğitimi alırlar. Basın şirketleriyle yapılan stajlar ve işbirlikleri sayesinde, okuldan tanınmış bir bilgi birikimiyle ve medyadaki ilk kilometre taşlarıyla ayrılıyorlar.

Öğrenciler, radyo, televizyon, yazılı basın ve multimedya öğretimi için eğitim yöneticilerinin önderlik ettiği, öğretimin gereklilikleri konusunda deneyimli deneyimli gazetecilerden oluşan bir ekip tarafından denetlenir.

Öğrenciler en modern profesyonel donanıma sahiptir: multimedya odaları, masaüstü yayın istasyonları, radyo stüdyoları, TV setleri vb. Veya iyi bir profesyonel gazetecinin tüm araçları. Ayrıca medya alanındaki en zengin kütüphaneye de sahipler: 10.000 kitap, 300'den fazla yayın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • İletişim ve Spor Gazeteciliği Özel Yüksek Lisans Derecesi
    • Madrid, İspanya
  • Gazetecilikte Usta
    • Lisbon, Portekiz
  • Goldring Sanat Gazeteciliği ve İletişiminde Usta
    • Syracuse, Amerika Birleşik Devletleri