Keystone logo
ESPI

ESPI

ESPI

Tanıtım

ESPI Grubu: Gayrimenkulde 50 yıllık tarih, uzmanlık ve bilgi birikimi!

1972'de önde gelen gayrimenkul oyuncuları tarafından oluşturulan ESPI Grubu - dernek statüsü (1901 Yasası) altında kurulmuştur - nitelikleri Devlet tarafından seviye 6 (Bac+ 3) ve seviye 7 (Bac+) tarafından tanınan özel bir yüksek öğretim kurumudur. 5) veya okul diplomaları ve Ulusal Profesyonel Sertifikalar Rehberine (RNCP) kayıtlı, bir Lisans döngüsü ve bir Profesyonel Yüksek Lisans döngüsü (6 uzmanlık). 50 yıllık varlık, Grubun tüm gayrimenkul işlerinde kök salmasına olanak sağlamıştır. Bugün öğrencilerimiz Paris, Nantes, Marsilya, Bordeaux, Lyon ve Montpellier kampüslerine yayılmıştır.

ESPI Grubu, kuruluşundan bu yana farkını ortaya koydu: paydaşları - profesyoneller veya öğretmen-araştırmacılar - tüm alanlarında uzmanlar ve eğitim programlarının uygunluğu ve tutarlılığı, kaliteli ve profesyonel eğitimin anahtarıdır. Güçlü ağı büyümeye devam ediyor: 9.000'den fazla eski öğrenci, çok sayıda yönetici de dahil olmak üzere sorumluluk pozisyonlarına sahiptir. 600 ortağı, şirketi ve meslek birliği ve 250 konuşmacısı, öğrencileri kaderindeki mesleklere yönlendirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Yerleştirme oranı, okulun akademik kalitesinin ve profesyonelliğinin en iyi göstergesidir: öğrencilerin %97'si, eğitimlerinin sonunda istihdam edilmektedir.

Bir eğitim görevi

Ulusal ve uluslararası gayrimenkulün tüm dallarında akademik mükemmellik operasyonel, sorumlu ve yenilikçi profesyonellerimiz aracılığıyla eğitim verin.

İnovasyon ve araştırma misyonu

Ulusal ve uluslararası gayrimenkul ekosisteminin dönüşüm ve yeniliklerine bilimsel üretimlerimiz ve uzmanlığımızla katılın.

İstatistik

 • 1972'den beri
 • 8 Kampüs
 • 250 Öğretim Elemanı
 • 3900 Öğrenci
 • 11 800 Diploma
 • 30 Uluslararası Ortak

  Kampüs Özellikleri

  Paris

  Artık Levallois-Perret şehrinin kalbinde, Paris'in kapılarında yer alan modern bir binada kurulu olan bu yeni kampüs, 5 kata yayılmış interaktif beyaz tahtalarla donatılmış odalar ve öğrenme laboratuvarları ile en son teknolojilerle donatılmıştır. Bir öğrenme salonu öğrencileri ve ziyaretçileri kahve molası için karşılamaktadır.

  Bu yeni tesisler, gayrimenkul sektöründeki şirketlerle ortaklaşa daha fazla profesyonel etkinlik ve çalıştay düzenlemeyi mümkün kılıyor.

  Bu yeni konum, çağdaş bir mimari ortam ve kampüsün Paris pazarındaki lider konumunu korumasına olanak tanıyan yenilikçi eğitim ekipmanı sunması nedeniyle okul için bir dönüm noktasıdır.

  Nantes

  Düzenli olarak Fransa'nın en çekici şehri ve Avrupa'nın en yenilikçi şehri olarak gösterilen Nantes'in gerçekten de birçok varlığı var.

  İnovasyon ve iş geliştirme yaklaşımlarını öne çıkaran yaratıcı bir metropol olan şehir, kendi bölgesinde bulunan birçok eğitim merkezinden yeni çıkan zengin bir beceri havuzunu nasıl teşvik edeceğini biliyor.

  Atlantik metropolünde elbette emlak sektörünün de oynayacağı rol var. Nantes metropol alanının ekonomik dinamizmini desteklemek amacıyla oluşturulan birçok kentsel yenileme projesi, sektördeki tüm profesyoneller için gerçekten de büyük fırsatlardır.

  ESPI Grubu, bu gelişmeye katılmak amacıyla 2003 yılında Nantes'teki ikinci kampüsünü Rivière iş parkındaki 285 rue Louis de Broglie adresinde açtı.

  Marsilya

  Fransa'nın ikinci büyük şehri olan Marsilya, şu anda farklı sektörlere, güçlü sanayiye ve yüksek öğrenim ve araştırmada mükemmellik merkezlerine dayanan bir ekonomik kalkınma döngüsü içindedir. Bu ekonomik kalkınmanın merkezinde Euroméditerranée projesi yer alıyor. Tüm Avrupa Birliği'nde gerçekleştirilen en büyük kentsel yeniden yapılandırma operasyonu, Provençal metropolüne uluslararası bir kapsam sunmayı amaçlıyor.

  Elbette böyle bir gelişme gayrimenkul sektöründeki profesyonellerin tüm profillerini entegre ediyor. ESPI grubu, öğrencilerinin bu gelişim dinamiğini entegre etmelerini sağlamak amacıyla 2012 yılında Marseillais Kampüsü'nü açtı. O tarihten bu yana tesislerimiz, yeni ekonomik merkez olan La Joliette bölgesindeki 10 La Joliette yerine taşındı. Marsilya'nın merkezi, Eski Limanın kuzeyinde, kentsel yeniden yapılanma projesinin kalbinde yer almaktadır.

  bordo şarabı

  Ülkenin şüphesiz en çekici şehirlerinden biri olan Bordeaux, her şeyden önce insan ölçeğinde bir metropol. Dinamik yerel ekosistemi ve burada gelişen çok sayıda yenilikçi şirket, burayı tüm profiller için oldukça cazip bir alan haline getiriyor. Gayrimenkul sektörü de bir istisna değildir ve mesleğin tüm büyük aktörleri bu bölgede faaliyet göstermektedir.

  2019 yılından beri Bordeaux şehrinde bulunan kampüsümüz, Bastide bölgesinin kalbinde, şehir merkezinde, 73 avenue Thiers adresindeki "Jardin Botanique" tramvay istasyonunun karşısında yer almaktadır. Konutların, mağazaların, kültür mekanlarının ve yeşil alanların bir araya geldiği bir ortamda yer alan kampüsümüz, 140 öğrencisine ideal bir çalışma ortamı sunmaktadır.

  Lyon

  Auvergne-Rhône-Alpes bölgesi Fransa'nın en dinamik bölgelerinden biridir. Gayrimenkul sektörü de bir istisna değildir ve mesleğin tüm büyük aktörleri bölgemizde faaliyet göstermektedir. ESPI 2017'den beri Lyon'da bulunuyor ve 2018 akademik yılının başında yeni binasına taşındı. Yeni 950m2'lik tesis olağanüstü bir çalışma ortamı sunuyor. Sınıflar en son dokunmatik ekran teknolojisiyle donatılmıştır. Alt grup "çalışma kabinleri" birçok ders için proje bazlı öğrenmeyi mümkün kılar. Mola alanları ve kafeteryalar öğrencilerin ders çalışmalarından doyasıya keyif almalarına olanak sağlar. Kampüsteki her şey, öğrencilerin ve gayrimenkul profesyonellerinin en uygun koşullarda buluşup fikir alışverişinde bulunabilmeleri için tasarlandı.

  Montpellier

  Montpellier kampüsü, 2018 akademik yılının başından bu yana, dinamizmi ve potansiyeli uzun süredir gözlemlenen ve geleceği tartışılmaz görünen bir sektör olan gayrimenkul mesleklerinde yetiştirmek üzere öğrencileri ağırlıyor.

  Montpellier kampüsü, yüksek kaliteli eğitim koşullarını garanti eder ve yüksek standartları ve nezaketi birleştirerek insan desteğini kapatır.

  Lille

  Kampüs sizi, Euralille ve tren istasyonlarının yakınındaki Lille "Şehir"inin stratejik bölgesinde karşılamaktadır. Olağanüstü bir mimari mirasa sahip ve Londra, Amsterdam, Brüksel ve Paris'e yakın, Euratechnologies sayesinde Fransa'daki ilk kuluçka merkezi ve start-up hızlandırıcısıyla donatılmış olan Lille'in çekiciliği artık kanıtlanamayacak!

  Yeniden keşfedilen bir gastronomi ve gelişen bir kültürel sunum arasında şehir, unutulmaz bir öğrenci deneyimi yaşamak için tüm malzemeleri sunuyor.

  Lille kampüsünün eğitim teklifi, emlak piyasasının dinamizmine mükemmel bir şekilde yanıt veriyor ve ortaklarına, sektördeki büyük oyunculara, bugünün ve yarının yetenekli çalışanlarından oluşan bir nesil sunuyor.

  Montreal

  Montreal birçok bakımdan olağanüstü bir şehir. İlk olarak, dünyanın en büyük ikinci Fransızca konuşulan şehri olmasına rağmen, İngilizce konuşulan birçok yerel toplulukta veya sınırı yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olan Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat ederek İngilizce pratik yapmak kolaydır.

  Buradaki yaşam kalitesi, birçok kamu hizmeti, yüksek güvenlik düzeyi ve çoğu büyük Kuzey Amerika şehrine göre daha düşük yaşam maliyetiyle mükemmeldir. Tüm bu faktörler ve çok daha fazlası, burayı üniversite için tercih edilen bir yer haline getirmektedir.Montréal gelişiyor yenilik, fırsatlarla dolu ve herkese tam potansiyeline ulaşma şansı veriyor.

  Montreal kampüsü kapılarını Quebec'e özgü bu performans ve ilgi ruhuyla açıyor. Nitelikler ve profesyonel ağ kurma açısından tüm avantajların yanı sıra, öğrencileri bekleyen zenginleştirici bir insan deneyimidir. Uluslararası hareketliliği seçmek şu anlama gelir: Konfor alanınızın dışına çıkmayı öğrenmek, kişilerarası becerileri geliştirmek ve farklı kültürel uygulamalara açılmak. Sınırların giderek bulanıklaştığı bir dünyada bu dikkate değer bir avantajdır.

   Konumlar

   • Paris

    12 rue Belgrand LEVALLOIS-PERRET, 92300, Paris

    • Montreal

     507 Place d'Armes #260,, H2Y 2W8, Montreal

     • Nantes

      Nantes, Fransa

      • Marseille

       Marseille, Fransa

       • Bordeaux

        Bordeaux, Fransa

        • Lyon

         Lyon, Fransa

         • Montpellier

          Montpellier, Fransa

          • Lille

           Lille, Fransa

           sorular