Keystone logo
Eszterháyz Károly Catholic University

Eszterháyz Károly Catholic University

Eszterháyz Károly Catholic University

Tanıtım

1774 yılında kurulan Eszterházy Károly Katolik Üniversitesi, Eger ve Jászberény'de lider ve dinamik olarak gelişen bir yüksek öğrenim kurumudur. Onlarca yıllık geleneğine dayanan kurumun ana profili, öğretmen eğitimidir. Üniversitenin adı, Macaristan'da halk eğitiminin metodolojik olarak yenilenmesini ve ayrıca oldukça pratiğe yönelik Eszterházy Pedagojik Eğitim Modeli'nin uygulanmasını amaçlayan Karmaşık Temel Program'a eklenmiştir. 6.500'e yakın öğrencisi ve 250 üniversite hocası bulunan kurum, geleneklerine bağlı, mirasına sahip çıkan ve toplumsal süreçlere önem veren bir kurumdur. Araştırmacılarımızın bölgedeki ekonomik aktörlerin katılımı ve yurt içi ve yurt dışı projelerin desteği ile uygulamalı araştırmalar yürüttüğü üniversitede uluslararası kabul görmüş bilgi merkezleri ve araştırma grupları faaliyet göstermektedir.

Bağcılık ve şarapçılık alanında uluslararası kabul görmüş araştırmalar, Karpat havzasının tamamında sürdürülebilir tarıma etkin bir şekilde hizmet etmektedir. Üniversite, Enerji Bakanlığı'nın Ulusal Enerji ve İklim Planı'nın uygulanmasını desteklemek olan 9 yıllık LIFE entegre projesine yerli tek yükseköğretim kurumu olarak katılmaktadır. Kurumda koordinasyon ve tutum oluşumundan sorumlu Kömür Komisyonu Sekreterliği faaliyet göstermektedir. Olağanüstü sonuçları ile EKCU, Macaristan'daki en iyi spor üniversitelerinden biridir.

İstatistik

 • Uluslararası öğrenciler:

  2%

 • 0
 • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

  18 1'e

Kampüs Özellikleri

Eger (ana kampüs)

Eger birçok yönden şanslı bir şehir: Doğal özellikleri mükemmel, şarapları haklı bir üne sahip, tarihi son derece zengin ve Lyceum gibi harika mimari hazinelere sahip.

Jászberény

Jászság'ın ne büyük ne de küçük olan başkenti Jászberény, bilimsel, sanatsal ve kültürel konuların yanı sıra eğlence, dinlenme ve Zagyva nehri boyunca yürüyüş olanakları da sunuyor. Spor salonu ve kapalı buz pateni pisti, sporla ilgilenenlere sayısız program sunuyor.

  kabul

  Hoş geldiniz, Uluslararası Öğrenciler!

  Eszterházy Károly Katolik Üniversitesi, iki kampüste 12 derecelik programlar ve İngilizce olmayan bir derece programı sunmaktadır. Hala kararsızsanız lütfen şu anda sunulan tüm programlarımızı içeren Çalışma Programları kataloğumuzu ziyaret edin. Ayrıca Kabul ekibi, üniversiteye kabul süreci boyunca size rehberlik etmek için burada. Lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz ve kabulle ilgili sorularınız varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  Kendi kendini finanse eden öğrenciler için Başvuru Prosedürleri

  Eszterházy Károly Katolik Üniversitesi'nin sunduğu programlardan birine başvurmaya karar verdiniz mi? Kabul Ekibi, başvuru süreci boyunca size rehberlik etmek için burada. Lütfen web sitemizi de dikkatlice kontrol edin, ancak başka sorularınız olması durumunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin E-posta adresini göster bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

  Kendi kendini finanse eden öğrenciler için son başvuru tarihi

  • Eylül ayında başlayan kurslara son başvuru tarihi, kursun başladığı takvim yılının 30 Haziran günü olacaktır.

  Vize Gereksinimleri

  Vize ve Oturma İzni Hakkında Bilgiler

  Üçüncü ülke vatandaşlarının, Macaristan topraklarına giriş için vize almaları ve ayrıca Schengen müktesebatına göre vize yükümlülüğü altında olan bir ülkeden gelmeleri halinde 180 günlük süre içinde 90 güne kadar kalmaları gerekmektedir. Ülkenizin Macaristan ile ikili anlaşması olup olmadığını kontrol etmekte fayda var çünkü bu durumda vize almanıza gerek yok. Vize başvurusu, başvuru sahibinin daimi veya geçici ikametgahının bulunduğu veya vatandaşı olduğu ülkedeki Macaristan Konsolosluğuna yapılmalıdır.

  Her zaman oturma izninizin geçerlilik tarihini kontrol edin ve gerekiyorsa yeni bir oturma izni kartı başvurusu yapmak için randevu ayarlayın. Özellikle başka bir Schengen ülkesine seyahat etmek istediğinizde geçerliliğin seyahati de kapsadığından emin olmalısınız.

  Öğrenim amaçlı oturma izni için gerekli belgeler:

  • başvuru formu ve ekleri
  • konaklama formu (Uluslararası Ofis başkanının imzası gereklidir)
  • öğrenci durum belgesi (C binası zemin kat Oda No:38. Öğrenci Hizmetleri Ofisi)
  • Stipendium Hungaricum Ödül Mektubu veya kendi kendini finanse eden öğrenciler için burs sahibi statüsünün diğer kanıtı veya banka ekstresi
  • EKCU kabul veya kabul mektubu
  • Passport photo
  • Pasaport ve vize

  Burslar ve fon sağlama

  Stipendium Hungaricum Bursu

  Aday öğrenciler için genel bilgiler

  Macaristan Hükümeti Tarafından Sağlanan Stipendium Hungaricum Burs Programı

  Stipendium Hungaricum Burs Programı, Macaristan Hükümeti'nin "Küresel Açılıma" politikasını duyurmasının ardından 2013 yılında yabancı öğrencilere yönelik olarak başlatılmıştır. Programın amacı Macaristan ile diğer ülkeler arasındaki kültürel anlayışı, ekonomik ve politik ilişkileri teşvik etmektir. Burslar, öğrencilere programın parçası olan Macar yükseköğretim kurumlarında tam zamanlı eğitim alma hakkı verir.

  Macar Diasporası Bursu

  Macar Diasporası Burs Programının (bundan böyle: Program) temel amacı, Macar kimliğine sahip yabancı öğrencilere Macar yükseköğretim kurumlarında eğitimlerini sürdürmeleri için destek sağlamaktır.

  Program, Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenleniyor ve Tempus Kamu Vakfı tarafından yönetiliyor.

  Program, Avrupa Birliği Üye Devletleri, Sırbistan Cumhuriyeti ve Ukrayna'nın Zakarpatska Oblastı dışında dünyanın her ülkesindeki Macar diasporası topluluklarının üyelerini kapsamaktadır.

  Programa Başvuru Çağrısı, 2021/2022 akademik yılına kabul başvurusunda bulunmak üzere ilk kez 2020 yılı sonuna kadar duyurulmaktadır.

  Hıristiyan Gençler Bursu

  Aday öğrenciler için genel bilgi SCYP

  Macaristan, Avrupa'nın kalbinde yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır. Bugün uluslararası öğrencilerden Macaristan'da eğitim görmeye artan bir talep var. Avrupa ve ötesinde tanınan eğitim ve derecelerin kalitesinin yanı sıra, son derece uygun maliyet-değer oranıyla uygun fiyatlı yaşam maliyetleri, uygun toplu taşıma ile güvenli ve samimi bir yaşam ortamı, ülkenin merkezi konumu, öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Avrupa'nın bozulmamış doğal güzellikleri, 2000 yıllık zengin Macar tarihi ve birçok UNESCO Dünya Mirası Alanı ile birleşiyor. Macaristan aynı zamanda kişi başına düşen bilimsel Nobel Ödülü Sahibi sayısının en fazla olduğu ve C Vitamininden Rubik küpüne kadar çok sayıda bilimsel buluşun bulunduğu ülkelerin başında geliyor.

  Konumlar

  • Eger

   Eszterházy tér,1, 3300, Eger

  sorular