Keystone logo
European University

European University

European University

Tanıtım

European University , yükseköğretim programlarını kanunla belirlenen kurallara uygun olarak uygulayan ve devlet tarafından tanınan bir yeterlilik belgesi veren, eğitim üniversitesi statüsünde yetkili bir yükseköğretim kurumudur.

Eğitim Kurumları Yetkilendirme Kurulu'nun 21 Ocak 2011 tarihli kararı ile Üniversite, 5 yıllık bir süre için eğitim veren üniversite statüsü kazanmıştır. 2012 yılına kadar üniversite üç eğitim programı uyguluyordu: Hemşirelik Lisans Derecesi, Eczacılık Lisans Derecesi ve Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı. Marjinal öğrenci sayısı 246 öğrenciydi. Üniversite, 2013 yılının sonunda Finans ve Bankacılık alanında lisans derecesi programı ve 2014-2017 yıllarında - lisansüstü doktorun İngilizce eğitim programı da dahil olmak üzere şu anda takip ettiği eğitim programları için akreditasyon aldı. yabancı öğrencilerin en büyük payı Yükseköğretim Kurumları Yetkilendirme Kurulu'nun 18 Ocak 2016 tarihli kararına göre European University , 2021 yılına kadar 5 yıl süreyle eğitim üniversitesi statüsünü yeniden kazanmıştır. Yükseköğretim Kurumları Yetkilendirme Kurulu kararına göre 13 Aralık 2016 tarihli Eğitim Kurumları, 1500 öğrencisi ile marjinal öğrenci sayısına sahip olan üniversitenin 26 Temmuz 2019 tarihli Yükseköğretim Kurumları Yetkilendirme Kurulu kararına göre European University 3.000 öğrenci eşiği belirlemiştir.

European University 4 fakülte faaliyet göstermektedir:

 • İşletme ve Teknoloji Fakültesi
 • Hukuk, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Veteriner Fakültesi

Üniversite, söz konusu fakülteler çerçevesinde iki yükseköğretim düzeyindeki (lisans, yüksek lisans, bir düzey ve bir yıllık öğretmen eğitimi) eğitim programlarını içeren 12 eğitim programı uygulamaktadır.

European University , misyon, vizyon ve değerlerine uygun olarak önümüzdeki yedi yıl için aşağıdaki stratejik öncelikleri belirlemiştir:

 • Marka bilinirliğini geliştirmek ve sosyal sorumluluğu artırmak;
 • Yükseköğretim programlarının her üç seviyesinin de geliştirilmesi;
 • Öğrenme sürecinin planlanması ve uygulanmasının kalitesinin iyileştirilmesi, yenilikçi öğretme-öğrenme ve değerlendirme yöntemlerinin geniş çapta tanıtılması;
 • Bilimsel araştırma faaliyetlerinin desteklenmesi ve güçlendirilmesi;
 • Öğrenci hizmetlerinin ve ortamının geliştirilmesi;
 • Üniversitenin organizasyonel yönetimi ve kaynak geliştirme.

2025 yılına kadar European University , vizyon uygulamasına göre, modern, iyi donanımlı, konforlu ve uyarlanmış eğitim, bilim ve çalışma altyapısı geliştiren, finansal sürdürülebilirliği koruyan, yüksek nitelikli insan kaynağını kendine çeken ve etkin bir şekilde koruyan açık bir akademik alandır, mesleki gelişimlerini teşvik eder ve uluslararasılaşma sürecine aktif katılımın yanı sıra kendini gerçekleştirme yoluyla akademik ve öğrenci hareketliliğini teşvik eder.

Tıp Fakültesi

European University Tıp Fakültesi 2014 yılından beri faaliyet göstermektedir. Fakültenin amacı, öğrencilerin sağlık alanında akademik özgürlük ve kurumsal özerklik açısından yetiştirilmelerini sağlamaktır.

Fakültedeki öğretim süreci, uzun yıllara dayanan tıbbi ve pedagojik deneyime sahip, alanında tanınmış ve tanınmış uzmanlar tarafından yönetilmektedir. Çeşitli öğretim ve değerlendirme yöntemleri, yalnızca teorik bilgilerde değil, aynı zamanda pratik becerilerde de ustalaşma fırsatı sağlar.

Tıp Fakültesi, Gürcistan'daki yaklaşık 60 klinikle ve dünyanın farklı ülkelerindeki tıp üniversiteleriyle işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Tıp Fakültesi profesörleri ve öğrencileri, çeşitli uluslararası bilimsel ve mesleki derneklerin üyesidir. Yukarıda belirtilenlerin tümüne dayanarak, program tarafından verilen uygulamalı eğitimin yanı sıra, öğrenciler dünyanın çeşitli üniversite kliniklerinde klinik uygulama yapma, ayrıca fakültede devam eden araştırma projelerine katılma ve yerel ve uluslararası çalışmalara katılma fırsatına sahiptir. bilimsel olaylar Öğrenci bilimsel dergisi "Biyomedikal ve Temel Klinik Araştırma Uygulaması" 2020'den beri yayınlanmaktadır.

Fakültede, klinik/sektörel becerilerin modern tıp teknolojileri, mankenler ve simülasyon ortamında klinik/sektörel becerilerin öğretildiği ve değerlendirildiği bir simülasyon merkezi bulunmaktadır.

Fakülte yürütür:

 • İngilizce dilinde Tıp Doktoru programı MD
 • İngilizce Diş Hekimliği programı
 • Gürcü dilinde Diş Hekimliği programı

Ulusal Tüberküloz ve Akciğer Hastalıkları Merkezi temelinde faaliyet gösteren fakültede Tıp Araştırma Enstitüsü kurulmuştur. Enstitü, yerel ve uluslararası bilim hibe projelerine katılmanın yanı sıra, "Biyotıp ve Tıp Bilimleri Dergisi" adlı bilimsel bir dergi yayınlamaktadır.

Size sadece tıp öğretmekle sınırlı değiliz. Modern tıp literatürünü, multimedya araçlarını ve tıbbi simülatörleri kullanarak insan vücudunun mikro ve makro dünyalarında size unutulmaz bir yolculuk sunuyoruz. Sizi, gerçekçi bir tıbbi ortamı tam olarak deneyimleyebileceğiniz ve gerçek görevleri çözmenize ve gelecekteki uzmanlığınızda bağımsız prosedürleri yürütmek için daha sonra çok önemli olacak teknikleri kullanmanıza yardımcı olabileceğiniz büyük kliniklere hoş geldiniz.

Konumlar

 • Tbilisi

  Administrative Building Tbilisi, 0141, Guramishvili Avenue 76, , Tbilisi

  • Tbilisi

   The Building of the Faculty of Medicine Tbilisi, 0189, Sarajishvili Street 17, , Tbilisi

   programlar

   sorular