Keystone logo
© CU Marketing Department
European University

European University

European University

Tanıtım

European University , yükseköğretim programlarını kanunla belirlenen kurallara uygun olarak uygulayan ve devlet tarafından tanınan bir yeterlilik belgesi veren, eğitim üniversitesi statüsünde yetkili bir yükseköğretim kurumudur.

Eğitim Kurumları Yetkilendirme Kurulu'nun 21 Ocak 2011 tarihli kararı ile Üniversite, 5 yıllık bir süre için eğitim veren üniversite statüsü kazanmıştır. 2012 yılına kadar üniversite üç eğitim programı uyguluyordu: Hemşirelik Lisans Derecesi, Eczacılık Lisans Derecesi ve Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı. Marjinal öğrenci sayısı 246 öğrenciydi. Üniversite, 2013 yılının sonunda Finans ve Bankacılık alanında lisans derecesi programı ve 2014-2017 yıllarında - lisansüstü doktorun İngilizce eğitim programı da dahil olmak üzere şu anda takip ettiği eğitim programları için akreditasyon aldı. yabancı öğrencilerin en büyük payı Yükseköğretim Kurumları Yetkilendirme Kurulu'nun 18 Ocak 2016 tarihli kararına göre European University , 2021 yılına kadar 5 yıl süreyle eğitim üniversitesi statüsünü yeniden kazanmıştır. Yükseköğretim Kurumları Yetkilendirme Kurulu kararına göre 13 Aralık 2016 tarihli Eğitim Kurumları, 1500 öğrencisi ile marjinal öğrenci sayısına sahip olan üniversitenin 26 Temmuz 2019 tarihli Yükseköğretim Kurumları Yetkilendirme Kurulu kararına göre European University 3.000 öğrenci eşiği belirlemiştir.

European University 4 fakülte faaliyet göstermektedir:

 • İşletme ve Teknoloji Fakültesi
 • Hukuk, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Veteriner Fakültesi

Üniversite, söz konusu fakülteler çerçevesinde iki yükseköğretim düzeyindeki (lisans, yüksek lisans, bir düzey ve bir yıllık öğretmen eğitimi) eğitim programlarını içeren 12 eğitim programı uygulamaktadır.

European University , misyon, vizyon ve değerlerine uygun olarak önümüzdeki yedi yıl için aşağıdaki stratejik öncelikleri belirlemiştir:

 • Marka bilinirliğini geliştirmek ve sosyal sorumluluğu artırmak;
 • Yükseköğretim programlarının her üç seviyesinin de geliştirilmesi;
 • Öğrenme sürecinin planlanması ve uygulanmasının kalitesinin iyileştirilmesi, yenilikçi öğretme-öğrenme ve değerlendirme yöntemlerinin geniş çapta tanıtılması;
 • Bilimsel araştırma faaliyetlerinin desteklenmesi ve güçlendirilmesi;
 • Öğrenci hizmetlerinin ve ortamının geliştirilmesi;
 • Üniversitenin organizasyonel yönetimi ve kaynak geliştirme.

2025 yılına kadar European University , vizyon uygulamasına göre, modern, iyi donanımlı, konforlu ve uyarlanmış eğitim, bilim ve çalışma altyapısı geliştiren, finansal sürdürülebilirliği koruyan, yüksek nitelikli insan kaynağını kendine çeken ve etkin bir şekilde koruyan açık bir akademik alandır, mesleki gelişimlerini teşvik eder ve uluslararasılaşma sürecine aktif katılımın yanı sıra kendini gerçekleştirme yoluyla akademik ve öğrenci hareketliliğini teşvik eder.

Tıp Fakültesi

European University Tıp Fakültesi 2014 yılından beri faaliyet göstermektedir. Fakültenin amacı, öğrencilerin sağlık alanında akademik özgürlük ve kurumsal özerklik açısından yetiştirilmelerini sağlamaktır.

Fakültedeki öğretim süreci, uzun yıllara dayanan tıbbi ve pedagojik deneyime sahip, alanında tanınmış ve tanınmış uzmanlar tarafından yönetilmektedir. Çeşitli öğretim ve değerlendirme yöntemleri, yalnızca teorik bilgilerde değil, aynı zamanda pratik becerilerde de ustalaşma fırsatı sağlar.

Tıp Fakültesi, Gürcistan'daki yaklaşık 60 klinikle ve dünyanın farklı ülkelerindeki tıp üniversiteleriyle işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Tıp Fakültesi profesörleri ve öğrencileri, çeşitli uluslararası bilimsel ve mesleki derneklerin üyesidir. Yukarıda belirtilenlerin tümüne dayanarak, program tarafından verilen uygulamalı eğitimin yanı sıra, öğrenciler dünyanın çeşitli üniversite kliniklerinde klinik uygulama yapma, ayrıca fakültede devam eden araştırma projelerine katılma ve yerel ve uluslararası çalışmalara katılma fırsatına sahiptir. bilimsel olaylar Öğrenci bilimsel dergisi "Biyomedikal ve Temel Klinik Araştırma Uygulaması" 2020'den beri yayınlanmaktadır.

Fakültede, klinik/sektörel becerilerin modern tıp teknolojileri, mankenler ve simülasyon ortamında klinik/sektörel becerilerin öğretildiği ve değerlendirildiği bir simülasyon merkezi bulunmaktadır.

Fakülte yürütür:

 • İngilizce dilinde Tıp Doktoru programı MD
 • İngilizce Diş Hekimliği programı
 • Gürcü dilinde Diş Hekimliği programı

Ulusal Tüberküloz ve Akciğer Hastalıkları Merkezi temelinde faaliyet gösteren fakültede Tıp Araştırma Enstitüsü kurulmuştur. Enstitü, yerel ve uluslararası bilim hibe projelerine katılmanın yanı sıra, "Biyotıp ve Tıp Bilimleri Dergisi" adlı bilimsel bir dergi yayınlamaktadır.

Size sadece tıp öğretmekle sınırlı değiliz. Modern tıp literatürünü, multimedya araçlarını ve tıbbi simülatörleri kullanarak insan vücudunun mikro ve makro dünyalarında size unutulmaz bir yolculuk sunuyoruz. Sizi, gerçekçi bir tıbbi ortamı tam olarak deneyimleyebileceğiniz ve gerçek görevleri çözmenize ve gelecekteki uzmanlığınızda bağımsız prosedürleri yürütmek için daha sonra çok önemli olacak teknikleri kullanmanıza yardımcı olabileceğiniz büyük kliniklere hoş geldiniz.

Kampüs Özellikleri

 • Modern teknolojik temel, çeşitli kütüphane ve ilgili programlar için gerekli cihazlar;
 • Laboratuvarlar;
 • İyi donanımlı odalar;
 • Modernize edilmiş ve üst düzey simülasyon odaları.

Neden European University eğitim almalısınız?

European University , çoğu tıp programlarında okuyan yaklaşık dokuz bin uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Gürcistan'ın güzel ve güvenli başkenti Tiflis'te bulunmaktadır. Tiflis, 1500 yıllık geçmişi ve muhteşem eski binaları, nispeten ucuz yiyecek ve konaklama yeri ve en önemlisi Gürcistan'ın geri kalanı gibi çok güvenli olan eski bir şehir.

Yurtlar

Öğrencilerimiz için yurt imkanı da sunuyoruz. Yurtlar, ABD'nin Gürcistan Büyükelçiliği yakınında, güvenli ve çevre dostu bir bölgede yer almaktadır. 4700 m2 alana sahip yurt, 250 öğrenci kapasitelidir. Mobilyalı ve iyi donanımlı odaların her birinde ücretsiz Wi-Fi, klima, merkezi ısıtma ve özel banyo bulunan iki öğrenci için bir yatak odası vardır. Bazı ortak alanlar, zemin katta bir kafeterya ve spor salonu içerir. Profesyonel rezidans yaşam kadrosu, yurtların bakımını ve güvenliğini sağlar.

  kabul

  Uluslararası Kabuller

  European University Gürcistan dışından başvuran öğrenciler için kabul sürecini mümkün olduğunca esnek hale getirmeye çalışıyoruz.

  Dil gereksinimi

  Aday uluslararası öğrenciler uzaktan İngilizce sınavını geçerler. Evlerinden programa hak kazanabilen öğrenciler için süreci düşük maliyetli hale getirir. Sınav, konuşma ve yazma bölümlerinden oluşmaktadır.

  Başvuru yoluyla gönderilen gerekli belgeler

  Başvuru sahibi, aşağıda verilen başvuru formunu doldururken, başvuruyu tamamlamak için aşağıdaki belgeleri eklemelidir.

  • Vatandaşlık belgesinin noter tasdikli kopyası.
  • Vatandaşlığı olmayan kişinin beyanına, vatandaşlığı belgeleyen belge yerine ikametgah kartının fotokopisi eklenmelidir.
  • Yabancı bir ülkede alınan tam genel eğitim veya eşdeğeri belgenin noter tasdikli bir kopyası.
  • Fotoğraf 3X4.

  Nasıl başvurulur?

  European University Başvuru Formunu (bir Gmail hesabı gerektirir) doldurma ile ilgili ayrıntılı ve adım adım talimatları içeren doldurun. Başvuruyu doldurduktan sonra, öğrenci işe alım ve kabul müdürü belgeleri inceleyecek ve komisyon, başvuranın programa uygunluğunu belirlemek amacıyla çevrimiçi bir görüşme yapacaktır. Bir sonraki adım, adayların belgelerinin tanınması için Ulusal Eğitim Kalitesini Geliştirme Merkezi'ne sunulması ve Üniversitede eğitim hakkını elde etmek amacıyla Gürcistan Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanlığı'na gönderilmesidir. .

  Eğitim hakkı elde edildikten sonra, başvuru sahibi ile bir sözleşme imzalanır ve ardından başvuru sahibi öğrenim ücretini öder.

  Tüm belgeler sunulduktan sonra, başvuru sahibi European University kabul edilecek ve vize verilecektir.

  Vize Gereksinimleri

  Uluslararası bir öğrenci olarak, uygun bir vize sahibiyseniz, Gürcistan'da eğitim görebilir ve yaşayabilirsiniz. Uzun süreli eğitim amacıyla Gürcistan'a gelen yabancılara 90 takvim günü süreli ve çoklu giriş hakkı olan göçmenlik vizesi (D3 kategorisi) verilir. Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan'ın yurtdışındaki diplomatik temsilciliği ve konsolosluk dairesi, vize başvurusunu yaptıktan sonraki 30 takvim günü içinde D kategorisi vize verilmesine karar verir.

  1. Elektronik olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvurusu;
  2. Seyahat belgesi/pasaport;
  3. Konsolosluk ücretinin ödendiğini doğrulayan makbuz;
  4. Fotoğraf;
  5. Gürcistan'da seyahat amacını doğrulayan belgeler;
  6. Yetkili bir eğitim kurumuna kaydı doğrulayan belge;
  7. İstenilen seyahat süresi boyunca yeterli fonun varlığını doğrulayan belge;
  8. ikamet yerinin varlığını doğrulayan belge;
  9. Seyahat ve sağlık sigortası;
  10. Yabancının Gürcistan'da yasa dışı olarak kalması nedeniyle para cezasına çarptırılması durumunda para cezasının ödendiğini gösteren belge;
  11. Belgenin temsilciler aracılığıyla vizeyi veren kuruluşa ibraz edilmesi durumunda, temsil hakkını doğrulayan belgenin bulunması gerekmektedir.

  Vize düzenlemeleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gürcistan Dışişleri Bakanlığı konsolosluk hizmetlerinin web sitesini ziyaret edin.

  Sıralamalar

  Uluslararası tanınma

  European University Tıp Fakültesi, Gürcistan ve dış pazarda şimdiden adını duyurmuştur ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Tıp Eğitimi ve Araştırma Geliştirme Vakfı (FAIMER) tarafından tanınmaktadır. Ayrıca European University , Dünya Tıp Okulları Rehberinde temsil edilmektedir. Fakülte ayrıca Hindistan Tıp Konseyi (MCI) ve Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından da tanınmaktadır. European University , Avrupa Tıp Eğitimi Derneği (AMEE), Avrupa Tıp Okulu Birliği (AMSE), Ürdün ve Almanya üyesidir.

  Konumlar

  • Tbilisi

   Administrative Building Tbilisi, 0141, Guramishvili Avenue 76, , Tbilisi

   • Tbilisi

    The Building of the Faculty of Medicine Tbilisi, 0189, Sarajishvili Street 17, , Tbilisi

    sorular