Keystone logo
European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

Tanıtım

European University of Post-Industrial Cities (UNIC) yeni nesil öğrencilere kapsayıcı bir eğitim sunmak amacıyla 2020 yılında kurulmuştur. Sanayi sonrası şehirlerde bulunan ve Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen 10 Avrupa üniversitesinden oluşan bir ittifak, kentsel konuların tüm öğrenciler için erişilebilir ve kapsayıcı bir şekilde öğretim ve araştırmayı beslemesini sağlamak için şehir kurumlarıyla el ele çalışır. İttifak, 2023'te ilk ortak yüksek lisans derecesini başlatıyor ve şehirlerindeki post-endüstriyel dönüşümleri ilerletecek ve Avrupa'da ve çevresinde değişen ekonominin ihtiyaçlarına yanıt veren yeni bilimsel disiplinlerde yüksek vasıflı mezunlar olacak öğrenciler arıyor. Dünya.

Kampüs Özellikleri

European University of Post-Industrial Cities (UNIC) Avrupa çapında farklı ülkelerde bulunan ve on farklı sanayi sonrası şehri temsil eden on üniversiteden oluşur.

On ortağın tümü UNIC kimliğini paylaşıyor. Bochum'daki Opel Fabric'in kapanması, Cork'taki Ford otomobil fabrikasının sona ermesi, Oulu'daki Nokia Endüstrisinde kesintiler veya otomotiv sektörünün hızla dijitalleşmesi gibi post-endüstriyel geçiş zamanlarında kurulduk ve bunlara katkıda bulunduk. Dünya liman kenti Rotterdam'daki liman ve diğer önemli sosyal, ekonomik ve kültürel dönüşümler. İmalattan hizmetlere geçiş aynı zamanda çok çeşitli sosyal, ekonomik, kültürel ve demografik dönüşümlere de yol açmaktadır. Post-endüstriyel şehirlerimiz, Avrupa'nın sosyal manzarasındaki bu tür daha geniş dönüşümlerin sıcak noktalarıdır. Bu, işgücü piyasasındaki ve (genç) istihdamındaki, göç kalıplarındaki ve göçle bağlantılı çeşitliliklerdeki, eski ve yeni eşitsizliklerdeki, yeni teknolojilerin etkisindeki, yeni sağlık değişikliklerindeki vb. dönüşümleri içermektedir.

  Konumlar

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

   • Bilbao

    Unibertsitate Etorbidea,24, 48007, Bilbao

    • Bochum

     Am Einkaufszentrum,1, 44791, Bochum

     • Istanbul

      Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450, Istanbul

      • Liège

       Place du 20 Août,7, 4000, Liège

       • Oulu

        Yliopistokatu,9, 90570, Oulu

        • Zagreb

         Unska ulica,3, 10000, Zagreb

         sorular