Keystone logo
© FH Westküste
Fachhochschule Westküste

Fachhochschule Westküste

Fachhochschule Westküste

Tanıtım

West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Schleswig-Holstein'da bulunan genç ve modern bir devlet üniversitesidir. 1993 yılında kurulan, görece kısa geçmişine rağmen, hızlı büyümesine bakabilen ve kendisini üniversite manzarasında kalıcı bir demirbaş olarak kabul ettirmiştir. Uygulamalı bilimler üniversitesi profiline bağlıyız ve kendimizi yenilikçi, kişisel ve dinamik olarak görüyoruz. Bölgeden ve Almanya'nın yanı sıra yurt dışından yaklaşık 1.900 genç erkek ve kadın şu anda Heide'deki kampüste eğitim görüyor. Yaklaşık 200 çalışanı ile West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi aynı zamanda bölgedeki en büyük işverenlerden biridir.

West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, iki bölümü (işletme ve teknoloji) çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programlarıyla birleştirir. Tüm kurslar, iş piyasasının gereksinimlerine yöneliktir. Üniversite, bölgesel ekonomi ile yakın işbirliği içindedir ve çok sayıda ulusal ve uluslararası ilişkiyi sürdürür, örn. dünya çapında 40 ortak üniversiteye. Lisans derecesi programlarının ayrılmaz bir parçası, öğrencilerin potansiyel profesyonel alanlar hakkında daha derin bir fikir edinebilecekleri ve şirkete giriş fırsatlarını inceleyebilecekleri uygulamalı bir yarıyıldır.
Üniversitenin ve enstitülerinin kapsamlı, çeşitli ve uygulamaya yönelik araştırma faaliyetleri, yoğun bilgi aktarımı ve çeşitli işbirliği projeleri ve mezunlarımızı Schleswig-Holstein'da uzman olarak tutmak için "açık kapılar" aracılığıyla bölgedeki demirlememizi desteklemektedir.

West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, çeşitli şekillerde kamuoyunun dikkatini çekmektedir. Kampüsteki düzenli 'açık' etkinliklere ek olarak, üniversite web sitesi ve Facebook, Instagram, Xing ve LinkedIn'deki profillerinin yanı sıra kendi YouTube kanalıyla da mevcuttur.

West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin ve amiral gemilerimizden birinin özel bir özelliği, öğrencilere eğitimleri boyunca verilen yakın destek ve tavsiyedir. Bireysel destek, yönetilebilir öğrenme grupları ve bir aile ortamı öz imajımızı tanımlar. Öğrencilerini isimleriyle tanıyan öğretim görevlileri bizde normdur; aşırı kalabalık konferans salonları ise oldukça nadirdir. Üniversite, öğrencilerin büyük çoğunluğunun derecelerini standart eğitim süresi içinde almalarına katkıda bulunan keyifli bir öğrenme ortamı sunar.

West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kendisini bir "açık üniversite" olarak görüyor ve örneğin; çalışan öğrenciler için yarı zamanlı ve ileri eğitim tekliflerini sürekli olarak genişletmektedir. Diğer bir odak noktası uluslararasılaştırmadır, örn. uluslararası temasların genişletilmesi, derslerin uluslararası hale getirilmesi veya öğrencilerimiz için yurtdışındaki sömestrlerin tanıtımı yoluyla.

West Coast Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne gitmek için 10 iyi neden

1. Ne olursa olsun çalışıyoruz...
...modern, dijital öğretimle Corona'ya meydan okuyoruz ve böylece sizi bu özel zamanlarda bile güvenli bir şekilde hedefinize ulaştırıyoruz.

2. Öğrencilerimiz…
...kurs ve dönem ne olursa olsun gerçek bir topluluk oluşturun. Beraberlik ve karşılıklı destek yaşıyoruz.

3. Sizi yalnız bırakmayacağız...
...çünkü derece program ofislerimiz, öğrenci danışmanlık hizmetimiz, sosyal hizmetlerimiz veya pastoral bakımımızla, eğitimimizin ihtiyaçları için her zaman kişisel olarak oradayız.

4. Kampüs hayatımız…
...gayri resmi ve rahattır. Kısa mesafeler, harika bir kantin ve rahat oturma alanları ile burada ders aralarına da katlanabilirsiniz.

5. Yüksek pratik uygunluk...
…West Coast University of Applied Sciences'daki çalışmaları ayırt eder. Uygulamalı bir dönem, birçok gerçek proje ve özel sektörden deneyim getiren öğretmenlerle sizi kariyer başlangıcınıza en iyi şekilde hazırlıyoruz.

6. Mezunlarımız...
...bizi güzel anılarda tutun - bir ankete göre on kişiden dokuzu bizimle tekrar çalışmak isteyecektir.

7. Uluslararası partner üniversitelerimiz...
…dünyanın her yerinde bulunur. Yeni Zelanda, Güney Afrika, İspanya, Meksika veya ABD - seçim sizin, yurtdışında geçireceğiniz zaman için ağımız var.

8. Öğretmenlerimiz…
...akademik başarınızı bir gönül meselesi olarak görün. Bu nedenle, çalışmalarımızı isimleriyle biliyoruz ve onlar sadece bir mezuniyet sayısından daha fazlası.

9. Öğrenim Ücretleri…
...yok, o kadar.

10. Eğlence değeri…
...Heath ve çevresi, adından da çok daha fazlasını sunuyor. Semt kasabası, pazar plajı, Almanya'nın en büyük pazar meydanındaki konserler veya Schumacherort'taki barlar ile yaşam için ihtiyacınız olan her şeye ve hatta biraz daha fazlasına sahiptir. Ve Kuzey Denizi, St. Peter-Ording ve Hamburg, Flensburg ve Kiel'e kolay erişim mesafesinde, biz sadece "tam ortasındayız".

Konumlar

  • Heide

    Fritz-Thiedemann-Ring 20, 25746, Heide

sorular