Keystone logo
Fairleigh Dickinson University - Silberman College of Business

Fairleigh Dickinson University - Silberman College of Business

Fairleigh Dickinson University - Silberman College of Business

Tanıtım

New Jersey'deki en büyük özel üniversite olan FDU, kar amacı gütmeyen, mezhep dışı, çok kampüslü bir kurumdur. 1942'de kurulan FDU, 1948'de dört yıllık statüye kavuştu ve 1956'da üniversite olarak onaylandı.

Üniversite, eczacılık, hemşirelik uygulamaları, klinik psikoloji ve okul psikolojisi doktora programları dahil olmak üzere 100'ün üzerinde lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır; ve AACSB tarafından akredite edilmiş bir işletme okulu. Derece programları iki New Jersey kampüsünde ve ABD dışındaki iki FDU lokasyonunda sunulmaktadır: İngiltere'de Oxfordshire'da bulunan Wroxton College ve Kanada, British Columbia'da bulunan Vancouver Kampüsü.

FDU'nun 12.000'den fazla tam ve yarı zamanlı öğrencisi, gündüzleri, akşamları ve hafta sonları olmak üzere ihtiyaçlarına göre hazırlanmış programlarda kaliteli kariyer odaklı programlar yürütür.

Müfredat, küresel eğitim misyonunu ve ulusal çapta tanınan bir Çekirdek'in temelini yansıtır.

Misyon

Fairleigh Dickinson Üniversitesi, küresel eğitim yoluyla dünya vatandaşlarının hazırlanmasına adanmış bir akademik mükemmellik merkezidir. Üniversite, öğrencilere küresel fikir, ticaret ve kültür pazarına katılmak, liderlik etmek ve gelişmek için gerekli olan çok disiplinli, kültürlerarası ve etik anlayışları sağlamaya çalışır.

taahhüt

Fairleigh Dickinson Üniversitesi'nin Çeşitlilik, Eşitlik ve Dahil Etme Taahhüdü Beyanı

Fairleigh Dickinson University (FDU), misyonu, vizyonu ve temel değerleri temelinde öğrenciler, öğretim üyeleri, personel, yönetim ve mezunlar arasında karşılıklı saygı ve anlayışı teşvik eden çeşitli, eşitlikçi ve kapsayıcı bir kampüs ortamı yaratmaya ve beslemeye kendini adamıştır.

FDU, açık fikirlilik, düşünce çeşitliliği ve kültürel ifade kültürünü benimser. Üniversite, Üniversite topluluğu için eğitim deneyimini zenginleştirmek için çoklu bakış açılarını teşvik eder. FDU, FDU topluluğunun üyeleri arasında saygılı iletişimi geliştirerek kültürel deneyimleri ve bakış açılarını anlamayı vurgular.

Üniversite, ırk ayrımcılığına, önyargıya, sistemik ayrıcalıklara ve baskıya meydan okumak ve reddetmek için öğrencilerin, öğretim üyelerinin, personelin, idarenin ve mezunların küresel bir ortamda kişisel ve profesyonel olarak gelişmesini sağlamaya odaklanmıştır. Bu amaçla FDU, ırk, din, cinsiyet kimliği/ifadesi, cinsel yönelim, cinsiyet, yetenek durumu, yaş, uyruk ve sosyoekonomik sınıfa dayalı ayrımcılığa veya önyargıya müsamaha göstermez.

Tarihçe

1942 yılında Dr. Peter Sammartino ve eşi Sylvia (Sally) tarafından kurulan Fairleigh Dickinson Üniversitesi, New Jersey'deki en büyük özel üniversite haline geldi. Bugün, 32 eyalet ve 72 ülkeden 11.500'den fazla öğrenci, Üniversitenin kuzey New Jersey'deki iki kampüsüne ve Wroxton, İngiltere ve Vancouver, Kanada'daki uluslararası kampüslerine kayıtlıdır. İki yıllık bir genç kolej olarak başlayan Fairleigh Dickinson, kuzey New Jersey'deki yüksek öğrenim ihtiyacını karşılamak için 1948'de dört yıllık bir müfredata genişletti. 1954'te, işletme alanında yüksek lisans derecesi olan ilk yüksek lisans programı sunuldu ve Bergen Junior College, şimdi Metropolitan Kampüsü olan ikinci bir kampüs olarak satın alındı. 1956'da Fairleigh Dickinson Üniversite statüsü kazandı ve bir yıl sonra Madison'da 178 dönümlük Vanderbilt-Twombly arazisi, şimdi Florham Kampüsü olan üçüncü bir kampüs olarak hizmet vermek üzere satın alındı.

FDU, Oxford Üniversitesi'ndeki Trinity College'dan Wroxton College'ı satın alarak İngiltere'de bir kampüse sahip olan ilk Amerikan üniversitesi oldu. 1965 yılında açılan Wroxton College, Amerikalı öğrencilere yüksek lisans ve lisans derslerinin yanı sıra zenginleştirici bir kültürel deneyim sunar. Eskiden 13. yüzyıldan kalma bir manastır olan Wroxton College, şimdi güzel bir şekilde restore edilmiş ve modernize edilmiş bir Jakoben malikanesi. 2007'de FDU, Vancouver, British Columbia, Kanada'daki tesislerde derslere başladı.

FDU, küresel ufukları genişletme ve daha fazla uluslararası anlayışı teşvik etme taahhüdünü sürdürmüştür. 2000 yılında, Mütevelli Heyeti, FDU için odaklanmış bir misyon benimsemiştir: öğrencileri küresel eğitim yoluyla dünya vatandaşlığına hazırlamak.

Üniversite kampüslerinin her biri benzersiz bir karaktere ve canlılığa sahiptir. Öğrenciler, çok çeşitli programlar ve kurslar sunan kapsamlı bir üniversitede eğitim görmenin avantajını yaşarlar, ancak aynı zamanda genellikle çok daha küçük kurumlarda bulunan bir sıcaklık ve kişisel ilgi atmosferinin tadını çıkarırlar.

Bugün FDU, önlisans, bakalorya, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde 100'den fazla derece programı sunmaktadır. Fakültelerinin derinliği ve uzmanlığıyla birleşen geniş yelpazedeki olanakları, Fairleigh Dickinson Üniversitesi'ni New Jersey ve ötesindeki vatandaşlara hizmet etmeye hazır hale getirmiştir.

FDU'nun Sütunları

Fairleigh Dickinson Üniversitesi Sütun Topluluğu 2001 yılında Başkan Michael Adams tarafından, zaman içinde Üniversitenin karakterine ve kalitesine, topluluğuna ve kültürüne olağanüstü katkılarda bulunan bu istisnai bireyleri tanımak için kurulmuştur.

ödül

Her sonbaharda Toplantıda sunulan 1000 dolarlık bir çek sunumu. Vancouver kazananları, ödüllerini Vancouver'ın Başlangıç Öncesi Yemeği sırasında alacaklar. Alıcının adı, alıcıya sunulan bireysel bir plaket üzerine yazılmalıdır. Her alıcıya bir FDU pini verilir. Ayrıca, Sütun alıcıları kendi kampüsleri için başlangıç törenine katılmaya davet edilir.

Kriterler

 • FDU'da fakülte dışı bir görevde en az on yıl ve Başkan Yardımcısı, Başkan Yardımcısı veya Başkan Yardımcısı rütbesinin altında görev yapan kişi.
 • Birey, FDU'nun misyonunu ve tarihini keskin bir şekilde anladığını gösterir.
 • Birey kampüste uygarlığı teşvik eder.
 • Birey, diğer FDU çalışanları ve öğrencileri için bir rol modeli olarak hizmet eder.
 • Birey, öğrenciler ve Üniversite topluluğunun diğer üyeleri için yüksek düzeyde ilgi gösterir.
 • Kişi, kendi özel iş gereksinimlerinin ötesinde FDU topluluğuna aktif olarak dahil olmalıdır.

süreç

Her akademik yılın ilkbaharında, İnsan Kaynakları Ofisi, FDU topluluğuna ödül için kriterleri listeleyen, adaylık çağrısı yapan ve yayınlanmış bir son tarih belirleyen bir mektup hazırlar.

Öğrenciler ve lisansüstü asistanların aday göstermelerine izin verilmez.

Aday gösterenler, FDU ile en az üç yıl istihdam edilmelidir.

Adaylıklar, bir tavsiye ile bireysel olarak sunulmalıdır. Grup dilekçe adayları kabul edilmeyecektir.

Daha önce seçilmemiş, ancak hala uygun olan önceki adayların yeniden aday gösterilmesi teşvik edilir.

Yeterli aday havuzunun olmaması durumunda, komite önceki iki yıldaki aday havuzuna erişebilir.

Mevcut nitelikli Pillar Society üyelerinin bir aday göstermelerine izin verilecektir. Mevcut tüm Sütun alıcıları, Başkan Yardımcısı, Başkan Yardımcısı veya Başkan Yardımcısı rütbesine terfi ettikten sonra Sütun olarak konumlarını koruyacaklar, ancak aday gösterme ve seçim sürecinden çıkarılacaklar.

Adaylar, İnsan Kaynakları Ofisine iletilecek ve yukarıda belirtilen uygunluk kriterlerine uygunluk açısından incelenecektir.

İnsan Kaynakları Ofisi, aktif Pillar Society üyelerine tüm uygun adaylık formlarının bir kopyasını sağlayacak ve bir oy pusulası içerecektir. Üyelere oy pusulalarını İnsan Kaynaklarına geri göndermeleri talimatı verilecektir.

İnsan Kaynakları Ofisi, her bir büyük New Jersey kampüsünden ve Vancouver Kampüsünden birden fazla alıcı seçerek sonuçları belirleyecek ve buna göre Rektörlük, Üniversite Operasyonları ve İletişim Ofisi ile iletişim kuracaktır.

Pillar Ödüllerinin Duyurulması ve Verilmesi

Her ödül sahibine Üniversite Rektörü tarafından imzalanmış bir mektup gönderilecektir. İsimler, Toplantı programına ve senaryolarına dahil edilmek üzere Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısına ve Başlangıç Öncesi Akşam Yemeği programına dahil edilmek üzere Vancouver Kampüs Yöneticisine iletilir. İsimler, adaylıklarla birlikte, New Jersey toplantılarında veya Vancouver Başlangıç Öncesi Akşam Yemeği'nde okunacak 100-200 kelimelik bir alıntının geliştirilmesi için İletişim Ofisine iletilir. Tüm adaylıkların kopyaları, iki yıl boyunca gizli bir şekilde dosyalanmak üzere Başkanlığa iletilecektir. Atıflar, sunumdan önce ödül sahibi tarafından gözden geçirilmelidir. NOT: Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı alıntıyı okur; Başkan ödül veriyor. Alıcılar kısa (50 kelimelik) bir kabul beyanı vermeye teşvik edilir. İnsan Kaynakları Ofisi, prosedürleri periyodik olarak gözden geçirme ve Başkanlığa tavsiyelerde bulunma hakkını saklı tutar.

Kampüs Özellikleri

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Madison

   285 Madison Avenue, 07940, Madison

   • Teaneck

    1000 River Rd, Teaneck, 07666, Teaneck

    • Vancouver

     842 Cambie St, Vancouver,, BC V6B 2P6, Vancouver

     • Wroxton

      Church St, Wroxton, Banbury, OX15 6QF, Wroxton

      • New York

       New York, Amerika Birleşik Devletleri

       sorular