Keystone logo
Federal University Of Goiás

Federal University Of Goiás

Federal University Of Goiás

Tanıtım

UFG, bilgi ve bilgiyi üretmeyi, sistematikleştirmeyi ve sosyalleştirmeyi amaçlayan, toplumun dönüşümü ve gelişimine kendini adamış profesyoneller ve vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim, araştırma ve yayım kurumudur. UFG, 59 yıllık tarihi boyunca faaliyetlerini çeşitlendirmiş ve genişletmiştir ve bugün Goiás ve Goiânia olmak üzere iki bölgede dağıtılmış 102 kampüs içi lisans dersi ve 22 bin öğrenciye sahiptir. Başkentte, UFG'de Aparecida de Goiânia Kampüsü, Colemar Natal e Silva Kampüsü (Praça Universitária) ve Kampüs Samambaia bulunmaktadır. Goiás Bölgesinde, UFG iki Özel Akademik Birime ayrılmış 7 kurs sunmaktadır. Mezuniyete ek olarak, UFG, 4.200'den fazla öğrencisi ile yüksek lisans, doktora ve profesyonel yüksek lisans programları arasında 78 stricto sensu yüksek lisans dersi sunmaktadır.

Bilmeniz gereken temel bir şey: UFG halka açık, laik ve özgür bir üniversitedir. Bu ne anlama geliyor? Dini inanç, sosyal sınıf, cinsel yönelim, ırk / renk, ideolojik / parti ilişkisi veya başka herhangi bir özelliğe bakılmaksızın herkese ait olduğu. Aynı zamanda federal kamu fonları tarafından, yani hepimizin ödediği vergilerden sağlandığı anlamına gelir.

Dahası, UFG, sosyo-kültürel çeşitliliğe saygının ve ifade özgürlüğünün merkezi değerler olduğu, herkese saygı ve fikir çoğulculuğunu hiçbir ayrım gözetmeksizin sağlayan Üniversite Statüsü ile korunan bir yerdir.

Konumlar

  • Parque Itatiaia

    Rua Mucuri,920, 74968-755, Parque Itatiaia

    sorular