Keystone logo
Federal University Of Juiz Fora / Universidade Federal de Juiz de Fora

Federal University Of Juiz Fora / Universidade Federal de Juiz de Fora

Federal University Of Juiz Fora / Universidade Federal de Juiz de Fora

Tanıtım

Federal Juiz de Fora Üniversitesi (UFJF), Juiz de Fora'da (Minas Gerais eyaleti, Brezilya) bulunan ve Governador Valadares'te (aynı eyalette) gelişmiş bir kampüse sahip bir devlet üniversitesidir. Kurum, üç milyondan fazla nüfusu olan bir alanda kendisini bilimsel ve kültürel bir merkez olarak konumlandırmıştır ve hem ulusal hem de uluslararası tanınırlığa sahip Latin Amerika'daki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır.

İlkokuldan yüksek lisans seviyesine kadar öğrencilerin günlük yaşamlarında yer alan UFJF, fakültesinin ve eğitim-teknik personelinin yeterliliğine yatırım yapar, laboratuvarlarını ve sınıflarını sürekli güncellemeye ve toplumla diyaloğu önceliklendirmeye çalışır. , öğretim-araştırma-uzatma tripodunun tüm ilkelerini karşılamaktadır.

UFJF şu anda tüm bilgi alanlarında 93 lisans dersi seçeneğine ve 36 yüksek lisans ve 17 doktora derecesine sahiptir. Uzaktan eğitimden yaklaşık üç bin öğrenciyi hesaba katmadan, kampüs çevresinde her gün 20.000'den fazla öğrenci dolaşıyor.

Bir araştırma ve bilgi üretim merkezi olarak kurulan UFJF, hem işgücü piyasasında hem de akademik çevrede daha adil ve eşitlikçi bir topluma kendini adamış etik, eleştirel, yüksek kaliteli performans profesyonellerinin oluşumunu teşvik eder.

Konumlar

  • São Pedro

    Rua José Lourenço Kelmer,s/n, 36036-900, São Pedro

    sorular