Keystone logo
Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Tanıtım

Rio Grande do Sul'un güneyinde, Pelotas şehrinde, eyaletin başkenti Porto Alegre'ye 250 km uzaklıkta bulunan Pelotas Federal Üniversitesi (UFPEL) 1969 yılında kurulmuştur. 1960 yılında ortaya çıkan Güney (URS), 1957'den beri onun oluşturulması için savaşan Tarla Bilimi Okulu Eliseu Maciel'in öğretmenlerinin çabalarının sonucunda ortaya çıktı.

Güney Kırsal Üniversitesi'ni oluşturan ve Tarım Bakanlığı'na bağlı olan kararname, 100 yıllık Tarla Bilimi Okulu Eliseu Maciel, Ev İçi Bilimler Yüksek Okulu, Veteriner Fakültesi, Enstitü ve Eğitim ve Bilgi Merkezi'nden (Cetreisul) oluşuyordu. ), akademik bir birim olarak kabul edilir.

1967'de, 60,731 sayılı Kararname, Güney Kırsal Üniversitesi'ni federalize etti, Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na devredildi, adını Rio Grande do Sul Federal Kırsal Üniversitesi (UFRRS) olarak değiştirdi ve birimler kurslardan kolejlere gitti. .

1968'de, üniversitenin yeniden yapılandırılmasını incelemek ve önermek amacıyla profesörler ve akademisyenlerden oluşan bir komisyon oluşturuldu.

Böylece, 8 Ağustos 1969'da, Cumhurbaşkanı, Rio Grande do Sul Federal Kırsal Üniversitesi'ni, Veteriner Fakültesi, Ziraat Fakültesi Eliseu Maciel'den oluşan Federal Pelotas Üniversitesi'ne (UFPel) dönüştüren bir kararname imzaladı. Tıp, Yerli Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi (1912'de kuruldu), Diş Hekimliği Fakültesi (1911) - Rio Grande do Sul Federal Üniversitesi'ne ve Sosyoloji ve Politika Enstitüsü'ne (ISP) ait son ikisi 1958.

Pelotas'ta bulunan diğer özel kurumlar, Pelotas Müzik Konservatuarı, Dona Carmen Trápaga Simões Güzel Sanatlar Okulu ve Devletin Güneyindeki Instituto Pró-Ensino Superior Tıp Kursu gibi UFPel'e eklendi ( Ipesse). Ve aynı yıl Visconde da Graça Agrotechnical Group (CAVG) de UFPel'in bir parçası oldu.

Yurtiçi Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Gıda Kimyası Kursu ve Yönetim ve Turizm Fakültesi gibi diğer birimleri ortaya çıkardı. Pelotas'ta 18 yıl eğitim ve tüketicinin korunmasında çalışan Tüketici Bilgilendirme ve Rehberlik Hizmeti'nin (Siocon) oluşturulmasından da sorumluydu. Yerli Bilimler Fakültesi'nin çalışma amacı her zaman aile, özellikle de düşük gelirli aile olmuştur. 1. ve 2. derecelerde öğretmenlik yapmak için lisans ve yüksek lisans profesyonelleri yetiştirdi. Son giriş sınavını 1997'de yaptı. Anıları UFPel'in köklerinden biridir.

Konumlar

  • Historical Centre

    Rua Gomes Carneiro,1, 96010-610, Historical Centre

    sorular