Keystone logo
Federal University Of Santa Catarina

Federal University Of Santa Catarina

Federal University Of Santa Catarina

Tanıtım

Universidade Federal de Santa Catarina (UFSC) ana kampüsü Brezilya'nın Santa Catarina eyaletinin başkenti Florianópolis'te bulunmaktadır. Öğretimi, araştırmayı ve sosyal erişimi teşvik etmek amacıyla 18 Aralık 1960'ta kurulan UFSC, ücretsiz ve halka açık eğitim sunar ve Brezilya ve Latin Amerika'daki en iyi üniversiteler arasında yer alır.

UFSC'nin misyonu, adil ve demokratik bir toplum inşa etmek amacıyla felsefi, bilimsel, sanatsal ve teknolojik bilgileri üretmek, sistematikleştirmek ve sosyalleştirmek, mesleki uygulama, eleştirel düşünme ve ulusal ve uluslararası dayanışma için öğrencilerin eğitimini genişletmek ve derinleştirmek ve ayrıca yaşam kalitesini garanti etmek.

Araranguá, Blumenau, Curitibanos ve Joinville şehirlerinde dağıtılan diğer dört kampüs ile UFSC topluluğu, yaklaşık 6.000 fakülte ve personel dahil olmak üzere yaklaşık 50.000 kişiden oluşmaktadır. Üniversitenin 100'den fazla kampüs içi programa ve 10 uzaktan eğitim programına kayıtlı yaklaşık 30.000 lisans öğrencisi vardır. Lisansüstü düzeyde, UFSC, kampüste veya uzaktan eğitim yoluyla sunulan bir dizi lisansüstü sertifika programına ek olarak 60'tan fazla akademik yüksek lisans programında, 15 profesyonel yüksek lisans programında ve 50 doktora programında yaklaşık 9.000 yer sunmaktadır.

UFSC'nin başarıları Brezilya'da ve yurtdışında bir referans olarak görülüyor ve uluslararasılaşma süreci tüm dünyadaki eğitim kurumlarıyla işbirliği anlaşmalarını içeriyor. Şu anda, dünyanın her yerindeki ülkelerle 300'den fazla ortaklık var.

Konumlar

  • Trindade

    Rua Engenheiro Agronômico Andrei Cristian Ferreira,s/n, 88040-900, Trindade

    sorular