Keystone logo
Federal University Of Sergipe

Federal University Of Sergipe

Federal University Of Sergipe

Tanıtım

Federal University Of Sergipe (UFS), 15 Mayıs 1968'de kurulmuş bir kamu yüksek öğrenim kurumudur. UFS, kendisini öğretim ve araştırmada mükemmelliğe ve yerel topluluklardaki çeşitli uzantı ile ilgili faaliyetlere adamış bir kurum olarak kurmuştur. Üniversitenin temel misyonu, bilgi üretimi ve bölgede sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmeye kendini adamış eleştirel, sivil fikirli vatandaşların oluşumu yoluyla devletin ilerlemesine katkıda bulunmaktır.

Şu anda, UFS'nin São Cristóvão, Aracaju, Laranjeiras, Itabaiana ve Lagarto belediyelerinde kampüsleri bulunmaktadır ve 106 kurs seçeneği ile 5.500 gelen birinci sınıf öğrencisi için yıllık kayıt sunmaktadır.

Diğer kurslar, Sergipe eyaletinde bulunan 15 farklı merkezde uzaktan eğitim yoluyla sunulmaktadır: Arauá, Areia Branca, Brejo Grande, Estância, Japaratuba, Laranjeiras, Lagarto, Poço Verde, Porto da Folha, São Domingos, Carira, Nossa Senhora das Dores, Nossa Senhora da Glória, Propriá ve São Cristóvão.

Lisansüstü çalışmalara gelince, UFS 9 Doktora dahil 46 kurs sunmaktadır. programları, 37 yüksek lisans programı ve 3 profesyonelleştirme yüksek lisans programı.

Brezilya'daki diğer kamu yüksek öğretim kurumlarına benzer şekilde, UFS, eyalet genelinde eğitime erişimi genişletmek amacıyla Federal eğitim kamu politikalarının teşvik ettiği son sekiz yılda coğrafi olarak genişledi. Daha yakın zamanlarda, Brezilya üniversitelerini uluslararasılaştırmayı amaçlayan Federal politikalar başlamıştır; bu politikalar, Brezilyalı öğrenciler ile yabancı üniversiteler arasında daha fazla temas sağlamayı amaçlayan programları ve projeleri ve ayrıca üniversitelerimize yabancı öğrencilerin kabulünü içermektedir. Öğrencilerin değişiminin yalnızca bilginin yayılması söz konusu olduğunda değil, aynı zamanda farklı kültürler arasında anlama ve anlayışın genişletilmesi açısından da önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu iki hareket, coğrafi genişleme ve uluslararasılaştırma, UFS'nin temel amaçlarının yerine getirilmesi için temel eylemler olarak kabul edilir; profesyonelleri eğitmek, vatandaşları eğitmek ve yerel ile etkileşimli bir şekilde bilginin yaratılmasına, yayılmasına ve korunmasına yardımcı olmaktır. topluluklar, böylece demokrasiyi güçlendirir ve nüfusun yaşam kalitesini iyileştirir.

Konumlar

  • s/n

    Avenida Marechal Rondon,s/n, 49100-000, s/n

    sorular