Keystone logo
FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

Tanıtım

İsviçre Mesafe Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Fernfachhochschule Schweiz – FFHS) ulusal olarak tanınan bir üniversitedir. 1998'den beri yarı zamanlı Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ve sürekli eğitim programları sunmaktadır. Uzaktan eğitimde 20 yılı aşkın tecrübesiyle İsviçre'nin önde gelen e-öğrenme üniversitesidir ve iş, aile ve eğitimi bir araya getirmek isteyen öğrenciler için bir alternatiftir.

FFHS, Zürih, Basel, Bern ve Brig'de dört lokasyona sahiptir. 150 çalışanı ve 500'den fazla öğretim üyesi ile uzmanlık bilgilerini yaklaşık 2.900 öğrenciye (durum: 2021) uygulama odaklı olarak aktarmaktadır. FFHS, dört araştırma enstitüsünde, federal hükümetin bir performans yetkisi altında web bilimi, yönetim ve yenilik, sağlık ve e-öğrenme alanlarında uygulamaya yönelik araştırmalar gerçekleştirir.

2004 yılından bu yana FFHS, Güney İsviçre Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi'ne (Scuola Universitaria Professionale della Svizzera Italiana - SUPSI) bağlıdır ve genel stratejisine dahil edilmiştir.

2017'den beri FFHS, UNESCO Kişiselleştirilmiş ve Uyarlanabilir Uzaktan Eğitim Kürsüsüne sahiptir.

Karma öğrenmede öncü

FFHS, 20 yılı aşkın bir süredir «karma öğrenme» modeline göre derece kursları sunmaktadır ve İsviçre'de uzaktan eğitimde öncü olarak kabul edilmektedir. Modeli, yaklaşık %80 kendi kendine veya çevrimiçi çalışmaya ve %20 sınıf öğretimine dayanmaktadır. E-öğrenme ile geleneksel öğretimin ve doğrudan pratik alaka düzeyinin bir kombinasyonu olan yenilikçi çalışma biçimi, İsviçre eğitim sistemindeki bir boşluğu kapatıyor: FFHS, yüksek nitelikli profesyonelleri onları iş piyasasından çıkarmadan eğitiyor.

Konumlar

  • Brig

    Schinerstrasse,18, 3900, Brig

    programlar

      sorular