Keystone logo
FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

Tanıtım

Okul

Latin Amerika'daki ilk kamu yönetimi okulu, Getulio Vargas Vakfı'ndaki (FGV EBAP) Brezilya Kamu Yönetimi Okulu, Birleşmiş Milletler (BM) ve FGV'nin ortaklığıyla 15 Nisan 1952'de Rio de Janeiro'da kuruldu. Bu alanda nitelikli profesyoneller için taleplere cevap verebilmek için.

2002 yılında, kurulduğundan bu yana yürürlükte olan özel sektördeki faaliyetlerini yansıtan Brazilian School of Public and Business Administration (EBAPE) olarak yeniden adlandırıldı. Bu on yıllar boyunca, öğrencilerine en üst düzeyde bilgi sağlama ve onları mükemmel olarak sıralanan bir üretim sürecine yerleştirme konusundaki şaşırtıcı becerisiyle, güvenilirliğini ve meşruiyetini artırdı.

Öncü ruh

 • Latin Amerika'da İdarede yüksek lisans veren ilk okul;
 • Brezilya'nın Yönetim çalışmaları üzerine ilk kitapları bu Okul tarafından yayınlandı;
 • Brezilya'da ders kayıt ve kredi sistemini kullanan ilk kurum;
 • Ulusal Lisansüstü Araştırmalar ve Araştırmalar Derneği Ulusal Başkanlığı ve İdare Merkezi (ANPAD)
 • 1961'de eski Federal Kongre Üyesi ve EBAPE Profesörü Alberto Guerreiro Ramos, 9 Eylül 1965'te yürürlüğe giren 4.769 sayılı Kanunla onaylanan yöneticilik mesleği için Yönetmelik Taslağı'nı hazırladı.
 • Brezilya'daki ilk okul, önde gelen dört uluslararası akreditasyon kurumu tarafından İdare alanındaki seçkin programları, öğretim üyeleri ve müfredatı ile tanınan: AACSB, EQUIS-EFMD, ICAPA ve NASPAA.

Misyon

Brezilya'nın gelişimi ile ilgili kavramsal ve metodolojik titizlik, fikirler ve eylemlerle etkilemek için profesyonelleri eğiterek, kamu ve özel sektör arasındaki sinerjiyi güçlendirirken yönetimde bilgi oluşturmak ve yaymak.

Kampüs Özellikleri

FGV EBAPE'nin öğrencilere sunduğu teknoloji yapısı akademik mükemmelliğiyle uyumludur. BT laboratuvarları, LCD ekranlar, DVD okuyucu/kaydedicilerle ve çıktı havuzuyla tamamlanan bilimsel yazılımlarla donatılmıştır; laboratuvarların uygulamalı dersler için kullanıldığı zamanlar dışında tümü tesisin çalışma saatleri boyunca kullanıma açıktır.

Bu Business School aynı zamanda Wi-Fi İnternet erişimi ve öğrenciler ve fakülteler için bilgisayarla ilgili zorlukları destekleme ve gidermeyi sağlayan nitelikli bir yardım masası personeli sunmaktadır.

Klimalı sınıflarının her biri yaklaşık elli öğrenci kapasitelidir; Getulio Vargas Vakfı ayrıca etkinliklere, seminerlere, atölye çalışmalarına ve sınıflara ev sahipliği yapabilecek beş oditoryum sunmaktadır.

yer

Şehir: Rio de Janeiro

Brezilya'nın en ünlü şehri Rio de Janeiro, güçlü ve gelecek vaat eden ekonomisiyle dünya çapında ünlüdür. Brezilya'nın ikinci büyük pazarını oluşturan on beş milyonu aşan nüfusuyla, kurumsal yeni gelenlere avantajlı koşullar sunuyor ve yeni yatırımları takdir ediyor. Ancak bu faydaların hiçbiri turizm potansiyelinden daha ağır basamaz: Her yıl dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçiyi ağırlamakta, güzel plajlarına ve Karnaval da dahil olmak üzere diğer doğal cazibe merkezlerine ve her şeyden önce halkının canlı misafirperverliğine ilgi duymaktadır.

FGV EBAPE

Modern bina, toplam alanı beş bin dört yüz metrekare (neredeyse altmış bin metrekareye eşit) olan üç kat ve bir bodrum katından oluşuyor. Alan 616 öğrenciyi ağırlayabiliyor ve 120 çalışma alanı sunuyor. Binanın giriş katında modern ve geniş bir öğrenci salonu bulunmaktadır; 70 kişiye kadar oturma kapasiteli iki Harvard tarzı konferans salonu ve her biri 48 öğrenciyi barındıran beş büyük sınıf, sabit oturma yerleri ve geleneksel sıra düzeninde düzenlenmiş masalar.

FGV ana binası

Rio de Janeiro'nun Güney Bölgesi'nde bulunan FGV, dünyanın en ünlü ve nefes kesici manzaralarından biri olan Sugarloaf'a bakmaktadır. 20 Aralık 1968'de açılışı yapılan genel merkez, modern uluslararası mimarinin en etkili isimlerinden biri olan Brezilyalı Oscar Niemeyer tarafından tasarlandı.

Ana FGV binası, sahil kenarında bisiklet yolu ve yürüyüşler ve diğer açık hava etkinlikleri için ideal olan yeşil alanlarla Enseada de Botafogo koyuna bakmaktadır.

Copacabana, Flamengo, Humaitá, Jardim Botânico, Urca, Catete ve Gloria gibi köklü mahallelerin yanı sıra CBD şehir merkezinin yakınında bulunan otel, pansiyonlar ve oteller, barlar, alışveriş merkezleri ve mağazalar, metro istasyonları ve otobüs hatları ile çevrilidir. büyük Brezilyalı ve çok uluslu şirketlerin merkez ofislerinin bulunduğu ofis binaları.

Araştırma merkezleri

CBR

Davranış Araştırmaları Merkezi (CBR), ekonomik, çevresel ve sosyal güçlerin işletmelerin, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarının ve politika yapıcıların ilgi alanlarındaki karar alma süreçlerini nasıl etkilediğini daha iyi anlamak için disiplinlerarası davranış araştırmalarına güvenmektedir.

CBR'nin misyonu davranışsal araştırmalar yoluyla sosyal refahı arttırmaktır.

Davranış bilimlerinden elde edilen bilgileri kullanarak, önemli bir sosyal sorunu çözmeyi amaçlayan müdahalelerin etkinliğini belirliyor, tasarlıyor ve test ediyoruz.

CBFR

Rio'daki Bankacılık ve Finans Araştırma Merkezi (CBFR), bankacılık ve finans alanlarında en son uluslararası araştırmaları teşvik eder ve akademisyenler ile uygulayıcılar arasında bilgi aktarımı ve işbirliği için bir forum görevi görür. CBFR, Asya, Avrupa, Latin Amerika ve ABD'deki okullardan bankacılık ve finans alanlarında uluslararası alanda önde gelen araştırmacılarla işbirliği yaparak bu hedeflere ulaşmayı amaçlamaktadır.

CBFR araştırmacıları tarafından araştırılan araştırma soruları, kredi piyasalarının işleyişi, bankacılığın ekonomik kalkınma için önemi veya finans ve bankacılık düzenlemeleri arasındaki etkileşim ve finans ve bankacılık sektörünün kalitesi gibi bankacılık ve finansın geniş alanlarını kapsamaktadır. Hizmetler. Bu araştırma sorularını tartışmak ve araştırma projelerinin sonuçlarını yaymak için CBFR bir haber bülteni ve bir çalışma makalesi dizisi yayınlar, burslar ve bir ziyaretçi programı sunar ve araştırma seminerleri, çalıştaylar, uluslararası konferanslar ve politika etkinlikleri düzenler.

ARC A&A

ARC-A&A – Muhasebe ve Analitik Uygulamalı Araştırma Merkezi, muhasebe ve veri analizi alanındaki bilgileri geliştirme ve yayma misyonuna sahiptir.

Bu anlamda planlama, bütçeleme, muhasebe, denetim ve veri analizi alanlarındaki gerçek sorunları çözmeye yönelik uygulamalı araştırmalar geliştiriyor; uluslararası alanda tanınan benzer araştırma merkezleriyle işbirliği içinde çalışıyoruz; bölgedeki başlıca akademik dergilerde yayınlanmak üzere araştırma raporları hazırlıyoruz; Politika yapıcıları, standart belirleyicileri ve düzenleyicileri etkilemek için teknik incelemeler hazırlıyoruz.

ÇECİN

Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çalışmaları Merkezi (CECIN), Fundação Getulio Vargas'ın Brazilian School of Public and Business Administration (FGV EBAPE) bir girişimidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmacılarla, kamu ve özel kuruluşlarla proje işbirliklerini teşvik ederek, rekabet edebilirlik ve yenilikçiliğe yönelik uygulamalı araştırmalar geliştirir.

Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çalışmaları Merkezi'nin genel amacı, rekabet edebilirlik, etkin kamu yönetimi, ekonomik çalışmalar, kamu ve iş dünyasında yenilik, yaratıcı endüstriler ve deneyim ekonomisi alanlarında uygulamalı araştırmalarda Brezilya ve Latin Amerika referansı olmaktır.

  Sıralamalar

  Ulusal konsolidasyon

  CAPES - Brezilya Federal Lisansüstü Eğitimi Destekleme ve Değerlendirme Ajansı
  Yükseköğretim Personelinin Geliştirilmesi Koordinasyonu

  • Akademik programlar için maksimum not.
   • Yüksek Lisans ve Doktora;
   • Profesyonel yüksek lisans programları için maksimum not.
   • İşletme Yönetiminde Yönetici Yüksek Lisans (MEX);
   • İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı - Yoğun (MEXi);
   • Yönetimde Yüksek Lisans (MIM).

  4. Sınıf
  2011 yılında CAPES tarafından önerilen Kamu Yönetimi Profesyonel Yüksek Lisans Programı 4 puanla faaliyetlerine başlamıştır.

  • Kamu Yönetiminde Profesyonel Yüksek Lisans - MAP.

  Kaynak: Yükseköğretim Personelinin Geliştirilmesi Koordinasyonu (CAPES), 2017 . CAPES, Brezilya'daki tüm lisansüstü programların değerlendirilmesinden sorumludur.


  ENADE - Ulusal Öğrenci Performansı Sınavı

  • En iyi lisans programı

  FGV EBAPE İşletme Lisansı dersi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 yılında yayınladığı kalite göstergelerinde en yüksek puanı aldı. Ders, Ulusal Öğrenci Performans Sınavı (ENADE) ve Ön Ders Konseptinden (CPC) 5 puan aldı.

  Kaynak: Ulusal Eğitim Çalışmaları ve Araştırma Enstitüsü Anisio Teixeira (INEP), 2019.


  IGC - Enstitü Kursları Genel Dizini

  • Maksimum Sınıf 5

  FGV EBAPE, Milli Eğitim Bakanlığı (MEC) tarafından 12 Aralık 2019'da yayınlanan Índice Geral de Cursos'a (IGC) göre Brezilya'daki en iyi yüksek öğretim kurumlarından biri olarak sınıflandırılmıştır. IGC'ye göre okul, birkaç üst düzey yüksek öğretim kurumundan biridir. Yükseköğretim kurumlarının yalnızca %2,03'ü bu endekste 5 olarak derecelendirilmiştir.

  Kaynak: Ulusal Eğitim Çalışmaları ve Araştırma Enstitüsü Anisio Teixeira (INEP), 2019


  Guia Nisan

  Öğrenci Rehberi

  • Lisans Programı için Maksimum Not - İşletme Lisansı

  Üst üste 8. yıl İşletme alanında 5 yıldız derecesi. Guia do Estudante, lisans programlarını seçmek için öğrenci rehberidir.

  Kaynak: Guia do Estudante'ye göre, Abril Publishing - 2018.


  Uluslararası konsolidasyon

  Okul dünyanın en iyi işletme okullarından biridir. FGV EBAPE, 2014 yılında akademik dünyanın en önemli sertifikalarından biri olan Avrupa Kalite İyileştirme Sistemi kapsamında EQUIS uluslararası akreditasyonuna layık görülmüştür. FGV EBAPE, 2018 yılında ABD'deki işletme okulları için en önemli akreditasyon kuruluşu tarafından AACSB mührü ile ödüllendirildi. FGV EBAPE'nin sunduğu Kamu Yönetimi Profesyonel Yüksek Lisans Programı (MAP), Mart 2015'te kamu yönetimi eğitim ve öğretim programlarının akreditasyonundan sorumlu kurum olan Uluslararası Kamu Yönetimi Eğitim ve Öğretim Akreditasyonu Komisyonu (ICAPA) tarafından akreditasyona layık görülmüştür. . Yakın zamanda FGV EBAPE, Brezilya'da Kamu Politikası, İşler ve Yönetim Okulları Ağı (NASPAA) tarafından akredite edilen ilk okul oldu.

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Rio de Janeiro

   Edifício Roberto Campos - R. Jorn. Orlando Dantas, 30 - Botafogo, Rio de Janeiro - RJ, 22231-010, , Rio de Janeiro

  • Bailrigg

   Lancaster University, LA1 4YW, Bailrigg

   • Montreal

    McGill University Rue Sherbrooke Ouest,845, H3A 0G4, Montreal

    • Yokohama

     Yokohama National University, 240-8501, Yokohama

     • Bengaluru

      Indian Institute of Management Bangalore, 560051, Bengaluru

      sorular