Keystone logo
University of Applied Sciences Upper Austria

University of Applied Sciences Upper Austria

University of Applied Sciences Upper Austria

Tanıtım

Hakkımızda

1994 yılında kurulan Yukarı Avusturya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Avusturya'da yüksek kaliteli eğitimin öncüsü haline gelmiştir. Dört fakültesi, 70'in üzerinde eğitim programı ve çeşitli disiplinlerde faaliyet gösteren yaklaşık 6.000 öğrencisiyle övünmektedir. Dahası, 27.000'den fazla ünlü mezunumuzla Avusturya'nın en güçlü uygulamalı bilimler araştırma üniversitesi olmaktan gurur duyuyoruz!

Bilgi ve araştırma odaklı öğretim sağlayarak ve Avusturya'daki tüm uygulamalı bilimler üniversiteleri arasında toplam araştırma çıktısının üçte birine katkıda bulunarak sürekli olarak sınırları zorluyoruz.

Kampüslerimiz

Dört lokasyonumuzun her biri, akademik ve müfredat dışı fırsatların benzersiz bir karışımını sunmaktadır.

Hagenberg

Avusturya'nın 'Silikon Vadisi' olarak adlandırılan Hagenberg, yeniliğin beşiğidir. Burada Bilgisayar Bilimleri, İletişim ve Medya alanlarında eğitim alabilirsiniz. Hagenberg kampüsüyle yakından bağlantılı olan son teknoloji endüstrisi, yeniliğin bir yaşam biçimi olduğu hareketli bir öğrenme ortamı sağlar.

Linz

Yukarı Avusturya'nın endüstriyel kalbi Linz'de akademi ve endüstrinin kesişimini deneyimleyin. Linz, Tıbbi Teknoloji ve Uygulamalı Sosyal Bilimler gibi bölümler sunmaktadır. Şehrin endüstriyel ortamı, ileri teknoloji ve yeniliğin hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu benzersiz bir öğrenim ortamı sunar.

Steyr

'Nehir üzerindeki en güzel kasaba' olarak adlandırılan Steyr'de İşletme ve Yönetim, kurs portföyümüzün yıldızlarıdır. Kasabanın pitoresk ortamı, zengin bir akademik ortamla birleşerek bütünsel bir eğitim deneyimi sağlar.

Wels

Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler için bir merkez olan Wels, teknolojiyle yaşar ve nefes alır. Teknik yenilik ve büyümeye odaklanmasıyla bilinen Wels, teknik beceri ve bilgilerinizi geliştirmek için mükemmel bir yerdir.

Neden Yukarı Avusturya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ni seçmelisiniz?

Üniversite seçimi önemli bir karardır. Peki neden bizi seçmelisiniz?

Araştırma odaklı: Biz bir araştırma merkeziyiz. Araştırmaya olan bağlılığımız öğretim metodolojilerimize de yansımakta, en yeni bilgilerin doğrudan eğitim alanlarımıza akmasını sağlamaktayız.

Pratik ve proje tabanlı: 'Yaparak öğrenmeye' inanıyoruz. Uygulamaya dayalı akademik modüller, uygulamalı projeler ve lisans programlarımızın bir parçası olarak zorunlu bir profesyonel staj, öğrencilerimizin sektöre hazır olmalarını sağlar.

Küresel olarak bağlı: Küresel fırsatlara doğrudan giden yollar sunuyoruz. Ortaklık ağımız dünya çapında yaklaşık 60 ülkede 250 üniversiteye yayılarak paha biçilmez bir uluslararası deneyim sunuyor.

Zengin Kampüs Hayatı: Fakültelerde eğitim dersliklerin ötesine geçiyor. Akademisyenleri eğlence ve dinlenmeyle dengelemek için çeşitli etkinlikler, kulüpler ve aktivitelerle canlı ve aktif bir kampüs hayatımız var.

kabul

Curious to know how to secure your spot at the University of Applied Sciences? Find out more about our application and admission procedures.

At the University of Applied Sciences, you'll find the knowledge, skills, experiences, and support to shape your academic career and personal growth. Explore the opportunities that await and take the first step to becoming a part of our vibrant community!

Burslar ve fon sağlama

The University of Applied Sciences Upper Austria charges tuition fees for bachelor’s and master’s degree programs as follows:

 • For students from EU and EEA countries: EUR 363.36 per semester + ÖH (Austrian Student Union) contribution of EUR 22.70.
 • For students from non-EU-member states: EUR 726.72 per semester + ÖH (Austrian Student Union) contribution of EUR 22.70.

There is a Merit-Based Scholarship for excellently performing students. It is awarded once a year, to recognize academic achievement and performance during studies. It becomes available only after the first semester and covers approximately half of the tuition fees.
Large companies (Energie AG, voestalpine, etc.) and interest groups (Austrian Trade Union Federation (ÖGB, Austrian Federal Economic Chamber, etc.) award individual grants for diploma theses and dissertations among other things that are of particular relevance for their areas of interest. Inquiries must be made on an individual basis.

Further information on financial matters and funding can be found on our website.

Neden University of Applied Sciences Upper Austria'de eğitim almalısınız?

Neden University of Applied Sciences Upper Austria seçmelisiniz?

Choosing a university is a major decision. So why choose us?

 • Research-focused: We are a research powerhouse. Our dedication to research is reflected in our teaching methodologies, as we ensure cutting-edge knowledge flows directly into our educational realms.
 • Practical and project-based: We believe in ‘learning by doing’. Practice-driven academic modules, hands-on projects, and a mandatory professional internship as part of our bachelor programs ensure our students are industry-ready.
 • Globally connected: We offer direct Pathways to global opportunities. Our partnership network spreads across 250 universities in around 60 countries worldwide, offering invaluable international exposure.
 • Rich Campus Life: At the faculties, education goes beyond classrooms. We have a vibrant and active campus life, with various events, clubs, and activities to balance academics with fun and relaxation.

Konumlar

 • Wels

  Stelzhamerstrasse 23, 4600, Wels

 • Steyr

  Wehrgrabengasse 1-3, 4400, Steyr

  • Hagenberg

   Softwarepark 11, 4232, Hagenberg

   • Linz

    Garnisonstraße 21, 4020, Linz

    programlar

    sorular