Keystone logo
Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences

Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences

Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences

Tanıtım

Salzburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Salzburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 3.200 öğrencisine aşağıdaki bölümlerde güçlü bir pratik oryantasyon ile birinci sınıf bir akademik eğitim sunmaktadır: Uygulamalı Sosyal Bilimler , İşletme ve Turizm , Yaratıcı Teknolojiler , Sağlık Bilimleri , Yeşil Mühendislik ve Dairesel Tasarım ve Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme . Uluslararası bakış açısı ve yenilikçi araştırma ve öğretime odaklanmasıyla üniversite, iş dünyası ve toplum için geleceğe yönelik çözümlerin öncüsüdür.

Fakülte ve öğrenci değişiminin yanı sıra uluslararası projelerde Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya'daki ortak kurumlarla işbirliği yapıyoruz. Öğrenciler, çalışmalarının yanı sıra Salzburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde daha sonraki profesyonel kariyerler için ağlar oluşturabilirler. Tüm oditoryumlarımız ve laboratuvarlarımız modern ve son teknoloji ekipmanlar sunmaktadır. Konumlarımız – Urstein Kampüsü, Kuchl Kampüsü, Salzburg Kampüsü (LKH Üniversite Hastanesi) ve Schwarzach Kampüsü (Kardinal Schwarzenberg Hastanesi) – dünyanın en güzel bölgelerinden birinde yer almaktadır.

Yüksek araştırma yeterliliği

Salzburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, özellikle bilgi teknolojileri, iş ve turizm, medya ve tasarım, sağlıkla ilgili çalışmaların yanı sıra ahşap teknolojilerinde uygulamalı araştırmalara odaklanmaktadır.

Yenilikçi ve disiplinlerarası müfredatlar

Teknoloji, içerik, sanat ve iş yönlerini entegre eden benzersiz müfredat sağlıyoruz. Alana özgü bilgi, sosyal becerilerle tamamlanır.

Mükemmel sanayi temasları

Önde gelen bölgesel ve uluslararası şirketlerle yakın bağlarımız var. Profesyonel yerleşimler ve proje deneyimi, çalışmalarımızın merkezi bir parçasıdır. Salzburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, şirketlerle yakın işbirliği içindedir. Öğretim üyelerimizin büyük bir kısmı iş dünyasında da aktif.

Gelişmiş altyapı

Son teknoloji laboratuvar ekipmanı, yaratıcı beyinler için ideal ortamı sağlar ve en gelişmiş öğretim metodolojilerini destekler. Her iki kampüse de yerel tren veya otobüslerle ulaşılabilir. Salzburg'un pitoresk şehir merkezi sadece birkaç dakikalık sürüş mesafesindedir. Lokasyonlarımızda da konut imkanlarımız var.

Programlar

Disiplinlerdeki Lisans ve Yüksek Lisans programları:

Hızlı Bilgiler

 • Kuruluş Yılı: 1995
 • Program sayısı: 18 Lisans, 15 Yüksek Lisans
 • Öğrenci sayısı: 3.200
 • Öğretim ve araştırma personeli sayısı: 1.200
 • Mezun Sayısı: 12.500

www.fh-salzburg.ac.at adresinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Konumlar

 • Salzburg

  Puch/Urstein Campus: Campus Urstein Süd 1, A-5412, Salzburg

  • Salzburg

   Kuchl Campus: Campus Kuchl, Markt 136a, A-5431, Salzburg

   • Salzburg

    Salzburg - Müllner Hauptstraße 48, , Salzburg

    sorular