Keystone logo
Flacso Argentina

Flacso Argentina

Flacso Argentina

Tanıtım

Latin Amerika Sosyal Bilimler Fakültesi (FLACSO), şu anda Latin Amerika ve Karayipler'de 13 ülkede akademik faaliyetler geliştiren 18 Üye Devletten oluşan uluslararası bir organizasyondur.

FLACSO 1957'de kuruldu. O tarihten bu yana, kendisini Sosyal Bilimler alanında tanıtım, öğretim, araştırma ve işbirliğine adamış, akademik, özerk, uluslararası bir Latin Amerika ve Karayip örgütü olarak kurmuştur. FLACSO başlangıçta yalnızca Şili'de geliştirildi (1957-1974). 1974'ten itibaren, şu anda yedi Genel Merkez ve altı Akademik Programda ifade edilen coğrafi genişlemesine başladı.

FLACSO, Latin Amerika ve Karayipler'de Sosyal Bilimlerin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Tarihi boyunca yaklaşık 10.000 uzman, profesör ve akademisyen yetiştirmiştir.

Başlangıcından bu yana, yeni bilgi üretimi için özerk bir bölgesel alan olarak düşünülmüştür; akademi ve kamu politikası dünyası arasında bir buluşma noktası, diyalog ve işbirliği ve Latin Amerika ve Karayipler'deki entegrasyon ve kalkınmaya katkı için ayrıcalıklı bir alan olarak.

Konumlar

  • Balvanera

    Tucumán,1966 (C1026AAC, C1050, Balvanera

    sorular