Keystone logo
University of Luxembourg, Faculty of Humanities, Education and Social Sciences

University of Luxembourg, Faculty of Humanities, Education and Social Sciences

University of Luxembourg, Faculty of Humanities, Education and Social Sciences

Tanıtım

Lüksemburg Üniversitesi: Beşeri Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Lüksemburg Üniversitesi, dünyanın her yerinden yaklaşık 6.200 öğrencisi olan çok dilli bir Avrupa araştırma üniversitesidir. Üniversitemiz, toplum ve işletmeler için bilgi sağlayan, benzersiz bir uluslararası mükemmellik ve ulusal uygunluk karışımı sunan modern bir kurumdur.

Kişisel dokunuşlu bir fakülte

Beşeri Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi, çok dilli lisans ve yüksek lisans programlarından oluşan benzersiz bir seçkiyle, gelecek nesil akademisyenler ve profesyoneller için yenilikçi ve çekici bakış açıları sunar. Öğrenciler küçük sınıflardan yararlanır ve birçok ders seminer olarak işlenir. öğrencilere tartışma fırsatları sağlar ve öğrenme deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olur. Uluslararası öğrenciler için ek öğrenim ücreti yoktur (yüksek lisans öğrencileri için kayıt ücreti 200€/dönemdir).

Çok dilli öğretim

Uluslararası öğretim kadromuz en önemli varlıklarımızdan biridir. Derecelerimizin çoğu İngilizce ve/veya Fransızca ve/veya Almanca olarak verilmektedir. Ücretsiz dil kursları sunulmaktadır ve kampüs hayatı, Lüksemburg ülkesi kadar çok dilli ve çok kültürlüdür. Öğrenciler, farklı akademik kültürler hakkında fikir sahibi olurlar ve iş piyasasında kendilerine açık avantajlar sağlayan bir derece alırlar.

Uluslararası bir atmosfer

Lüksemburg Üniversitesi'nde öğrenci hareketliliği ve kültürel açıklık teşvik edilir ve teşvik edilir. Tüm lisans öğrencilerimiz, Avrupa, Kuzey Amerika veya Asya'daki ortak üniversitelerimizden birinde yurtdışında en az bir dönem geçirmek zorundadır.

Lüksemburg'da Eğitim

Avrupa Birliği'nin ikinci en küçük üye devleti olan Lüksemburg, 3 resmi dili olan ve 170'den fazla millete ev sahipliği yapan gerçek anlamda çok kültürlü ve çok dilli bir ülkedir. Lüksemburg şehri, müzeler, tiyatrolar ve müzik mekanları dahil olmak üzere canlı bir kültür ve sanat ortamına sahiptir. Lüksemburg şehri dünyanın en güvenli başkentlerinden biridir. Beşeri Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Lüksemburg şehrinin sadece birkaç km dışında, eski bir çelik sanayi sitesi olan Belval'de yer almaktadır. Devasa site akademik araştırma ve öğretimi, iş ve boş zamanları, kentsel yaşamı ve kültürü bir araya getiriyor ve çalışmak, okumak ve yaşamak için heyecan verici bir yer.

Sıralamalar

Lüksemburg Üniversitesi, Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralaması 2020'de uluslararası görünümü için dünya çapında en iyi 201 ila 250 üniversite arasında ve dünya çapında 1 numarada yer aldı.

Konumlar

  • Esch-sur-Alzette

    2, avenue de l'Université

    sorular