Keystone logo
Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste)

Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste)

Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste)

Tanıtım

Folkwang Sanat Üniversitesi, Müzik, Tiyatro, Dans, Tasarım ve Akademik Çalışmalar için merkezi eğitim merkezidir ve Kuzey Ren Vestfalya'daki tek eğitim merkezidir. Folkwang, sanatlar arasında disiplinlerarası işbirliği fikrine dayanarak, 1927'den beri çeşitli disiplinleri ve sanat formlarını tek bir çatı altında bir araya getiriyor. Essen, Bochum, Duisburg ve Dortmund'daki kampüsler ve etkinlik mekanları ile Folkwang, her şeyin tam ortasında ve Ruhr metropolünde sağlam bir şekilde kök salmıştır.

'Folkwang Müzik, Dans ve Konuşma Okulu' 1927'de kuruldu - aynı zamanda mevcut Essen Ticaret ve Uygulamalı Sanatlar Okulu'nun adı 'Folkwang Tasarım Okulu' olarak değiştirildi. Folkwang adı, doksan yıldan fazla bir süredir sanat öğretmek, çalışmak ve sanat üretmekle eşanlamlıdır. Disiplinler arası işbirliğinin orijinal eğitim formatı, uluslararası düzeyde bir işaret görevi görmüştür.

Disiplinlerarası sanatsal, eğitimsel ve akademik araştırma, öğretim ve uygulama yeri olarak, Folkwang Sanat Üniversitesi bilinçli olarak mevcut dönüşüm süreçleri etrafında şekillenir. Yaklaşık 1.600 öğrencisi ve 420 öğretmeni, trendleri belirleyen fikirler ve ilhamlar sağlayarak sanata kendileri hayat veriyor.

Folkwang Sanat Üniversitesi'nde verilen çeşitli eğitim, her yıl düzenlenen 400'den fazla halk konserine, sergiye, dans ve tiyatro gösterilerine, sempozyumlara, konferans dizilerine ve disiplinlerarası prodüksiyonlara yansımaktadır. Bunlar sadece üniversitenin kendi yedi sahnesinde değil, aynı zamanda ünlü konser salonları, tiyatrolar, müzeler, kiliseler ve kültür ve eğitim kurumları ile işbirliği içinde düzenlenir.

Uluslararası öğrenciler, birinci sınıf öğretmenler ve son derece kararlı personel, Folkwang Sanat Üniversitesi'nin profilini zenginleştirir ve şekillendirir. Mezunlarımız ve mezunlarımız, Pina Bausch (dansçı ve koreograf), Armin Rohde ve Karoline Eichhorn (aktörler), Frank Peter Zimmermann (kemancı), Lothar Zagrosek (şef), Hagen Rather gibi Folkwang adını dünyaya taşıyor. (kabare sanatçısı), Timm Rautert, Jitka Hanzlová (fotoğrafçılar) ve Klaus Rinke (kavramsal sanatçı) burada eğitim almışlardır.

Konumlar

  • Essen

    Klemensborn,39, 45239, Essen

    sorular