Keystone logo
Fraunhofer Academy

Fraunhofer Academy

Fraunhofer Academy

Tanıtım

Fraunhofer Academy , FRAUNHOFER Gesellschaft'ın çalışan insanlar için sürekli eğitim ve yarı zamanlı eğitim konusunda uzman sağlayıcısıdır. Fraunhofer Academy , uzmanlara ve yöneticilere seçkin ve prestijli ortak üniversitelerle işbirliği içinde FRAUNHOFER enstitülerinin araştırma faaliyetlerine dayalı seçkin eğitim kursları, sertifika kursları ve seminerler sunmaktadır.

Sürekli eğitim ve ileri eğitim – FRAUNHOFER yaklaşımı

Yeni teknolojiyi ve yeni teknikleri kullanmayı öğrenmek, inovasyon sürecinin önemli bir parçasıdır. Fraunhofer Academy , araştırma bulgularının yenilikçi potansiyelini bir şirketin günlük operasyonlarına yönlendirmenin gerçek bir uzmanlık gerektirdiğinin farkındadır. Fraunhofer Academy uzmanların ve yöneticilerin ihtiyaç duydukları niteliklere sahip olmalarını sağlamak için prestijli ortaklarla birlikte çalışır. FRAUNHOFER -Gesellschaft tarafından yarı zamanlı eğitim sağlamak için kurulmuş olup, FRAUNHOFER araştırma projelerinden doğrudan kendi şirketlerine bilgi aktarmaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Bu bağlamda, “bilgi üreticileri” “bilgi iletişimcileri”nin ek rolünü üstlenirler. Akademik sertifikalara ek olarak Akademi, genel eğitim programının ikinci temel bileşeni olarak profesyonel sertifika kursları da sunmaktadır. Bunlar, endüstrinin modern üretim süreçleri için mevcut gereksinimlerini uygulamalı eğitim kurslarına dönüştürür. Ana endüstri sektörlerinde sertifikalı, uzman doğrulamanın önemi arttıkça, ileri eğitim sektöründe tanınan yarı zamanlı niteliklere olan talep de artmaktadır. Akademi'nin eğitim programının üçüncü bileşeni, günlük işinize doğrudan uygulanabilecek pratik, kanıta dayalı bilgi birikimi sağlayan iki veya daha fazla gün boyunca düzenlenen seminerlerden oluşur.

9998_Master-Online-Photovoltaics.jpg

Kurslarımız beş tematik alana ayrılmıştır:

 • Teknoloji ve Yenilik
 • Enerji ve Sürdürülebilirlik
 • Lojistik ve Üretim
 • Üretim ve Test Teknolojisi
 • Bilgi ve iletişim

Fraunhofer Academy tarafından yürütülen ortak üniversiteler ve diğer eğitim ortaklıkları ve ortak eğitim girişimleri

Fraunhofer Academy eğitim ve öğretimdeki işbirlikçi ortaklıkları Fraunhofer Academy hem prestijli eğitim kurumlarıyla hem de Almanya'da sürekli eğitim ve mesleki eğitimi teşvik etmeyi ve desteklemeyi amaçlayan iş ve siyaset alanındaki girişimlerle işbirliği yapmaktadır. Fraunhofer Academy ortak üniversiteleri ve enstitüleri Fraunhofer Academy , seçkin, prestijli ortak üniversitelerle işbirliği içinde FRAUNHOFER enstitülerinin araştırma faaliyetlerine dayalı olarak profesyonellere ve yöneticilere olağanüstü sürekli eğitim ve mesleki eğitim fırsatları sunmaktadır. FRAUNHOFER , Avrupa'nın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşudur. Araştırma çabalarımız tamamen insanların ihtiyaçlarına yöneliktir: sağlık, güvenlik, iletişim, enerji ve çevre. Sonuç olarak, araştırmacılarımız ve geliştiricilerimiz tarafından üstlenilen çalışmalar, insanların yaşamları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Biz yaratıcıyız. Teknolojiyi şekillendiriyoruz. ürünler tasarlıyoruz. Yöntem ve teknikleri geliştiriyoruz. Yeni ufuklar açıyoruz. Kısacası geleceği şekillendiriyoruz.

Konumlar

 • Munich

  Hansastraße 27c, 80686, Munich

  • Kassel

   Kassel, Almanya

   sorular