Keystone logo
Free International University of Moldova

Free International University of Moldova

Free International University of Moldova

Tanıtım

Free International University of Moldova"}" />

Why ULIM

© Free International University of Moldova

Free International University of Moldova (ULIM) 1992 yılında Hükümet Kararı ile kurulmuştur ve Moldova Cumhuriyeti Ulusal Akademik Değerlendirme ve Akreditasyon Konseyi tarafından akredite edilmiştir. “Kâr amacı gütmeyen” ilkesine dayanan ULIM, Anayasa ve Moldova Cumhuriyeti'ndeki yükseköğretim sistemini yöneten yasalara göre faaliyet göstermektedir.

Topluluğu yaklaşık 6000 öğrenci ve 300'den fazla akademik personelden oluşmaktadır. Bölümleri ile birlikte 7 fakülte içeren kapsamlı bir üniversitedir.

ULIM çerçevesinde faaliyet gösteren fakülteler (Hukuk; İktisadi Bilimler; Sosyal ve Eğitim Bilimleri; Mektuplar; Biyotıp ve Ekoloji; Uluslararası İlişkiler, İktisadi Bilimler ve Gazetecilik; Bilişim, Mühendislik ve Tasarım) Lisans, Yüksek Lisans'ta ulusal olarak akredite edilmiş eğitim programları sunmaktadır. ve Doktora düzeyinde.

Free International University of Moldova , öğrencilere teorik ve pratik bilgileri çok disiplinli ve disiplinler arası bir ortamda bir araya getirme ve onları küreselleşmiş bir işgücü piyasasına girmeye hazırlama fırsatı sunar. Öğrenci vücudunun% 30'undan fazlası uluslararası olan üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde dört dilde (Romence, Rusça, İngilizce ve Fransızca) 76 eğitim programı sunan fakültelerimizle uluslararasılaşma süreçlerine yoğun bir şekilde katılmaktadır.

ULIM, eğitim standartlarını, araştırmalarını ve yenilikçi modüllerini kesinlikle artırıyor; çeşitli yabancı kültür ve dil merkezlerine (Konfüçyüs Enstitüsü, Kore Se Jong, Fransız Merkezi CRU, İngiliz Merkezi, Cervantes İspanyol Merkezi) ev sahipliği yapar, böylece uluslararası ufkumuzu genişletmek ve büyük disiplinlerde üstünlük sağlamak için öncelikler belirler. Müfredatın uluslararasılaştırılmasına yoğunlaşan Free International University of Moldova mezunların küreselleşmiş bir işgücü piyasasında özümseme fırsatlarına gittikçe daha fazla odaklanmaktadır.

Free International University of Moldova uluslararası düzeyde önemli bir aktör haline geldi, küresel rekabete maruz kaldı ve bu rekabetle yüzleşmek zorunda kaldı. ULIM , uluslararası sıralamadaki aktif varlığı yoluyla uluslararası elit üniversitelerin katılımını organize bir şekilde denemek için dikkate değer bir girişime sahiptir. Tüm akademik topluluğun çabalarını içeren, ancak üniversitenin büyüklüğü, özlemleri ve kalitesi ile uyumlu olan uygulanabilir bir hedeftir. Free International University of Moldova uluslararası olarak görülebildiği sıralamalar U-Multirank, Times Yüksek Öğretim Sıralaması, UI GreenMetric Dünya Üniversitesi Sıralaması, Üniversiteler Sıralaması Web'i (Webometrics), uniRank Üniversite Sıralamasıdır (uniRank).

Dünya Üniversite Sıralamasının (U-Multirank 2020) en son baskısı ile açıklandığı üzere Free International University of Moldova Uluslararası Oryantasyonda en güçlü olanıdır. Genel profili aşağıdaki göstergeler için 5 'A' (çok iyi) puanla çeşitli göstergelerde en iyi performansı gösterir: yabancı dil Lisans ve Yüksek Lisans programları, hareketlilikler, stajlar, uluslararası ortaklıklar ve uluslararası akademik personel.

ULIM, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU) ve diğer birçok uluslararası kurum ve dernek gibi en büyük üniversite ağlarına katıldı (Agence Universitaire de la Francophonie, Avrupa Hukuk Fakültesi Derneği, Küresel Yenilik Ağı, Magna) Charta Universitatum, .etc).

Buna ek olarak, yıllık olarak, Free International University of Moldova güçlü bir uluslararası boyuta sahip 30'dan fazla proje uygulamaktadır. Yüksek öğrenime ve araştırmaya çok uluslu ve disiplinler arası bir yaklaşımı destekleyen, uluslararasılaşmaya açık bir şekilde odaklanan ULIM, Erasmus + programı kapsamında değişim ve dünya çapında yükseköğretim kurumlarıyla diğer ikili anlaşmaları destekleyen 100'den fazla ikili anlaşmaya sahiptir.

Son olarak, ancak en önemlisi, öğrenci kampüsü şehrin kalbinde yer alır ve kendi başına bir eğlence ve eğlence ve yaşam için birçok fırsat sunar.

Kurumumuz yüksek kaliteli öğrenci hizmetleri ve tesisleri sunmaktadır (üniversite oteli, modern rezidans salonu, kantinler, kafeteryalar, kulüpler, boş zaman ve spor tesisleri, kütüphane, bilgisayar / medya laboratuvarları, yargı kliniği, vb.).

Konumlar

  • Chisinau

    Strada Vlaicu Pârcălab,52, , Chisinau

    sorular