Keystone logo
Fukuoka Prefectural University

Fukuoka Prefectural University

Fukuoka Prefectural University

Tanıtım

Japonya'nın batı kesiminde yer alan ve iki fakültenin (Bütünleşik İnsan Çalışmaları ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Hemşirelik Fakültesi) yanı sıra iki farklı lisansüstü dersi olan bir yüksek lisans okulundan oluşan Fukuoka Prefectural University , uzun zamandır eğitim için bir odak noktası olmuştur. ve araştırma ve sağlık ve kamu refahı alanlarında öncü bir rol oynamıştır. 21. yüzyılın zorluklarına (Japonya'nın hızla yaşlanan toplumu, tıbbi teknolojideki ilerlemeler ve tıbbi bakımın doğasındaki değişimler gibi) yanıt olarak, Fukuoka Prefectural University 2006 yılında kapsamlı bir yenilenme sürecinden geçti. Vurgu, yeteneklerin beslenmesi ve yukarıda belirtilen zorlukların üstesinden gelebilecek, topluluklara liderlik edebilecek ve genel olarak topluma katkıda bulunabilecek profesyonellerin yetiştirilmesidir.

Teknolojik gelişmelerin ve eğitimin dinamik doğasının farkında olan Fukuoka Prefectural University , son zamanlarda e-öğrenmeyi toplum için daha erişilebilir hale getirmenin bir yolu olarak benimsemiştir. Sonuç olarak, öğretmen ve öğrenci arasındaki kavramsal mesafe önemli ölçüde daralmış, böylece bireyi güçlendirmiş ve kendi kendine çalışma ve kendi kendine öğretme fırsatları ortaya çıkarmıştır. Bireysel çalışma ve keşfetmeye verilen bu vurgu, hem Entegre İnsan Çalışmaları ve Sosyal Bilimler Fakültesi hem de Hemşirelik Fakültesi tarafından sunulan son derece uzmanlaşmış ve ulusal olarak tanınan profesyonel eğitim programları ile tamamlanmaktadır. Belki de yarının liderlerini ve yenilikçilerini üretme taahhüdümüzün en belirgin olduğu yer burasıdır. Mezunlarımız genellikle örnek sosyal hizmet uzmanları, ruh sağlığı uzmanları, hemşireler, öğretmenler, çocuk bakımı çalışanları ve hükümet yetkilileri olmaya devam ediyor.

Hikosan dağının eteğindeki konumumuz, doğa ve yerel toplulukla olan yakın ilişkimizin sürekli bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor. Kalıcı bir işbirliği ve dostluk ruhu, öğrencilerimizi güçlendirir ve mümkün olan her yerde ve her zaman yerel vatandaşların refahına katkıda bulunmaya teşvik eder. Öğrencilerimiz, yerel düzeyde hevesli gönüllüler olarak haklı bir üne sahiptir ve aynı zamanda küresel toplumun gelişiminde aktif bir rol oynamaktadır. Bu amaçla, üniversite İngilizce, Korece ve Çince dil eğitiminin yanı sıra bir dizi heyecan verici değişim programı ve yurtdışında eğitim programları sunmaktadır.

Ayrıca, toplumun tüm potansiyelini kullanma taahhüdümüzün bir parçası olarak, Fukuoka Prefectural University , daha önce kullanılmayan yetenek kaynaklarını beslemek için tasarlanmış bir dizi kampüs içi kurum kurmuştur. Bu kurumlar arasında Yaşam Boyu Refah Araştırma Merkezimiz, Sağlığı Geliştirme Eğitim ve Araştırma Merkezimiz ve Okul Reddi için Okul ve Çocuk Destek Merkezi bulunmaktadır. Bu hayırsever ve araştırmaya dayalı kurumlar ağının merkezinde, yerel toplulukla değişim ve işbirliğini teşvik etme ve çeşitli disiplinler arası çalışma projeleri sunma konusunda uzmanlaşmış Sosyal Katkı ve Gönüllü Destek Merkezi bulunmaktadır.

Fukuoka Prefectural University yerel bölgeyi tanıtmadaki rolü, Yamamoto Sakubei'nin Tagawa'nın kömür madenlerini betimleyen çalışmalarının UNESCO'nun Dünya Belleği Kaydı'na dahil edilmesiyle dünya çapında tanınırlık kazandı. Bu başarı, sadece üniversite ile çevredeki toplum arasındaki yakın ilişkiyi değil, aynı zamanda bireyler arasındaki yakın ilişkiyi de vurgulayarak, birçok yönden üniversite ahlakımızın temsilcisidir. Fukuoka Prefectural University cazibesinin özü olduğuna inanıyorum ve kampüsümüzü, eğitim ve araştırma tesislerimizi daha da geliştirmek için her türlü çabayı göstereceğim, böylece öğrenci veya vatandaş olarak buraya gelen herkes hem ayrıcalıklı hem de ayrıcalıklı hissedecek. memnun.

Konumlar

  • Tagawa

    Tagawa, Japonya

    programlar

      sorular