Keystone logo
Gallaudet University

Gallaudet University

Gallaudet University

Tanıtım

1856'da, iki cumhurbaşkanlığı idaresinde postmaster general olan Amos Kendall, Washington DC'nin kuzeydoğusundaki iki dönümlük arazisini 12 sağır ve altı kör öğrenci için bir okul ve barınak kurmak için bağışladı. Ertesi yıl Kendall, Kongre'yi Sağır ve Salak ve Körlerin Eğitimi için Columbia Enstitüsü olarak adlandırılan yeni okulu bünyesine katmaya ikna etti. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk işitme engelli öğrenciler okulunun kurucusu Thomas Hopkins Gallaudet'in oğlu Edward Miner Gallaudet, yeni okulun müdürü oldu.

Kongre, kuruma 1864'te üniversite diplomaları verme yetkisi verdi ve Başkan Abraham Lincoln tasarıyı yasaya uygun hale getirdi. Gallaudet, o yıl sekiz öğrencinin kayıtlı olduğu kolej de dahil olmak üzere kurumun başkanı oldu. Üç genç erkeğin diploma aldığı Haziran 1869'da ilk mezuniyet törenine başkanlık etti. Diplomaları Başkan Ulysses S. Grant tarafından imzalandı ve bugüne kadar tüm Gallaudet mezunlarının diplomaları başkanlık eden ABD başkanı tarafından imzalandı.

1894'te, kurumun kolej kısmının adı Thomas Hopkins Gallaudet onuruna Gallaudet Koleji olarak değiştirildi ve 1954'te bir Kongre kararı ile tüm kurum Gallaudet Koleji olarak tanındı.

Bugün, Gallaudet hem işitme engelli hem de işiten insanlar tarafından eğitim ve kariyer fırsatları da dahil olmak üzere işitme engelli insanlarla ilgili her şey için birincil kaynak olarak görülüyor; açık iletişim ve görsel öğrenme; sağır tarih ve kültür; Amerikan İşaret Dili; ve teknolojinin sağır toplum üzerindeki etkisi.

Konumlar

  • Washington

    Florida Avenue Northeast,800, 20002, Washington

    sorular