Keystone logo
© GBS Malta
Global Banking School, Malta

Global Banking School, Malta

Global Banking School, Malta

Tanıtım

GBS Malta profesyonel kariyer gelişimine odaklanarak yüksek lisans ve lisans düzeyinde biçimlendirici eğitim sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda lisansüstü öğrenciye sahip bir kurum olarak, kariyer yörüngelerini hızlandırmayı amaçlayan, çeşitliliğe sahip bir öğrenci topluluğuna sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

Malta'daki öğrenciler Avrupa'nın en güvenli ülkelerinden birindedir. Uluslararası havaalanı Malta'yı kıtadaki tüm büyük şehirlere ve Körfez bölgesine bağlar. Öğrenciler geldiklerinde, deneyimlenecek çok çeşitli şeyler ve yıl boyunca güzel hava koşullarıyla, konuksever Akdeniz adasının çeşitliliğini takdir edeceklerdir.

Öğrencilerimiz hedeflenen akademik, kişisel ve mesleki gelişimin bir karışımıyla mezun olurlar. MFHEA yönetim kurulu tarafından onaylanan, dünya çapında tanınan İngiliz yeterlilikleri ile gelecekteki kariyerlerine güvenle ilerlemeye hazır olacaklar.

Kampüs Özellikleri

GBS ile çalışın

GBS Malta ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olduğu St. Julians'ın kalbinde yer almaktadır. Tüm sınıflar öğretme ve öğrenmeye yönelik en son teknolojiyle donatılmıştır ve çalışma, araştırma ve sosyalleşme için özel alanlar bulunmaktadır. Çatı terasımız çevrenin manzarasına sahiptir ve öğrenci arkadaşlarınızla tanışmak için harika bir yerdir.

Hepsi kendi alanlarında uzman olan deneyimli eğitmenler, derslerinizin ilgi çekici ve ilham verici olmasını sağlayacaktır.

Öğrenci destek ekibi ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü akademik veya sosyal yardım konusunda size yardımcı olmak için oradadır. Ekip, kabul sürecinden katılım sonrasına kadar Vize formalitelerinizde size yardımcı olacak iyi donanıma sahiptir.

GBS Malta Kampüsü

Kampüsün hemen önünde kafeler, kafeler ve yerel mağazalar bulunmaktadır ve Malta'nın sunabileceği her şey için merkezi bir konumdadır; Sliema'dan sadece 10 dakika, Valletta'dan 30 dakika ve küçük kumlu plaja beş dakikalık yürüme mesafesindedir.

 • son teknolojiye sahip sınıflar
 • çalışma ve çevrimiçi araştırma için bilgisayar laboratuvarı
 • öğrenci kütüphanesi ve özel sessiz çalışma alanı
 • tüm öğrencilere ücretsiz Wi-Fi
 • sosyalleşmek için çatı terası

  Vize Gereksinimleri

  Malta'da eğitim almayı planlıyorsanız öğrenci vizesine ihtiyacınız olma ihtimali yüksektir.
  Malta'da 4 ila 5 hafta geçirdikten sonra, eğitiminiz boyunca Malta'da kalmanıza olanak sağlayacak bir e-oturma iznine başvurmanız gerekecektir. Bir e-oturma izni almak, GBS Malta kursunuz boyunca yaşamanıza, eğitim görmenize ve yarı zamanlı çalışmanıza olanak tanır.

  Malta Öğrenci Vizesi

  Özel Vize Destek Ekibimiz, vize sürecinizin tüm aşamalarında size uzman yardımı sağlayacaktır.
  Süreç hakkında daha net bir anlayış sunarak olası vize gereksinimlerinizi öğrenmenize yardımcı olabiliriz. Vize sürecini tamamlamak için Malta'ya bazı orijinal belgeleri de getirmeniz gerekebilir.
  Öğrenci vizesine başvururken dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör vardır ve aşağıdaki bilgiler bilmeniz gereken bazı önemli noktaları vurgulayacaktır.

  Kimler Malta'da okumak için vizeye ihtiyaç duyar?

  İsviçre'den veya bir AB/AEA ülkesinden değilseniz, Malta'da okumak için öğrenci vizesine ihtiyacınız olacaktır. GBS Malta eğitim almayı planlıyorsanız, o zaman ya tam zamanlı bir lisans ya da yüksek lisans derecesi kursunda okuyacaksınız. Bu tam zamanlı kursların süresi üç aydan fazla olacaktır, dolayısıyla AB/AEA/İsviçre vatandaşı değilseniz e-Oturma İznine ihtiyacınız olacaktır.

  Vize başvurusu nasıl yapılır?

  GBS Malta Malta'da tüm öğrencilerimizin olumlu bir vize başvuru deneyimi yaşamasını sağlamak istiyoruz.
  Bu sayfa, vize başvuru sürecinizin daha kolay anlaşılmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri verecek ve vize başvurunuz boyunca gereklilikler hakkında daha iyi bir fikir verecektir.
  Burada belirtilen gereklilikler, Malta Hükümeti'nin iç politika değişiklikleri, dış politika değişiklikleri ve diğer faktörler nedeniyle değişebilir. Kendi ülkenizdeki en yakın Malta elçiliği veya Yüksek Komisyon ile iletişime geçerek en son vize bilgilerinden haberdar olmanızı tavsiye ederiz. Bu tavsiyeye uymanız, vize başvurunuzu destekleyecek en son bilgilerden haberdar olmanızı sağlayacaktır.

  Öğrenci Vizesi ve e-Oturma İzni

  Vize, kişilere geçici olarak yabancı bir ülkeye seyahat etme yetkisi veren resmi izindir; dolayısıyla Malta'ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmanızın gerekip gerekmediğini kontrol etmeniz gerekir.
  E-Oturma İzni ise eğitiminiz süresince Malta'da kalabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız belgedir. Varış ve kayıt sonrasında öğrencilerin e-İkamet İzni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu izin aynı zamanda kimlik kartı olarak da kullanılacak ve geçerli bir pasaportla birlikte Schengen Bölgesi içinde seyahat etmenize olanak tanıyacaktır.
  Malta'ya girmek için vizeye ihtiyacınız olmasa da çoğu öğrencinin yine de Oturma iznine başvurması gerekir, bu nedenle Malta'ya gelmeden önce bu bilgileri öğrenmeniz en iyisidir.

  Malta öğrenci vizesi başvurusu için hangi belgeler gereklidir?

  Sağlamanız istenebilecek ortak belgelerin listesi aşağıda verilmiştir:

  • Vize başvuru formu
  • Son Pasaport fotoğrafı
  • Geçerli pasaport/seyahat belgesi
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Onaylanmış seyahat programı
  • Çalışmak ve yaşam masraflarını karşılamak için yeterli fonun kanıtı
  • GBS HE Malta'dan orijinal kabul mektubu
  • Banka ekstreleri (vize başvuru tarihinden itibaren son 3 ay)
  • Uluslararası kullanılabilen banka kartının kopyası
  • Konaklama belgesi
  • Ödenen kurs ücretlerinin kanıtı (%50 depozito veya tam)
  • Mevcut pasaportun orijinal fotokopisi
  • Yeterli dil yeterliliğinin kanıtı
  • Kurs takvimi ( GBS Malta ekibi tarafından sağlanır)
  • GDPR formu ( GBS Malta ekibi tarafından sağlanır)

  Burslar ve fon sağlama

  Bir öğrenci olarak mali durumunuz hakkında net bir görüşe sahip olmak, çalışmalarınızın sonuçlarında büyük rol oynar. Gereksiz streslerle dolu bir öğrenci deneyimi için eğitiminizi ve yaşam masraflarınızı nasıl yöneteceğinizi anlamalısınız; böylece çalışmalarınıza odaklanabilirsiniz. Aşağıda listelenen bilgiler, öğrenci finansmanı ihtiyaçlarınızı ve kişisel koşullarınızı karşılamak için mevcut seçenekleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

  Burslar

  Malta Hükümeti yerel ve uluslararası öğrencilere burs sağlamaktadır. Bu burslar Eğitim ve Çalışma Bakanlığı aracılığıyla verilmektedir ve öğrenim ücretlerini ve öğrenci finansmanıyla ilgili diğer masrafları karşılamaktadır. Mevcut burslar arasında Malta Hükümeti Burs Programı, Milletler Topluluğu Bursu ve Erasmus+ programı bulunmaktadır.

  Öğrenci kredileri

  Malta Kalkınma Bankası, uygun öğrencilerin Malta'da yüksek öğrenim görmeleri için öğrenci finansmanı yardımı sağlar. Krediler öğrenim ücretlerini, geçim masraflarını ve diğer ilgili masrafları kapsar. Öğrencilerin öğrenimlerini tamamladıktan sonra krediyi geri ödemeleri gerekmektedir.

  Çalışma ve Çalışma

  GBS Malta mesleki deneyim seviyenizi geliştirmenize ve özgeçmişinize gelecek için değer katmanıza yardımcı olacak iş fırsatlarını bulmanıza yardımcı olabilir. Uluslararası öğrencilere akademik dönem boyunca haftada 20 saate kadar yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı çalışma izni verilmektedir. İşe başlamadan önce çalışma izinlerine ilişkin düzenlemeleri kontrol etmelisiniz.

  İşveren Sponsorluğu

  İşverenlerin ileri eğitim yoluyla çalışanlarına sponsor olacağı durumlar vardır. Bu, işverenin yüksek lisans çalışmaları için öğrenci finansman ücretlerinin ve ilgili masrafların bir kısmını veya tamamını karşılayacağı anlamına gelir.

  Kalifiye Olma Programı (GQS)

  GQS programı, yüksek lisans derecesi almaya yönelik öğrenci finansmanı teşvikleri sunar. Bu program, onaylı kurumlarla akredite kurslarda öğrenci başına maksimum 10.000 €'ya kadar kurs ücretlerinin %70'ini kapsar. Uygun olabilmek için en az 16 yaşında olmanız ve geçerli bir kimlik kartına sahip olmanız ve en az 2 yıldır Malta'da ikamet etmeniz gerekmektedir.

  Öz kaynak

  Öğrenci finansmanı gereksinimlerinizi özel olarak karşılamak için kendi kendinizi finanse etmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen birikimlerinize sahip olmanız gerekecektir. Bu, lisansüstü düzeydeki öğrenciler için bile yaygın bir seçenek değildir, ancak GBS Malta kendi kendini finanse ederek eğitiminizi nasıl yöneteceğiniz konusunda kişisel rehberlik ve destek konusunda size yardımcı olabilir.

  Ebeveyn Desteği

  Uluslararası öğrencilerimizin çoğuna öğrenimleri sırasında ebeveynlerden, arkadaşlardan veya diğer akrabalardan maddi yardım sağlanmaktadır. Bu destek, sınıf dışındaki yaşamdaki paha biçilemez desteğin yanı sıra, öğrenci finansmanı taahhütlerini yönetebilme arasındaki fark olabilir.

  Konumlar

  • Saint Julian's

   GBS Malta, M. Mangion, West Block Level 5/6 San Ġiljan, STJ 3180, Maltac, STJ 3180, Saint Julian's

  • Saint Julian's

   GBS Malta, M. Mangion, West Block Level 5/6 San Ġiljan, STJ 3180, Maltac, STJ 3180, Saint Julian's

   sorular