Keystone logo
Geneva Finance Research Institute

Geneva Finance Research Institute

Geneva Finance Research Institute

Tanıtım

Biz Kimiz?

Geneva Finance Research Institute (GFRI), Cenevre Üniversitesi'nde finans alanında iki temel araştırma konusuna odaklanan çok disiplinli bir enstitüdür: “ Portföy Yönetimi ” ve “ Finans ve Toplum ”.

Araştırma temaları, bir yandan, bir finans merkezi olarak Cenevre'nin Portföy Yönetimi'nde oynadığı rolü, diğer yandan da toplumun geneline gösterdiği yararları ve dışsallıkları vurgular. GFRI araştırması çok disiplinlidir ve Cenevre Üniversitesi Ekonomi ve Yönetim Fakülteleri, Hukuk ve Psikoloji ve Eğitim Bilimleri arasındaki sinerjilere dayanmaktadır. Bu işbirlikleri GFRI'nin yakın zamanda iki yeni araştırma alanında genişlemesini sağlamıştır: nöro-finans ve sürdürülebilir finans.

GFRI fakültesi, en üst düzey finans dergilerinde en son araştırmaları yayınlamaya kendini adamış çok çeşitli uluslararası profesörlerden oluşan bir ekiptir, aynı zamanda finansta ve konferanslar, seminerler gibi bilgi aktarım etkinliklerinde de üst düzey eğitimlere katılırlar. ve çok çeşitli finans konularıyla ilgili kamusal tartışmalar. Tim Gouw / Pexels

129264_pexels-photo-70292.jpeg

Konumlar

  • Geneva

    Bd du Pont d'Arve 40, 1211, Geneva

    sorular