Keystone logo
Georgetown University - McDonough School of Business

Georgetown University - McDonough School of Business

Georgetown University - McDonough School of Business

Tanıtım

Farklılığımıza dayanan birinci sınıf bir mezun deneyimi sunuyoruz:

 • Disiplinler arası, bütünleşik öğrenme deneyimleri sağlamak için Georgetown Üniversitesi'nin ünlü okullarında uzmanlığa erişim.
 • Küresel başkent Washington, DC'de, iş dünyası, hükümet, politika, sivil toplum kuruluşları, elçilikler ve daha fazlası genelinde düşünce liderlerine ve etkileyicilere erişim sağlayan bir konum.
 • Georgetown Üniversitesi'nin, dünyanın en karmaşık zorluklarını çözmek ve ortak faydaya hizmet etmek için çalışırken, işbirlikçi bir kültürü teşvik eden ve empati kullanan ve başkalarını önemseyen liderler olmamızı isteyen Cizvit geleneği.

Dean Almeida'nın Georgetown McDonough Vizyonu

İş dünyası hızla değişmeye devam ederken, Dekan Paul Almeida bizi McDonough mezunlarının fark yaratmaya ve kamu yararına hizmet etmeye hazır olduğu bir dünya hayal etmeye davet ediyor. Bunu başarmak için, öğrencilerin geleceğe öncülük etmek için gerekli araçlar, teknikler ve zihniyetlerle mezun olmalarını sağlamaya yönelik vizyonunu ve stratejisini ortaya koyuyor.

Ayrıca, tüm programlarımıza küresel vakaları, mezun etkileşimlerini ve danışmanlık projelerini dokuyarak işletmeye küresel bir mercekle bakıyoruz. Öğrencilerin sınıfta öğrendikleri kadar birbirlerinden de çok şey öğrendiklerini biliyoruz, bu nedenle kasıtlı olarak birden çok ulustan ve etnik kökenden gelen, kadınları yücelten, LGBTQ+ topluluğunu destekleyen ve gazileri kucaklayarak birden fazla bakış açısına ve deneyime maruz kalma sağlayan çeşitli topluluklar oluşturuyoruz. .

İşbirlikçi bir kültür aracılığıyla, Hoya topluluğu birbirini kucaklar ve yükseltir. Georgetown, programlı refah girişimleri, öğrenci kulüpleri ve organizasyonları veya mezunların konuk konuşmacı veya mentor olarak hizmet etme çabaları yoluyla, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın yaşam boyu başarısına kendini adamıştır.

Stratejik Girişimler

Geleceğin Alanlarında Yetenekleri Artırma

Georgetown McDonough'da bugün, mezunlarımızın dünyanın en karmaşık sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak gelişen alanlarda ve iş dünyası ile diğer endüstrilerin kesiştiği noktada öğrencilerimizi başarıya hazırlamak için çalışıyoruz. İş ve politika dahil olmak üzere dört temel alan belirledik; sürdürülebilirlik işi; yapay zeka, teknoloji ve işin geleceği; ve girişimcilik ve yenilikçilik.

Bir Aidiyet Topluluğu İnşa Etmek

McDonough'un, okulumuzun çeşitlilik içinde bir topluluğu teşvik etme taahhüdünün arkasında harekete geçen öğrenciler, öğretim üyeleri ve personelden oluşan Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Daimi Komitesi vardır.

Mezunlar için Yaşam Boyu Etkileşimler Oluşturma

Öğrencilerimizin derecelerini aldıkları gün eğitimlerinin sonu değil, yolculukta sadece bir adımdır. Bu nedenle, mezunların iş dünyasında ortaya çıkan trendleri takip eden seçmeli dersleri denetlemek için Hilltop'a dönebilecekleri Hayat Boyu Öğrenme fırsatlarından yararlanıyoruz.

Mezunlarımız da kendi alanlarında uzman kişilerdir ve iş dünyasındaki değişimlerin ön saflarında yer alırlar. Bu, öğrencilerimizi sınıflarımızda yardımcı öğretmen ve misafir olmaya davet ederek müfredat deneyimlerini geliştirmek için muazzam bir fırsat sağlar. Partners in Leadership, Learning, and Research (PILLARs) programı aracılığıyla, mezunlar ve ebeveynler, öğrencilerimizle ilişki kurma ve deneyimlerini ve uzmanlıklarını paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Ana unsurlar

1789

Georgetown Üniversitesi kuruldu

1957

McDonough School of Business ve Lisans Programı Kuruldu

1981

Tam Zamanlı MBA Programı Kuruldu

Sıralamalar

12.

ABD'deki En İyi İşletme Okulu

Finans Zamanları

19.

ABD'de tam zamanlı MBA

Finans Zamanları

22.

ABD'de tam zamanlı MBA

ABD Haberleri ve Dünya Raporu

Konumlar

 • District of Columbia

  Rafik B. Hariri Building 37th and O Streets, 20057, District of Columbia

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular