Keystone logo
Georgia Central University

Georgia Central University

Georgia Central University

Tanıtım

Vizyon

GCU'nun vizyonu, Tanrı'nın Sözünü ilan edecek, eğitim yoluyla Mesih'in bedenini inşa edecek ve dünyaya uzanarak Tanrı'nın krallığını ilerletecek öğrencileri donatarak Tanrı'yı yüceltmektir. GCU, akademisyenler için eğitim ve profesyonellik arasında uygun bir denge sağlamaya çalışır.

Görevimiz

GCU'nun misyonu, nitelikli öğrencileri İncil ilkeleriyle küresel liderler olmaları için eğitmek ve onları mükemmel Hristiyan yüksek öğrenimi yoluyla kiliseye, topluluklara, toplumlara, ulusa ve dünyaya hizmet etmek için yetkin bilgi, beceri ve Hristiyan Dünya Görüşü ile donatmaktır. . GCU, farklı sosyoekonomik geçmişlerden gelen çok ırklı öğrenci topluluğunun eğitim ihtiyaçlarını karşılama taahhüdünü yerine getirir.

İncil Temel Bildirimi

Georgia Central University (GCU), aşağıdaki doktriner ifadelerin her bir GCU mütevellisi, fakültesi, öğrencisi ve personelinin eğitimsel ve ruhsal gelişimi için temel teşkil ettiği inancında sarsılmaz olan, Mesih merkezli bir yüksek öğrenim kurumudur:

 • Üç kişide sonsuza dek var olan tek bir Tanrı olduğuna inanıyoruz: Baba, Oğul ve Kutsal Ruh.
 • Mukaddes Kitabın Tanrı'nın ilham edilmiş, yanılmaz, tek yetkili Sözü olduğuna inanıyoruz.
 • Rabbimiz İsa Mesih'in tanrısallığına, bakireden doğumuna, günahsız yaşamına, mucizelerine, döktüğü kanıyla, bedensel dirilişine, Baba'nın sağ eline yükselişine, O'nun vekaleten kefaretine inanıyoruz. ve O'nun kişisel ve görünür dönüşünde güç ve ihtişamla.
 • İnsanın Tanrı'nın suretinde yaratıldığına, Şeytan tarafından ayartıldığına ve düştüğüne ve insan doğasının aşırı günahkarlığı nedeniyle Kutsal Ruh tarafından yenilenmenin kurtuluş için kesinlikle gerekli olduğuna inanıyoruz.
 • Biz, Hristiyan'ın ikamet etmesiyle tanrısal bir yaşam sürmesini sağlayan ve Kilise'nin Mesih'in büyük görevini yerine getirmek için yetkilendirildiği Kutsal Ruh'un şimdiki hizmetine inanıyoruz.
 • Hem kurtulanların hem de kaybedilenlerin bedensel dirilişine inanıyoruz; hayatın dirilişinde kurtulanlar ve lanetin dirilişinde kaybolanlar.

Hedefler

 • Hristiyan bakanlığı, toplumda liderlik ve dünyaya hizmet için herkesin armağanını beslemek;
 • Akademik mükemmelliği, eleştirel düşünceyi ve toplum hizmetine katılımı teşvik etmek ve teşvik etmek; ve
 • Etkili akademik gelişimde kültürel farklılıkları bütünleştirmek.

Temel değerler

 • Önce Tanrı, sahibi, yaratıcısı ve devam ettiricisi olarak;
 • Öğretim, Araştırma, Burs ve Yönetimde Mükemmellik;
 • Farklı Toplumlara Saygı ve Adalet İçin Mücadele;
 • Yaşam Boyu Öğrenme ve Öğretmeye Bağlılık; ve
 • Etkili Kariyer Geliştirme Fırsatları.

Kurumsal Felsefe

Georgia Central University , Üçlü Tanrı'ya vurgu yapar ve inanır: sonsuz, aşkın, her şeye gücü yeten ve kişisel. Kutsal Üçlü Birliğin ilk kişisi olan Baba Tanrı, tüm niteliklerinde sonsuz, egemen ve değişmezdir. GCU, mucizevi gebelik ve bakire doğum ile eşsiz enkarnasyonundan bu yana tek bir ilahi-insan kişisinde ayrılmaz bir şekilde birleşmiş olan Mesih İsa'nın günahsız insanlığa ve mutlak, tam tanrısına inanır. Kutsal Ruh, üçlemenin Üçüncü kişisi her zaman aramızda bulunur.

GCU, İncil'in Tanrı'nın Sözü olduğuna inanır ve bu nedenle, inanç ve uygulama konusunda tek şaşmaz kuralımızdır. Kutsal Yazıların Kutsal Ruh tarafından tam, sözlü olarak ilham edildiğine inanıyoruz; bu nedenle, nesnel gerçekliği Kutsal Yazıların ilkelerine uygun olarak yorumlamak ve İncil'in buyruklarına uygun olarak ilan etmek sorumluluğumuz olan orijinal elyazmalarının hatalı olduğunu onaylıyoruz.

GCU, evrenin Tanrı'nın eseri ve eseri olduğuna vurgu yapar ve inanır. Tanrı'nın insanları kendi suretinde yarattığına inanıyoruz.

Eğitim Felsefesi Bildirisi

Georgia Central University , Tanrı'nın her bireyi Mesih'i dünya çapında paylaşmak için entelektüel ve ruhsal olarak hazırlanmaya çağırdığına inanır. Spesifik olarak Üniversite, müfredatın bir bütün olarak ve bu müfredat içindeki her bir dersin şu şekilde olduğu akademik programlar sunmaya çağrıldığına inanmaktadır:

 1. Mesih merkezli;
 2. İncil'e dayanarak;
 3. Akademik olarak dünyanın ihtiyaçlarını karşılayan derece programlarıyla ilgili;
 4. Akademik mükemmelliği takip etmek;
 5. Hristiyan olan ve kurumun doktrinel inançlarına uyan öğretim üyeleri tarafından öğretilir;
 6. Kendini kaliteli yüksek öğretime adamış öğretim üyeleri tarafından verilmektedir;
 7. Akademik olarak onaylanmış öğretim üyeleri tarafından öğretilir;
 8. Akademik ve ruhsal gelişime elverişli bir ortamda öğretilen;
 9. Akademik eğitimi Hristiyan bağlılığıyla bütünleştirmek için tasarlanmıştır; ve
 10. Dünya için Tanrı'nın misyonuna Hıristiyan inancına dayanmaktadır.

Ayrımcılık Yasağı Beyanı

Georgia Central University , 1964 tarihli Medeni Haklar Yasasının VI. Başlığı uyarınca ırk ve ulusal kökene karşı ayrımcılık yapmaz. Georgia Central University , 1975 tarihli Yaş Ayrımcılığı Yasasına göre yaşa karşı ayrımcılık yapmaz. Ayrıca, GCU, 1972 Eğitim Değişikliklerinin Başlık IX'u uyarınca. Ayrıca, GCU engellilik veya din konusunda ayrımcılık yapmayacaktır. Ancak, bir Hıristiyan eğitim kurumu olarak, tüm öğrencilerin dinlerinden bağımsız olarak şapel okumaları ve bunlara devam etmeleri gerekmektedir.

kabul

Konumlar

 • Atlanta

  6789 Peachtree Industrial Blvd., 30360, Atlanta

  sorular