Keystone logo
Georgia State University

Georgia State University

Georgia State University

Tanıtım

Atlanta'nın Kalbinde Girişimci Bir Kamu Araştırma Enstitüsü

1913 yılında kurulan Georgia State University , öğretim, araştırma ve hizmette mükemmellik misyonuna sahiptir. Atlanta şehir merkezinin kalbinde yer alan bu büyük araştırma üniversitesi, akademik titizliği zengin bir üniversite deneyimiyle harmanlayarak öğrencilerin hayatlarını dönüştürüyor ve geleceğin liderlerini şekillendiriyor. Georgia State University 11 kolej ve okulda 53.000'den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine kayıt yaptırmaktadır ve yenilikçiliği ve öğretimi açısından sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.

Ülkedeki en çeşitli öğrenci topluluklarından birine kayıt yapan Georgia State, Georgia'daki her ilçeden, ülkedeki her eyaletten ve 145'ten fazla ülkeden gelen öğrencilerle eyaletteki en büyük ikinci üniversitedir.

Dünyanın Geri Kalanına Benzer Bir İşletme Okulu

J. Mack Robinson İşletme Fakültesi, Georgia State University

Güneydeki en büyük işletme okulu ve büyük bir araştırma kurumunun parçası olan Georgia State University J. Mack Robinson İşletme Fakültesi'nde 200 öğretim üyesi, 8.000 öğrenci ve 80.000 mezun bulunmaktadır.

Neredeyse 70 ülkeden lisansüstü öğrencilerinin bulunduğu kolej, birinci sınıf ve dünya çapındadır. MBA programı, Bloomberg Businessweek ve US News & World Report (devlet üniversiteleri arasında ilk 20) tarafından sürekli olarak en iyiler arasında yer almaktadır ve Executive MBA programı, Financial Times'ın dünyanın önde gelen programları listesinde yer almaktadır.

Atlanta'da bulunan Robinson İşletme Fakültesi ve Georgia Eyaleti, Güneydoğu'daki diğer okullardan daha fazla Georgia'nın işletme lisansüstü derecesine sahip üst düzey yöneticilerini yetiştirmiştir. Robinson İşletme Fakültesi, MBA (İş Analizinde STEM konsantrasyonuna sahip), MBA çift dereceleri, 13 Uzmanlaşmış Yüksek Lisans (6 STEM sertifikalı program dahil) dahil olmak üzere 18 lisansüstü işletme programı portföyünde 1500'den fazla öğrenciden oluşan çeşitli topluluğuyla gurur duymaktadır. , Executive MBA, İşletme alanında Yönetici Doktora ve esnek lisansüstü sertifikaları.

İster kariyer başlatıcı, ister kariyer geliştirici veya kariyer değiştirici olun, esnek, kendi hızınızda ilerleyen MBA programımız, kitap uçlu yoğun deneyimler ve yaşam boyu kritik önem taşıyan güncel, uygulamalı bir öğrenme deneyimi sunar. Kariyerinizde başarılı bir sonraki adıma geçmenizi sağlamak için MBA deneyimine eklenen kariyer beceri atölyeleri.

220482_1366_front.jpg

İstatistik

  kabul

  Başvurunuzu Hazırlayın

  Uygulama bileşenleri şunları içerir:

  • Çevrimiçi başvurunuzu gönderin
  • Üniversite transkriptleri
  • deneme
  • Devam et
  • Kaydedilmiş Video Röportaj (MBA için canlı röportaj gereklidir)
  • IELTS veya TOEFL sınavı (yalnızca uluslararası başvuru sahipleri)
  • Ek materyaller (tavsiye mektupları, isteğe bağlı makaleler ve GRE/GMAT sınav puanları - gerekli değildir)

  İlgilendiğiniz programa ilişkin spesifik kriterlere ilişkin ayrıntılar için lütfen şu adresi ziyaret edin:

  Uzmanlaşmış Yüksek Lisans Programına Başvurun - Georgia State Robinson College (gsu.edu)

  MBA Başvuru Süreci - Georgia Eyaleti Robinson Koleji (gsu.edu)

  Georgia Eyaletine başvuran kişiler, aşağıdaki kriterlerden herhangi birini karşılıyorsa "uluslararası" olarak sınıflandırılır:

  • ABD'de göçmen olmayan vizeyle bulunan öğrenciler (B-1, H-1, J-1 vb.)
  • ABD dışında yaşayan öğrencilerin ABD'de okumak için F-1 vizesine ihtiyaçları olacaktır.
  • Daimi İkamet statüsüne başvuru sürecinde olan ancak Daimi İkamet Kartını henüz almamış öğrenciler
  • ABD dışında eğitim almış öğrenciler

  İlgilendiğiniz lisansüstü işletme programı için tüm kabul koşullarını karşılamanın yanı sıra, uluslararası bir öğrenci olarak aşağıdaki materyalleri de uygun son tarihe kadar teslim etmelisiniz:

  • İngilizce ana diliniz değilse İngilizce yeterliliğinizin kanıtı. İngilizce yeterlilik gereksinimlerine ve üniversite onaylı muaf ülkeler listesine bakın .
  • Tüm yabancı transkriptlerin resmi değerlendirmeleri -
   • J. Mack Robinson College of Business'a başvuruyorsanız, başvurunun bir parçası olarak, derece denkliği için uluslararası kimlik bilgilerinizin değerlendirilmesi gerekmektedir.
   • Lisansüstü Kabul Ofisi, kimlik bilgilerinizi kurum içinde değerlendirmek için her türlü çabayı gösterecektir.

  İngilizce yeterlilik

  Anadili İngilizce olmayanların, kabul için geçerli tüm diğer gereklilikleri karşılamanın yanı sıra, yeterli İngilizce yeterliliğine sahip olduklarını göstermeleri gerekir. İngilizce yeterliliğinin kanıtı aşağıdakilerden biriyle gösterilebilir:

  • İngilizce'nin ülkenin resmi dili olduğu ABD içinde (akredite bir kurumdan) veya ABD dışında lisans veya yüksek lisans derecesinin tamamlandığının kanıtı - bu gereksinimi karşılayan Georgia State University tarafından onaylanan ülkelerin listesine bakın .
  • TOEFL puanları (kağıt veya internet tabanlı)
  • IELTS puanları
  • Georgia Üniversitesi Sistemi onaylı ESL programının tamamlanması

  Doğduğu ülke İngilizce konuşulan (GSU İngilizce Yeterlilik Muafiyet Listesi'nde listelendiği gibi ) herhangi bir aday, İngilizce Yeterlilik şartına tabi değildir.

  Vize Gereksinimleri

  Georgia State'ten I-20 veya DS-2019 belgenizi aldıktan sonra sıra vizeye başvurmaya geliyor. F-1 veya J-1 vizeniz, eğitiminize başlamak için Amerika Birleşik Devletleri'ne girmenize olanak sağlayacaktır. Görüşünüzü başvurmak veya yenilemek için aşağıdaki adımları izleyerek Georgia State'ten I-20 veya DS-2019'unuzu kullanacaksınız:

  1. SEVIS I-901 Ücretinizi ödeyin. Bu ödemeyi yapabilmek için I-20 veya DS-2019 numaranızda yer alan SEVIS ID'nize ihtiyacınız olacaktır.
  2. Çevrimiçi Göçmen Olmayan Vize Başvurusu Form DS-160'ı doldurun ve başvuru formu onay sayfasını yazdırarak görüşmenize getirin.
  3. I-20 veya DS-2019 numaranızı ve I-901 ücreti ödeme makbuzunuzu kullanarak size en yakın ABD Konsolosluğu veya Büyükelçiliğinden vize randevusu alın.
  4. Vizeniz, I-20 veya DS-2019 belgenizin başlangıç tarihinden 120 gün öncesine kadar verilmeyecektir. Vize çıkış tarihinden önce vize randevusuna katılabilirsiniz ancak vizenizin çıkmasını beklemeniz gerekeceğini unutmayın.
  5. Georgia State'te dersler başlamadan önce vizenizi alın ve seyahat planlarınızı yapın. Vizenizi almadan uçak biletinizi almayın .

  Burslar ve fon sağlama

  Lisansüstü eğitimin önemli bir yatırım gerektirdiğini biliyoruz. Seçkin öğrencileri akademik hedeflerini gerçekleştirmede desteklemek için lisansüstü asistanlık (GA) fırsatları sunuyoruz.

  Tamamlanan başvuruları sunan adaylar, Lisansüstü Asistanlık (GA) ödülleri için otomatik olarak değerlendirilir.

  • GA ödülleri programa göre değişir, ancak kriterler arasında üstün akademik ve kariyer başarısı, çeşitli ve anlamlı kişisel deneyimler, güçlü kişilerarası beceriler ve liderlik potansiyeli yer alır.
  • GA pozisyonları oldukça seçicidir.
  • GA ödülüne seçilirseniz, başvuru sırasında bilgilendirileceksiniz.

  Lisansüstü Asistanlığı neleri kapsar?

  Lisansüstü asistanlıklar iki ana kategoriye ayrılır:

  • Akademik - Akademik lisansüstü asistanlar, araştırma projeleri ve girişimleri konusunda fakülte ile yakın işbirliği içinde çalışırlar.
  • İdari - İdari mezun asistanlar, işletme fakültelerinin bölümlerine destek sağlar.

  Lisansüstü asistanlık çalışma taahhütleri GA ödülüne bağlı olarak haftada 12-16 saat arasında değişmektedir.

  Başvuru sırasında GA almadınız mı? Hala başvurabilirsiniz!

  Hâlâ uygun olabilirsiniz ve Robinson ve Georgia State kampüsündeki fırsatlara başvurabilirsiniz. Kayıt depozitonuzu gönderdikten sonra, Georgia State'teki diğer Mezun Asistanı fırsatlarını görmek için El Sıkışma sitemize erişebilirsiniz.

  Burs Olanakları

  Lisansüstü Asistanlıkların dışında belirli kriterlere dayalı sınırlı burs imkanları bulunmaktadır.

  Georgia Eyaleti lisansüstü öğrencileri için burs fırsatları buradan görüntülenebilir ve başvurulabilir: Tüm Fırsatlar - Georgia State University Bursları (academicworks.com)

  Sıralamalar

  Georgia State University J. Mack Robinson İşletme Fakültesi Sıralaması

  Konfeti toplarını patlatıp zafer dansımızı uygulamaya başlamanın zamanı geldi çünkü Georgia State University yine geri döndü! Neyi kutladığımızı öğrenmek ve eğlenceye katılmak için aşağıyı okuyun.

  Georgia State University üst üste dördüncü kez “No. Lisans Eğitimi için 1 Devlet Üniversitesi” ve eğer bu yeterince etkileyici değilse, biz de “Hayır. Yenilikçilik için 2. yıl üst üste üçüncü kez ödüllendirildi. Çok basit, tutarlılık çok önemli!

  Artık ne düşündüğünüzü biliyoruz. “Başka bir üniversite sıralaması, önemli.” Ama asıl önemli nokta şu arkadaşlar: Georgia State sadece kısa ömürlü bir mükemmellik dalgasına sahip değil. Hayır, tam yedi yıldır İnovasyon sıralamasında ilk dörtte yer alıyoruz! Ve bu yılların beşi boyunca şehirdeki en iyi ikinci yenilikçiler olduk.

  Hepsi bu değil! Georgia State'in J. Mack Robinson İşletme Fakültesi de ses getiriyor. Lisansüstü işletme programlarımız oldukça tanınmaktadır ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere iyi sıralanmıştır:

  • ABD devlet üniversiteleri arasındaki temel sıralamalar:

  - En İyi 20 Yarı Zamanlı MBA Programı US News & WR (Nisan 2023)

  - #7 MS Bilgi Sistemleri ABD Haberleri ve WR (Nisan 2023)

  - #7 MS Marketing TFE Times (Şubat 2023)

  - #6 MS Real Estate ABD Haberleri ve WR (Nisan 2023)

  - #6 Executive MBA CEO Dergisi (Nisan 2023)

  - #5 MS Analytics TFE Times (Şubat 2023)

  - #5 MS Finans Mühendisliği (QRAM) TFE Times (Şubat 2023)

  - #2 MS Finance TFE Times (Şubat 2023)

  Sonuç olarak, Georgia State University sadece tek seferlik bir mucize değil; yenilik, öğretim ve iş eğitimi söz konusu olduğunda biz bir güç merkeziyiz. Bunu bir bilime indirgedik ve her yıl sürekli olarak mükemmellik hazırlıyoruz.

  Konumlar

  • Buckhead

   Tower 200, 3348 Peachtree Rd NE, Atlanta, 30625, Buckhead

   sorular