Keystone logo
© © University of Lille
Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Tanıtım

Ghent Üniversitesi en iyi 100 üniversite arasındadır ve Belçika'daki en büyük üniversitelerden biridir. 11 fakültemiz 200'den fazla ders sunar ve çok çeşitli bilimsel alanlarda derinlemesine araştırma yapar. Ghent University Global Campus, aynı zamanda Güney Kore, Songdo'daki ilk Avrupa üniversitesidir.

Gent Üniversitesi ne anlama geliyor?

Ghent Üniversitesi ideolojik, politik, kültürel veya sosyal arka plandan bağımsız olarak herkese açık çoğulcu bir üniversitedir. Bizim inancımız 'Düşünmeye Cesaret Et'tir.

Ghent Üniversitesi 1817'de kuruldu. 2017'de Ghent Üniversitesi 200. yılını kutladı.

49.000'den fazla öğrencisi ve 15.000 personeli ile en iyi 100 üniversite arasında yer alan Flanders, Belçika'da bulunan Hollandaca dil alanındaki en büyük üniversitelerden biriyiz. Ghent University Global Campus, aynı zamanda Güney Kore, Songdo'daki ilk Avrupa üniversitesidir.

11 fakültemiz 200'den fazla ders sunar ve çok çeşitli bilimsel alanlarda derinlemesine araştırma yapar. Araştırma gruplarımızın, merkezlerimizin ve enstitülerimizin birçoğu biyoteknoloji, su ürünleri yetiştiriciliği, mikroelektronik, tarih, ...

2017 yılında Ghent Üniversitesi 200. yılını kutladı. Son 200 yılda üniversitemiz, personeli ve mezunları arasında birçok seçkin bilim insanı, bakan ve hatta Nobel Ödülü sahibi gördü.

Konumlar

  • Ghent

    Ottergemsesteenweg,460, 9000, Ghent

    sorular