Keystone logo
Gies College of Business at the University of Illinois Urbana-Champaign Finans Yüksek Lisans
Gies College of Business at the University of Illinois Urbana-Champaign

Finans Yüksek Lisans

Champaign, Amerika Birleşik Devletleri

15 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 69.836 / per year *

Kampüste

* tahmi̇ni̇ toplam mali̇yetler - 2021/2022 akademi̇k yili

Tanıtım

Finansta Geleceğinizi İlerleyin

Gies'te öğrencileri dinamik finans dünyasına iyice hazırlayan Finans Yüksek Lisansı (MSF) derecesi sunuyoruz. Kapsamlı, esnek ve modern müfredatımız fakülte uzmanları ve endüstri liderleri tarafından verilmektedir.

Öğrenciler finans konusunda farklı geçmişlere ve farklı uzmanlık düzeylerine sahiptirler, bu nedenle 15 aylık programımız ihtiyaçlarınıza uygun eğitim ve deneyim sunmak için yerleşik bir esnekliğe sahiptir. Ağustos ayında geldiğinizde, yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı değerlendirmek ve sizi başarıya hazırlayacak sınıflara yerleştirmek için sizinle birlikte çalışacağız. Gies'te öğrencileri dinamik finans dünyasına iyice hazırlayan Finans Yüksek Lisansı (MSF) derecesi sunuyoruz. Kapsamlı, esnek ve modern müfredatımız fakülte uzmanları ve endüstri liderleri tarafından verilmektedir.

Dersler 2022 yılında Ocak (İlkbahar) ve Ağustos (sonbahar) aylarında başlayacaktır. Bahar 2022 için başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir:

Bahar 2022 için son başvuru tarihleri:

 • 1. Tur Son Başvuru Tarihi: 12 Eylül 2021
 • 2. Tur Son Başvuru Tarihi: 10 Ekim 2021*

Sonbahar 2022 için son başvuru tarihi

 • 1. Tur Son Başvuru Tarihi: 23 Ocak 2022
 • 2. Tur Son Başvuru Tarihi: 13 Mart 2022
 • 3. Tur Son Başvuru Tarihi: 1 Mayıs 2022*
 • 3. Tur Son Başvuru Tarihi: 12 Haziran 2022

* Vize almak isteyen uluslararası başvuru sahipleri için son tarih.

Kariyer Başarısı için Ayarlayın

Yatırım analisti, iş değerleme görevlisi veya veri analisti olarak kariyer arıyorsanız, MSF programımız sizi bu kariyerlerin yanı sıra CFA Seviye 1 sınavına hazırlayacaktır. Son iki yılda mezunlar, PwC, Enfusion, Nanhua USA, Bloomberg, Deloitte ve KPMG China gibi büyük şirketlerde çalışmaya devam ettiler. Daha fazla kariyer sonucu görmek için burayı tıklayın .

Esnek, Özelleştirilebilir ve Son Teknoloji Müfredatı

MSF programı, size finans ilke ve uygulamalarında güçlü bir temel sağlayan yenilikçi üç dönemlik bir müfredata sahiptir. Program aynı zamanda bugünün finans sektöründe başarılı olmak için gerekli ortaya çıkan kavram, uygulama ve teknolojileri tanıtır.

Çekirdek müfredata ek olarak, derecenizi özelleştirmek için kurslar seçeceksiniz. Örneğin, aşağıdaki alanlardan birinde bir uzmanlık yolunu izlemeyi seçebilirsiniz:

 • Varlık Yönetimi
 • Kurumsal Finansman
 • Veri Analizi ve Fintech
 • Kantitatif Finans
 • Finans Araştırmaları (Doktora Uzmanlığı)

Ticari bankacılık, emlak, finans mühendisliği veya servet yönetimi gibi finansın diğer alanlarında da geniş bir seçmeli ders arasından seçim yapabilirsiniz.

İsteğe bağlı bir tam dönem uygulama projesi, ulusal ve uluslararası şirketlerin uygulamalı deneyim kazanmaları için gerçek dünyadaki projeler üzerinde çalışma fırsatı sunar. Bu projeler, büyük veri analitiği, yüksek frekanslı ticaret, finans mühendisliği ve değerleme konularındaki en yeni kurslarla eşleştiğinde sizi finans sektöründe mükemmelliğe hazırlayacaktır.

Kapsamlı finans tecrübesi olan öğrenciler, program direktörünün onayı ile çalışmalarını iki yarıyılda tamamlamayı seçebilirler.

Maliye Bölümü, sekiz sandalye veya adlandırılmış profesörlü elit bir fakülteye sahiptir. Bölümü, dünyadaki tüm finans araştırma birimlerinin en üretkenleri arasında saymaya devam etmektedir. Finans Bölümü öğretim üyeleri yüksek kaliteli, zorlu kurslar veren seçkin öğretmenlerdir. Sınıfta, uygulama ve öğrenme, öğrencileri modern finansal piyasaların zorluğuna hazırlayacak aktif ve ilgi çekici bir eğitim deneyimi yaratmak için birleşir.

STEM-Tasarım Tarafından Belirlenmiş

MSF derecesi, uluslararası öğrencilerin İsteğe Bağlı Pratik Eğitim STEM uzantısında 36 aya kadar ABD'de kalmasına izin verebilecek STEM olarak belirlenmiştir. Veri analizi, finansal modelleme ve finansal teknoloji alanlarında öncü bir müfredata olan bağlılığımız bu önemli atamayı sağlamıştır.

Karmaşık Gerçek Dünya Sorunlarını Çözme

Eğitim deneyiminizi daha da değerli kılacak yenilikçi kaynaklar ve seçeneklerle finans deneyiminizi tamamlayın. Margolis Market Information Lab, Bloomberg, Capital IQ, Tableau ve daha fazlası gibi sektör lideri araçlara maruz kalmanızı sağlamak için tasarlanmış son teknoloji ürünü bir laboratuvardır. İş senaryosu yarışmaları ve Illinois Business Consulting (IBC), öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini gerçek dünyadaki müşteri odaklı projelere uygulamalarının iki ek yoludur.

Uzmanlık

Girişimcilik konularından finans mühendisliği ve makine öğrenimine kadar program üzerinde geniş bir seçmeli dersimiz var. Öğrencilere programda bulunan kapsamlı seçmeli liste boyunca rehberlik etmek için, öğrenciler ilgi alanlarına uygun sınıfları seçme ve belirli bir alanda uzmanlaşmalarına izin verme esnekliğine sahiptir. Şu anda MSF programında altı farklı uzmanlık sunuyoruz:

 • Varlık Yönetimi Uzmanlığı
 • Kurumsal Finansman Uzmanlığı
 • Veri Analitiği ve Fintech Uzmanlığı
 • Nicel Finans Uzmanlığı
 • Gayrimenkul Uzmanlığı
 • Finans Araştırmaları (Doktora Uzmanlığı)

konsantrasyonları

Konsantrasyon “lisansüstü bir ana dalın detaylandırılması veya genişletilmesidir: ya belirli bir disiplindeki içerik uzmanlığı (örneğin, muhasebede vergilendirme konsantrasyonu veya disiplinlerarası bir programdır. Konsantrasyon, bazıları veya tümü sayılan tutarlı bir ders setidir binbaşı. ”

MSF üç konsantrasyon sunar. Uzmanlığın aksine, konsantrasyon son konuşma notunuzda görünecektir:

 • Muhasebe
 • İşletme ve Kamu Politikası
 • Finansta Veri Analitiği

Öğrenciler için seçmeli dersler

Kapsamlı seçmeli tekliflerimizin tümü, yukarıda listelenen MSF Uzmanlıklarından en az birine dahildir. MSF programında önceki dönemlerde sunulan seçmeli derslerin tam listesi aşağıdadır .

kabul

Müfredat

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular