Keystone logo
Gies College of Business at the University of Illinois Urbana-Champaign Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisansı (MSTM)
Gies College of Business at the University of Illinois Urbana-Champaign

Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisansı (MSTM)

Champaign, Amerika Birleşik Devletleri

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 56.164 / per year *

Kampüste

* Uluslararası / yerleşik olmayanlar için tahmini öğrenim ve ücretler

Tanıtım

İnovasyon odaklı bir işletme eğitimi

Gies College of Business'tan bir yıllık, STEM tarafından belirlenen Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans (MSTM) derecesi sizi tedarik zinciri, pazarlama, danışmanlık veya veri analitiği gibi alanlarda bir geleceğe hazırlar. Bu, yeniliğe odaklanan genel bir yönetim derecesidir - teknik bir derece değildir.

Bu program iki grup öğrenciye yöneliktir: birkaç yıllık mesleki deneyime sahip olanlar ve lisans eğitimini yeni bitirmiş olanlar. Bu nedenle, MSTM kendilerini ayırt etmek ve meydan okumak isteyenler içindir.

Yenilikçi müfredatımız ikili bir amaç için tasarlanmıştır: bilim adamlarının ve mühendislerin stratejik kavrayışlarını ve yönetim uzmanlığını yükseltmek ve iş liderlerinin analitik karar verme becerilerini güçlendirmek.

2023 Güz dönemi başvuruları başlamıştır.

Yönetimsel başarı için seçkin bir derece

Yenilikçi müfredatımız, ortak tema olarak teknolojinin rolü ile hem temel iş yönetimi hem de analitik uzmanlığı geliştirmeye odaklanmıştır. İster daha keskin bir iş anlayışı geliştirmek isteyen bir mühendis olun, ister kesin metodolojik beceriler peşinde koşan bir iş adamı olun, bu yüksek lisans programı herhangi bir organizasyonda lider olarak etkinliğinizi güçlendirecektir.

Bu program aynı zamanda teknoloji stratejisi ve bunun bir organizasyonun geleceğini şekillendirmedeki rolü hakkında sağlam bir anlayış edinmenize yardımcı olacaktır. Bir MSTM öğrencisi olarak, başarılı ürün veya hizmet geliştirmenin önemine ilişkin kavrayışınızı güçlendirecek ve bu keskin sezgiyi günümüzün kısa ürün yaşam döngüleri, artan rekabet ve hızla değişen tüketici tercihleri dünyasında kullanmayı öğreneceksiniz.

STEM-tasarım tarafından belirlenmiş

MSTM derecesi STEM tarafından belirlenir ve uluslararası öğrencilerin İsteğe Bağlı Pratik Eğitim (OPT) STEM uzantısında 36 aya kadar ABD'de kalmalarına izin verebilir. Teknoloji ve risk analizinde güçlü bir müfredata olan bağlılığımız ile veri analitiği ve BT kontrolünde mevcut konsantrasyonlar bu önemli atamayı güvence altına aldı.

Frontiers in Technology serisi, derinlemesine bilgi sağlar

Gies'teki MSTM programının bir parçası olduğunuzda, güçlü bir müfredattan, uzman bir fakülte ve kariyer hizmetleri uzmanları ekibinden ve gerçekten benzersiz bir şeyden, Teknolojide Sınırlar serimizden yararlanırsınız. Çeşitli etkinlikler aracılığıyla, teknoloji yönetimi alanı ve nereye doğru gittiği hakkında fikir edinirsiniz.

Faaliyetler, stratejiden ekip oluşturmaya ve iletişime kadar çok çeşitli konularda seminerleri içerir. Sınıfta öğrendiğiniz konuların kurumsal dünyada nasıl uygulandığına dair ilk elden fikir veren kurumsal ziyaretler gibi mesleki gelişim fırsatları da serinin bir parçasıdır.

Ayrıca, teknolojinin en ileri noktasında çalışan önde gelen üniversite araştırmacılarından da haber alacaksınız. Teknolojide Sınırlar serimiz, size geleceği etkileyecek fikirler ve teknolojiler hakkında kurumsal ve araştırma liderleriyle bağlantı kurma fırsatları sunar.

Rohan ThaparMakine mühendisliği lisans derecesiyle ve tam zamanlı iş deneyimim olmadığı için programa çok az işletme bilgisi ile geldim. Program, profesörler ve öğrenciler, beni EY'de danışmanlık alanında bir kariyere hazırlamak için güçlü iş becerileri geliştirmeme yardımcı oldu.
-alt="Rohan Thapar, MSTM '18
Abhilasha Gülhaneİmalat sektöründe mühendis olarak çalıştıktan sonra teknolojinin ticari yönünü öğrenmek kariyerimde yükselmek için mantıklı bir adımdı. Illinois'in en iyi mühendislik okuluna ve güçlü başlangıç alanına erişime sahip olmak, MSTM programını benim için çok uygun hale getirdi.
- alt="Abhilasha Gulhane, MSTM '20

Hangi programın geçmişinize veya kariyer hedeflerinize en uygun olduğundan emin değil misiniz? Öğrenmek için 30 saniyelik testimizi yapın .

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Müfredat

Okul Hakkında

sorular