Keystone logo
German University of Technology in Oman

German University of Technology in Oman

German University of Technology in Oman

Tanıtım

Alman Teknoloji Üniversitesi'nin (GUtech) tarihi, vizyoner Umman'ın Umman'da yüksek kaliteli bir teknoloji üniversitesi kurulmasını düşündüğü 2003 yılına kadar izlenebilir. Bu vizyon, Majesteleri Sultan Qaboos'un Umman'da özel yatırımcılar tarafından kaliteli eğitim sağlanması yönündeki talimatlarından ilham almıştır.

Almanya'daki RWTH Aachen Üniversitesi, eğitimde Alman mükemmellikini Umman'a getirmek amacıyla yaklaştı. Birkaç yıl süren tartışma ve müzakereden sonra, kurucular bir üniversite kurmak için bir eylem planı başlatmaya hazırdılar. Ağustos 2006'da, Umman Sultanlığı yasalarına göre bir limited şirket olan Oman Educational Services LLC (OES) resmi bir dayanak üzerine bir üniversite kurmak için kurulmuştur. OES ayrıca gelecekteki projelerle ilgili eğitime başlamaktan sorumlu olan tüzel kişidir.

RWTH Aachen Üniversitesi ve OES arasında İşbirliği Anlaşması Aralık 2006'da imzalanarak Umman Sultanlığı'nda özel bir üniversite kurulmasının önünü açtı. Bu, kurucunun öngördüğü her şeyin temelini oluşturdu: Umman'da yüksek kaliteli bir teknoloji üniversitesi. Spesifik olarak, anlaşma, OES ile RWTH Aachen Üniversitesi arasında akademik müfredat, kalite güvencesi ve uzmanlık ile teknolojik bir üniversite kurma konusunda işbirliğinin çerçevesini ortaya koydu. Tüm GUtech programları, Almanya'daki RWTH Aachen Üniversitesi ile GUtech işbirliğinde geliştirilmiştir.

Vizyon

German University of Technology in Oman (GUtech) Umman ve daha geniş bir bölgede önde gelen bir teknoloji üniversitesi haline gelmeye çalışmakta, böylece eğitim, araştırma ve inovasyondaki en yüksek standartları belirlemektedir.

Misyon

GUtech, öğrencilere Umman kültürü ve mirasının sağlam bir temeli olan bilim ve teknolojide Alman mükemmellik tarafından yönlendirilen yüksek nitelikli ve sosyal sorumluluk sahibi mezunlar olmak için gerekli eğitimi sağlar. Üniversite, araştırma ve geliştirmeyi ilerletmek için yaratıcı ve eleştirel düşünceyi teşvik eder ve bu sayede toplumun bir bütün olarak hizmet etmesini amaçlar.

Değerler

GUtech, tüm taahhütlerinde etik ilkelere bağlıdır. Özellikle, üniversite, her iki cinsiyetten, etnik, coğrafi, kültürel ve dini kökenden gelen öğrencileri ve çalışanları ağırlamaktadır. Üniversite barış içinde ve hoşgörüyle birlikteliği teşvik eder ve Umman ve Almanya arasındaki kültürlerarası değişimi memnuniyetle karşılar.

Konumlar

  • Muscat

    German University of Technology in Oman, , Muscat

sorular