Keystone logo
© EUR H2O'Lyon
Graduate School H2O'Lyon University Claude Bernard Lyon 1 (UCBL1)

Graduate School H2O'Lyon University Claude Bernard Lyon 1 (UCBL1)

Graduate School H2O'Lyon University Claude Bernard Lyon 1 (UCBL1)

Tanıtım

EUR H2O'Lyon, Lyon ve Saint-Etienne kampüsündeki üniversiteler ve mühendislik okulları tarafından sunulan zengin ve disiplinler arası bağlamda, su bilimlerinde yüksek lisans ve doktora seviyelerinde araştırma yaparak geniş bir eğitim yelpazesi sunan, uluslararası kabul görmüş bir Enstitü'dür.

H2O'Lyon bir yüksek lisans okulu kurmayı hedefliyor:

 • Disiplinler arası: su sektöründeki tüm mevcut ve gelecekteki zorlukların üstesinden gelmek için insan ve sosyal bilimleri, fizik ve mühendislik bilimlerini ve yaşam bilimlerini araştırma ve eğitim programlarına entegre eder.
 • Uluslararası: H2O'Lyon üyelerinin ait olduğu uluslararası ağlar ve laboratuvarlar aracılığıyla, yabancı öğretim üyelerini ağırlayarak ve uluslararası ölçekte araştırma ve eğitim programlarını finanse ederek etkiyi ve uluslararası çekiciliği güçlendirmeyi amaçlamaktadır.
 • Akademik olmayan ortaklarla: eğitim ve araştırma hedeflerinin ve eylemlerinin ortak inşasını teşvik ederek sosyo-ekonomik aktörlerle işbirliğini teşvik eder.

H2O'Lyon'un amacı, su bilimleri ve hidrosistemler alanında uluslararası bir referans olmaktır. Yeni nesil öğrencilerin mesleki entegrasyonlarını desteklemek ve daha yenilikçi vizyonlar geliştirmelerine yardımcı olmak için üst düzey disiplinler arası bilgi ve bilgi birikiminden yararlanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Konumlar

 • Villeurbanne

  H2O'Lyon - Bâtiment CEI 1, 66 boulevard Niels Bohr, 69100, Villeurbanne

 • Lyon

  Lyon, Fransa

  sorular