Keystone logo
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg

Tanıtım

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg (H-BRS) 1995'te kuruldu. Yaklaşık 9.000 öğrencisi, yaklaşık 150 profesörü ve yaklaşık 400 araştırma görevlisi ile dinamik ve araştırma odaklı bir üniversitedir. Akademi, iş dünyası ve endüstri alanlarından 300 yüksek nitelikli öğretim görevlisi tarafından desteklenmektedirler. Yönetim, Kütüphane ve Dil Merkezi için ilave 280 çalışan çalışmaktadır. Üniversite kampüsü Hennef, Rheinbach ve Sankt Augustin'de yer almaktadır. Bonn'da Üniversite, Bonn Üniversitesi, Aachen Teknik Üniversitesi (RWTH) ve Fraunhofer Gesellschaft ile ortaklaşa Bonn-Aachen Uluslararası Bilgi Teknolojileri Merkezi'ni (b-it) yönetmektedir. Üniversite Gelişim Planı, Üniversitemizin 2025 yılına kadar gerçekleştirmeyi hedeflediği stratejik hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için alınan somut önlemleri -sürdürülebilirlik ana temasıyla- içermektedir.

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg da Eğitim (H-BRS)

H-BRS da şu anda en son araştırma bulgularına dayalı olarak 38 eğitim programı arasından seçim yapabilirsiniz. Üniversitenin profesörleri hem iş dünyasında hem de akademide profesyonel deneyime sahiptir. Mükemmel altyapımız ve iyi donanımlı laboratuvarlarımız, çok sayıda PC iş istasyonumuz, üniversite çapındaki W-LAN'ımız, modern Üniversite ve Bölge Kütüphanemiz ve aktif kampüs hayatımız kadar teklifimizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Üniversiteden dünyaya

İş piyasasının değişen gereksinimleri göz önünde bulundurularak, H-BRS yurtdışındaki eğitim dönemlerini sürdürülebilir şekilde destekler. Yaz Okulları, öğrenciler için daha ilk dönemlerinde uygundur; esas olarak Üniversitenin Kaynak Geliştirme Derneği tarafından sübvanse edilirler. En az bir yabancı dil öğrenimi zorunludur. Üniversitenin ayrılmaz bir parçası olan Dil Merkezi, yaklaşık 15 dil sunmaktadır. H-BRS yaklaşık 30 ülkede 80'den fazla yabancı üniversite ile işbirliği yapmaktadır. 2020'de H-BRS ye kayıtlı uluslararası öğrencilerin oranı kabaca %16 idi.

Burslar ve fon sağlama

Son başvuru tarihi
DeutschlandstipendiumMay 31, 2023

Konumlar

 • Sankt Augustin

  Hochschule Bonn-Rhein-Sieg Sankt Augustin Campus

  • Rheinbach

   Hochschule Bonn-Rhein-Sieg Rheinbach campus von-Liebig-Strasse 20 , 53359, Rheinbach

   • Hennef

    Hochschule Bonn-Rhein-Sieg Hennef campus Zum Steimelsberg 7 53773 Hennef, 53773, Hennef

    sorular