Keystone logo
© Hanken School of Economics
Hanken School of Economics

Hanken School of Economics

Hanken School of Economics

Tanıtım

Kuzey ülkelerindeki en eski işletme okullarından biri olan Hanken School of Economics (HSE), yüz yılı aşkın bir süre önce kuruldu. Bugün Hanken , Finlandiya'daki tek bağımsız işletme okuludur. Stratejimiz, Okulun kurumsal dünyayla yakın bağları olan, gerçekten uluslararası ve araştırma odaklı bir işletme okulu olarak profilini çıkarmayı içerir. Helsinki ve Vaasa'da iki yerde her seviyede (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) akademik programlar sunuyoruz. Hanken School of Economics işletme okulları için en prestijli üç uluslararası akreditasyona sahiptir: EQUIS, AACSB ve AMBA. Dünya çapındaki işletme okullarının yalnızca yüzde biri bunu başardı.

Bir işletme okulu olarak Hanken , uluslararası akreditasyonumuza yansıyan uluslararası tanınırlığa sahip sağlam bir temele, sağlam bir mali temele ve uluslararası üst düzey araştırma ve rekabetçi eğitim programlarımızı destekleyen değerli ulusal ve uluslararası ağlara sahiptir. Akademik ve kurumsal ortaklarımıza değer veriyoruz ve Hanken araştırmacıların ve öğrencilerin birinci sınıf bir eğitim alırken anlamlı profesyonel ve kişisel ağlar kurmasını sağlıyoruz.

Hanken – iş dünyası ve toplumla güçlü bağları olan uluslararası bir işletme okulu

Hoş geldin! Burada Hanken hakkında bilgi bulacaksınız.

İskandinav ülkelerindeki en eski işletme okullarından biri olan Hanken School of Economics , yüz yılı aşkın bir süre önce kuruldu. Bugün Hanken , Finlandiya'daki tek bağımsız işletme okuludur. Stratejimiz, Okulun kurumsal dünyayla yakın bağları olan, gerçekten uluslararası ve araştırma odaklı bir işletme okulu olarak profilini çıkarmayı içerir. Helsinki ve Vaasa'da iki yerde her seviyede (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) akademik programlar sunuyoruz.

Hanken araştırmalar, seçilen dört güçlü alana özel olarak odaklanılarak tüm departmanlarda yürütülür. Araştırmacılarımızın birçoğu kendi alanlarının mutlak ön saflarında yer almaktadır. Kurumsal dünyayla olan işbirliğimiz, ortak araştırma projelerine, ortaklık programımız aracılığıyla aktif etkileşime ve kaynak yaratmada aldığımız cömert desteğe yansıyor.

Hanken , Finlandiya'da müfredatın entegre bir parçası olarak yurt dışında zorunlu bir dönem başlatan ilk üniversitedir. Böylelikle öğrencilere yurt dışında bir değişim veya staj dönemi yoluyla yaşam boyu uluslararası ağlarını oluşturmaları için eşsiz bir fırsat sunulmaktadır. Bu yaşam boyu ağlar hem uluslararası alanda hem de Hanken yaratılmaktadır. Çalışmalara nüfuz ederler ve mezunlarımızın uluslararası iş piyasasına mükemmel bir şekilde yerleştirilmesinde önemli bir rol oynarlar. Mezun ağımız ve faaliyetlerimiz aracılığıyla, Hanken kurduğumuz ağın ve okulla olan bağların mezuniyet sonrasında da sürdürülmesini ve genişletilmesini sağlıyoruz.

Bir işletme okulu olarak Hanken , uluslararası akreditasyonumuza yansıyan uluslararası tanınırlığa sahip sağlam bir temele, sağlam bir mali temele ve uluslararası üst düzey araştırma ve rekabetçi eğitim programlarımızı destekleyen değerli ulusal ve uluslararası ağlara sahiptir. Akademik ve kurumsal ortaklarımıza değer veriyoruz ve Hanken araştırmacıların ve öğrencilerin birinci sınıf bir eğitim alırken anlamlı profesyonel ve kişisel ağlar kurmasını sağlıyoruz.

Strateji: Hanken 2030 – Uluslararası Finlandiya ve Sürdürülebilir Bir Dünya İçin

Hanken School of Economics yeni stratejisi Hanken 2030 – Uluslararası bir Finlandiya ve sürdürülebilir bir dünya için, 13 Aralık 2023'te Hanken Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.

Hanken stratejik çerçevesi

Strateji, Hanken misyon ve vizyonunun yanı sıra Hanken topluluğunun değerlerini de içermektedir.

Hanken 2030 stratejisi Hanken stratejik hedeflerini ortaya koyuyor. Misyon, Hanken temel misyonunu, vizyon ise Hanken uzun vadeli hedeflerini tanımlar.

Aynı zamanda her biri kendi hedeflerine sahip olan beş entegre alt stratejiden oluşur.

 • Eğitim
 • Araştırma
 • Toplumsal katılım
 • Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk
 • Gerçekleştirici

Buna ek olarak Strateji, 2024'ten itibaren gerçekleştirilecek ve Stratejinin genel uygulanmasını destekleyen beş girişimi belirlemektedir.

Stratejik operasyonel plan 2024 yılının ilk çeyreğinde hazırlanacak ve Hanken Yönetim Kurulu tarafından düzenli olarak takip edilen ve gelişim için izleme aracı olarak kullanılan önemli rakamları içerecek.

Kampüs Özellikleri

Hanken BT Hizmetleri

Hanken WLAN, Kullanıcı hakları/Kimlik, yazdırma ve kopyalama ile ilgili bilgileri ve Hanken kullanılan sistemler ve yazılımlar hakkındaki bilgileri BT sayfalarında bulabilirsiniz.

Hanken öğrenci olarak veya Hanken fakültesi veya personeli olarak size çeşitli BT hizmetleri sunmaktadır. Birçok hizmetten yalnızca Hanken kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra yararlanabilirsiniz. Döneme kayıtlı bir öğrenci veya çalışan olarak kullanıcı kimliği hakkına sahipsiniz. Yeni bir pencerede açılır

Çalışmalarınız başlamadan önce kullanıcı kimliğinizi nasıl aktif hale getirebileceğinize dair bilgi içeren bir e-posta alacaksınız. Gerekli bilgileri aldıktan sonra hesabınızı etkinleştirmeye devam edebilirsiniz. Kullanıcı kimliğiniz yalnızca çalışma kaydında aktif bir çalışmanız varsa kullanılabilir.

Hanken İşletme Laboratuvarı

"Misyonumuz, yeni kurulan şirketlerin, ölçek büyütme şirketlerinin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve bireylerin önemli bir büyüme elde etmelerine yardımcı olmaktır"

Hanken Business Lab, yeni kurulan şirketlerin, ölçek büyütme şirketlerinin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve bireylerin Hanken önemli bir büyüme elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir kuluçka biçimidir. Hanken Business Lab, Torget (Helsinki) veya Stugan (Vaasa) olarak adlandırılan bölgelerde bulunabilir. Bunlar, Hanken öğrencilerinin, mezunlarının, öğretim üyelerinin ve personelinin yanı sıra diğer işbirliği ortaklarının günün her saatinde buluşabileceği ortak çalışma alanlarıdır.

Kuantum

Quantum, büyük verilerin işlenmesine olanak tanıyan şirket veritabanlarına ve finansal verilere erişim sunan çok yönlü bir buluşma yeridir. Modern teknoloji, tüm öğretim ve etkinliklerin akışının yanı sıra finansal haberlerin gerçek zamanlı takibine de olanak tanır.

Konaklama

Değişim öğrencileri ya Helsinki/Vaasa Bölgesi'ndeki Öğrenci Konutları Vakfı (HOAS/VOAS) tarafından sağlanan bir dairede kalırlar ya da özel pazarda bir yer bulurlar.

Hanken Helsinki'deki HOAS odaları kotası sonbahar döneminde talebi karşılamıyor. Sonbahar döneminde Helsinki'ye gelen değişim öğrencilerinin yaklaşık %60'ı HOAS aracılığıyla konaklama imkanı buluyor. Hanken , Avrupa dışından gelen öğrencilere HOAS dairelerine öncelik vermektedir; bu nedenle sonbahar dönemi için Avrupa'dan gelen bir öğrenciyseniz, özel piyasada konaklama bulmaya hazır olun. Ancak tüm öğrencilerimizi HOAS'a başvurmaya davet ediyoruz, başvuru yapmadan teklif alamazsınız.

 • HOAS Helsinki'de
 • Helsinki Özel Pazarı
 • Vaasa'da VOAS
 • Vaasa özel pazarı

Hanken Helsinki'deki öğrenci daireleri

 • Helsinki'deki Hanken lisans öğrencisi olarak kayıtlıysanız, öğrenci konaklamasına başvurabilirsiniz.
 • Öğrenci konaklaması, kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kamu kredileriyle inşa edilen apartman daireleri anlamına gelir. Kira, özel daire kiralarından yaklaşık %20 daha düşüktür.
 • Tüm öğrenci konaklama kiralama sözleşmeleri aynı anda bir akademik yıl için geçerlidir. Bir sonraki akademik yıl için yeni bir sözleşme alabilmeniz için gereken şartlar, Helsinki'deki Hanken mevcut olarak kayıtlı olmanız ve kira sözleşmesiyle taahhütlerinizi yerine getirmiş olmanızdır.
 • Kira sözleşmesini yalnızca özel durumlarda iptal edebilirsiniz. Hanken değişimi aracılığıyla değişim çalışmalarını tamamlamak üzere yurt dışına giden öğrenciler, değişim dönemi boyunca daireyi alt kiraya verebilirler.
 • Apartman başvurusu yapan öğrenci, ikamet ettiği belediye ile öğrenim göreceği yer arasındaki güncel mesafeye göre apartman sırasına alınır. Başvuru yaptığınızda kuyruk sistemi hakkında daha fazla bilgi alacaksınız.

Hanken Isabella'sı Helsinki'de

Jätkäsaari'deki Hanken 's Isabella (2021'de inşa edilmiş) 78 stüdyoya ve iki tek yatak odalı daireye sahiptir. Apartman başvurusu yapan öğrenci, ikamet ettiği belediye ile öğrenim göreceği yer arasındaki güncel mesafeye göre apartman sırasına alınır. Başvuru yaptığınızda kuyruk sistemi hakkında daha fazla bilgi alacaksınız.

Majsporten ve Helsinki

Hanken , Majstranden, Arabianranta'daki Majsporten'deki dairelerin %40'ına sahiptir. Majsporten binası (çatısında spor tesisi bulunan) 2019 yılında inşa edilmiştir. Majsporten öğrenci konutu projesi Arcada Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile iş birliğiyle gerçekleştirilmektedir. Başvurular Arcada Nova tarafından yapılmaktadır.

  kabul

  Burslar ve fon sağlama

  Hanken Burs Programı

  • Burslar yalnızca öğrenim ücreti ödemekle yükümlü olan öğrencilere verilmektedir.
  • Burs başvurusunda bulunmanız lisans programına başvurunuzu etkilemeyecektir.
  • Hanken burslar liyakat esaslıdır. Tüm burslar, başvuru sahibinin önceki çalışmalardaki akademik mükemmelliğine ve geçerli test puanı sonuçlarına göre verilir.
  • Burs sayısı sınırlıdır.
  • Tüm burslar, alan öğrencilerin çalışmalarına iyi bir tempo tutmasını gerektirir.

  Burslar - Kabul aşaması

  Hanken Premium Feragatnamesi

  • Hanken birinci derece süresince öğrenim ücretinin %50'si oranında öğrenim ücretinden muafiyet.
  • Geçerlilik: 2 yıl
  • Alıcıların seçimi: Burs, akademik başarıya ve/veya kabul aşamasında kabul yöntemindeki puanlara göre mükemmel öğrencilere verilir.
  • Bursun bir sonraki akademik yılda devam edebilmesi için öğrenim süresince her akademik yıl sonunda, yani 31 Temmuz tarihine kadar en az 60 AKTS'yi tamamlamak gerekmektedir.
  • Öğrenci 60 AKTS/akademik yılını tamamlayamazsa Hanken prim muafiyet bursunu kaybeder.

  Hanken Feragatnamesi

  • Kayıt olunan ilk akademik yıl için öğrenim ücretinin %25'i oranında öğrenim ücreti muafiyeti.
  • Geçerlilik: Yalnızca kayıt olunan ilk akademik yıl.
   Alıcıların seçimi: Burs, akademik başarıya ve/veya kabul aşamasında kabul yöntemindeki puanlara göre çok iyi öğrencilere verilir.

  Hanken Premium GBSN Bursu (yalnızca Yüksek Lisans öğrencileri için geçerlidir)

  • Hanken birinci derece süresince %100 öğrenim ücreti muafiyeti ve yaşam masrafları için yıllık 8000 Euro.
   • Alıcı, Hanken öğrenimleri sırasında sınırlı sayıda öğrenci işe alım faaliyetlerine katkıda bulunmayı taahhüt eder.
   • Geçerlilik: 2 yıl.
   • Alıcıların seçimi: Burs yalnızca belirli gelişmekte olan ülkelerdeki GBSN üyesi okullarda halihazırda öğrenim gören öğrencilere veya bu okulların mezunlarına verilir.
   • Bursun bir sonraki akademik yılda devam edebilmesi için, öğrenim süresince her akademik yıl (31 Temmuz) sonunda en az 60 AKTS'yi tamamlamak ve genel not ortalamasının 3.0 olması gerekmektedir.
   • Not! Burs yalnızca ana kabul turunda uygun başvuru sahiplerine verilir.
   • GBSN bursları hakkında daha fazlasını resmi GBSN sitesinden okuyun ve burs başvurusunda bulunan kişinin hangi kurumlardan diploma alması/öğrenci olması gerektiğini buradan kontrol edin.

  Finlandiya Bursu (yalnızca Yüksek Lisans öğrencileri için geçerlidir)

  • Kayıtların ilk akademik yılı için öğrenim ücretinden %100 muafiyet ve 5000 EUR tutarında yer değiştirme hibesi.
   • Yer değiştirme hibesi, 1. Öğretim Dönemi'nde 10 AKTS'yi tamamlamış olması halinde burs alan kişiye aktarılır (burs Kasım ayının sonunda devredilir).
   • Finlandiya Bursu Finlandiya Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.

  Not! Burs başvurusu, Hanken yüksek lisans eğitimine kabul için başvuru formunun entegre bir parçasıdır, ayrı bir başvuruya gerek yoktur. Burs başvurusu, başvuru sahibinin kabul edilme olasılığını etkilemeyecektir.

  Başvurusu kabul edilen ve burs alan adaylara, kabul mektubunda verilen burs hakkında bilgi verilir ve burs mektubunda Burs düzenlemeleri hakkında ek bilgi verilir.

  Doktora finansmanı

  Hanken tam zamanlı eğitim gören doktora öğrencilerine finansman sağlıyor. Hanken ayrıca fon başvurusunda da yardım sunuyor.

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Helsinki

   Arkadiankatu 22 , 00100, Helsinki

   • Vaasa

    Kirjastonkatu, 16, 65100, Vaasa

    sorular