Keystone logo
Harrisburg University Of Science and Technology Dubai Bilgi Sistemleri Mühendisliği ve Yönetimi Yüksek Lisans
Harrisburg University Of Science and Technology Dubai

Bilgi Sistemleri Mühendisliği ve Yönetimi Yüksek Lisans

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 5.480 / per semester *

harmanlanmış

* 65.760$, %50 indirimle 32.880$

Tanıtım

Bir ISEM öğrencisi şu alanlarda uzmanlaşabilir: kişiselleştirilmiş konsantrasyonlarının bir parçası olarak yapay zeka, iş zekası, dijital hükümet, dijital sağlık, dijital dönüşüm, girişimcilik, bilgi güvenliği, akıllı şehirler, yazılım mühendisliği, sistem geliştirme ve teknoloji yönetimi.

ISEM'deki HU lisansüstü çalışmaları, aşağıdaki üç aktif çalışma alanını kapsar:

 • Bilgi Sistemleri: en son teknolojiler ve yaklaşımlar (örn. yapay zeka, blok zincirleri, iş zekası, bulut bilgi işlem, veritabanları, mobil bilgi işlem ve kablosuz iletişim ve gelişen teknolojiler);
 • Sistem Mühendisliği: sistem düşüncesi ve bireysel bileşenler yerine entegre sistemlere vurgu; insanlar, süreçler ve teknolojilerden oluşan kurumsal mimariler; Ve,
 • Yönetim: iş stratejileri, girişimcilik, planlama entegrasyonu, güvenlik, yönetişim, küresel işletmeler ve çevik işletmeler.

Program Konsantrasyonları

kişiselleştirilmiş

Bilgi Sistemleri Mühendisliği ve Yönetimi Yüksek Lisans öğrencisi, herhangi bir yüksek lisans düzeyindeki programdan toplam 12 krediye kadar seçmeli ders seçebilir. Bu seçenek, Bilgi Sistemleri Mühendisliği ve Yönetimi öğrencisinin kendi özelleştirilmiş uzmanlık ve konsantrasyonunu oluşturmasına olanak tanır.

ISEM MS Programını Benzerlerinden Ayıran Nedir?

Odak noktası, mevcut ve yeni nesil Dijital İşletmelerin nasıl planlanacağı, tasarlanacağı ve yönetileceğidir. Bu şu anlama gelir:

 • Dijital İşletmeler, Akıllı Şehirler, Akıllı Topluluklar, Endüstri 4.0, Dijital Sağlık, Enerji, Tarım ve kamu ve özel sektördeki Yeni Nesil İşletmelerin (NGE'ler) hemen hemen tüm çeşitlerini içerir.
 • NGE'lerin tek bir yönüne (örn. Yönetim) odaklanmıyoruz – Sistem Mühendisliğinin tüm Planla-Mühendis-Yönet döngüsünü kapsıyoruz.
 • NGE'lerin tek bir teknolojisine (örneğin, AI) da odaklanmıyoruz, bunun yerine Analytics, AI, Semantic Web, Cloud Computing, Cyber Security, DevOps, ERP'ler ve Mobil Uygulamaların NGE'ler oluşturmaya nasıl entegre edildiğini ele alıyoruz.

Neden ISEM'i Seçmelisiniz?

 1. ISEM, iş ve teknolojinin esnek bir karışımıdır - Bilgi Sistemleri, Sistem Mühendisliği ve Yönetimi'ni keser.
 2. ISEM, Dijital Dönüşüm, Teknoloji Yönetimi, İşletmeler için Yapay Zeka ve İş Zekası, Blok Zincirleri, Akıllı Şehirler ve Topluluklar, Endüstri 4.0 ve daha pek çok konuda esnek uzmanlıklar sunar.
 3. Bir konu alanındaki herhangi üç dersi alarak ve ardından ilgili bir bitirme projesini tamamlayarak kendi uzmanlığınızı oluşturabilirsiniz.
 4. ISEM'de MS ile başlayabilir ve doktora ile bitirebilirsiniz. ISEM'de
 5. Kariyer geliştirme ve kariyer değiştirenler için uygundur (örneğin, İşletmeden Teknolojiye ve tam tersi).

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular