Keystone logo
Heidelberg Center Latin America

Heidelberg Center Latin America

Heidelberg Center Latin America

Tanıtım

Heidelberg Latin Amerika Merkezi, Araştırma ve Öğretimde Mükemmeliyet Merkezi, Latin Amerika'daki Heidelberg Üniversitesi'nin Lisansüstü Merkezidir. Latin Amerika'da bir Alman üniversitesinin ilk ve tek lisansüstü merkezi olarak kurulmuş ve resmi olarak 9 Nisan 2002'de Santiago de Chile'de açılmıştır.

Merkez, akademik-bilimsel diyaloğun hizmetinde bir kurum olarak tasarlanmıştır ve amacı, Şili Üniversitesi gibi prestijli Latin Amerika üniversiteleri ile ittifak halinde sunduğu Doktora, Yüksek Lisans ve Diploma programlarını organize etmek, teşvik etmek ve yönetmektir. Şili Papalık Katolik Üniversitesi ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi, diğerleri arasında.

Ayrıca farklı disiplinlerde uzmanlık seminerleri, Sempozyumlar, Yaz Okulları düzenler ve yürütür, Alman araştırma ve çalışma içeriğinin sonuçlarını bölge ülkelerine aktarmayı amaçlar. Ayrıca, Santiago de Chile'deki genel merkezinden, Heidelberg Merkezi, Baden-Württemberg Federal Eyaletindeki diğer araştırma kurumları veya üniversitelerle bilimsel işbirliği için bir platform olarak hizmet vermektedir.

2009'dan beri ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından ve Alman Dışişleri Bakanlığı'nın fonlarıyla düzenlenen akademik kalite için prestijli bir yarışmayı kazandıktan sonra, Heidelberg Merkezi (HCLA) bir Mükemmellik Merkezi oldu. Küresel olarak Federal Almanya Cumhuriyeti'nin Araştırma ve Öğretim Mükemmeliyet Merkezi'nden biridir.

Konumlar

  • Providencia

    Las Hortensias,2340, , Providencia

    sorular