Keystone logo
Hijiyama University

Hijiyama University

Hijiyama University

Tanıtım

Hijiyama University ve Hijiyama Junior Koleji'nin kökeni, öğrenciler için özel olarak bir öğretmen yetiştirme okulu olarak belirlenen Hiroşima Showa Kadın Ortaokulu'nun 1939'da kurulmasına kadar uzanır. Hiroşima Edebiyat ve Bilim Üniversitesi'nden (şu anda National University Corporation, Hiroshima Üniversitesi).

Kurumumuzun kuruluş felsefesi 'Geleneksel Japon Yaşamda Kalıcılık ideali için çabalamak''tır. doğanın ve insanın barış içinde bir arada yaşaması, sanat ve kültürün evrensel değeri.

Hijiyama University ve Hijiyama Junior College şimdi radikal eğitim reformları yapıyor ve zamanın ve toplumun değişiklikleriyle esnek bir şekilde başa çıkıyor. Yerel bölgeyle yakından ilgili eğitim ve araştırmayı teşvik ediyor ve zengin bir yerel toplum yaratmaya katkıda bulunabilecek insanları gönderiyoruz.

Üniversitemiz, Hiroşima vatandaşları için başka bir manevi dönüm noktası olan Ota Nehri'nin muhteşem manzarasına hakim olan Amazu adlı güzel yamaçta yer almaktadır. Nehrin yüzeyinde esen rüzgarlar, dört mevsime uygun çeşitli mesajlar taşır. Aynı şekilde Amazu kampüsünde "Hijiyama Rüzgarı" adı verilen bir rüzgar esiyor ve sizlere iletmek istediğimiz mesajları taşıyor. Genç ve taze duyarlılığınızla, dersler, seminerler ve ders dışı etkinliklerden oluşan kampüs hayatınızın tadını çıkarırken bu "Hijiyama Rüzgarı" nı bulmanız en içten dileğimizdir. Ayrıca yirmi birinci yüzyıla yakışan yeni bir Hijiyama Rüzgarı yaratacağınızı umuyoruz. Bu "Hijiyama Rüzgarı"nın tüm hayatınız boyunca hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için zihninizde ve kalbinizde olumlu bir rüzgar olarak esmeye devam edeceğine kesinlikle inanıyoruz.

Konumlar

  • Hiroshima

    Hiroshima, Japonya

    programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular