Keystone logo
Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Tanıtım

HOST'a hoşgeldiniz! Burada okumayı düşünüyor musun? Veya yurtdışında bir dönem eğitim veya staj yapmak mı istiyorsunuz? Araştırma, öğretim ya da mesleki gelişimin bir parçası olarak personel hareketliliği hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da uluslararası bir üniversite ortaklığı başlatmak isteyen bir üniversite öğretim görevlisi ya da görevli misiniz? Ardından, HOST International'ın hizmeti sadece aradığın şey değil!

Dışarı çıkmak

Yurtdışında kalış süresince diğer kültürleri tanımak unutulmaz ve zenginleştirici bir deneyimdir. Eğitim, staj ya da yurtdışında çalışma, yurtdışında kalma, yalnızca dilinizi ve kültürler arası becerilerinizi geliştirmekle kalmaz aynı zamanda uzmanlığınız ve mesleki ve kişisel ağınızı da geliştirecektir. CV'niz için tüm bunlar önemli bir varlıktır - hayatınız boyunca bir varlık!

Niçin ev sahibi?

Hochschule Stralsund - Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Almanya'nın kuzeydoğusunda, genç ve yenilikçi bir kampüs üniversitesidir. Modern ekipmanı, mükemmel bir personel-öğrenci oranı ve Baltık Denizi'nin bir kolu olan Strelasund'un hemen yanında bulunan muhteşem konumu ile HOST, eğitim, araştırma ve yaşam kalitesi için en iyi şartları sunmaktadır. Bu nedenle düzenli olarak Alman üniversite sıralamasında en üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Uygulamaya yönelik, Dinamik, Uluslararası

Aday öğrenciler 27 akredite lisans ve yüksek lisans programını Almanca veya İngilizce ve bir Diploma programı arasından seçebilirler. Sunulan programlar sadece Mühendislik, Elektrik Mühendisliği ve İşletme gibi geleneksel kursları değil aynı zamanda Bilişim Güvenliği ve Mobil Sistemleri, Motorsport Mühendisliği veya Turizm Geliştirme Stratejileri gibi yeni ve yenilikçi programları da içermektedir. Şu anda 36 ülkeden yaklaşık 2.200 öğrenci üç okulda okuyor - İşletme, Mühendislik ve Elektrik Mühendisliği ve Bilişim. Bu, daha büyük şehirlerde diğer uygulamalı bilimler üniversitelerinde olduğu kadar olmayabilir - ancak açık uygulama yönünden başka, çalışma başarısını garanti eden kişisel denetimin hepsinden önemlidir. Ve: Üniversite sadece rahat bir atmosfere sahip değil aynı zamanda aile dostu bir sertifika ve engelli insanlar için tamamen erişilebilir. Buna HOST deyin!

Uzmanların Eksikliği İle Mücadele İçin Yenilik Motoru

HOST, Mecklenburg-Vorpommern'de nitelikli uzmanları eğitmenin en önemli kurumlarından biridir. Mükemmel derecelendirilmiş programlarımızın mezunları yalnızca bölgede değil, Almanya ve yurtdışında aranıyorlar. Neredeyse tüm programlar, yüksek miktarda uygulama içeren ikili bir programın parçası olarak da incelenebilir. Bunu mümkün kılmak için Üniversite birçok şirketle işbirliği yapmaktadır. Aynı zamanda, uygulama odaklı araştırmasıyla HOST, devletin endüstrisi için önemli bir dürtü sağlayıcısıdır.

Ev Sahipliği Kampüsü'ndeki Etkinlikler ve Baltık

Ve eğitim, elbette ki önemli bir bölüm, ancak her şey değil, kampüste sunulan birçok etkinlik var. Örneğin öğrenci proje ekipleri Baltic Racing ve ThaiGer, en üst düzeyde yarış arabaları geliştiriyorlar. Yakın zamanda, HOST bir Avrupa Şampiyonası unvanını bile kutlamayı başardı. SUS'deki öğrenci iş danışmanları, bölgedeki şirketleri destekliyor. Carpe Diem eV, partiler, kültürel etkinlikler ve efsanevi Campusspektakel organize ediyor. Kampüs, çok çeşitli spor etkinlikleri sunuyor. Ve tabii ki, Üniversitenin kendi yelken kulübü var. Ve unutmayın: en yakın kumsal, kampüsten sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir ...

Yüksek Yaşam Kalitesi, Düşük Kiralık Maliyetler

Stralsund'ta öğrenim görmek başka bir önemli avantaja sahiptir: Yaşam maliyetleri diğer birçok üniversite yerine göre çok daha düşüktür. Şehir merkezinde çok iyi bir standart olan ucuz bir daire bulma, Stralsund'da hiç sorun yaratmaz. Aynı zamanda, Öğrenci Hizmetleri, elbette ikamet salonlarında ucuz odalar sunmaktadır. Vurgu: kampüsün hemen yanında yer alan "Holzhausen" öğrenci köyü!

Stralsund ve çevresi mükemmel bir yaşam kalitesi sağlar. Üniversite, Almanya'nın en güneşli adası olan Rügen Adası'nda görülebilir. Bir tane değil, fakat iki ulusal parkın yakınında fantastik doğa deneyimleri sağlayın. Hansa şehrinin UNESCO Dünya Mirası Listesi ve dünyanın dört bir yanından konuklar için cazibe merkezi. Boş zaman faaliyetleri ve zengin bir kültürel ve parti programı birçok şehirde sürekli genişliyor emin olun.

Mükemmel bir derece kazanmak ve ekstra özel bir yer bilmek ister misiniz? Stralsund'a gel. Sizi kozmopolit üniversitemize davet etmeyi dört gözle bekliyoruz!

Konumlar

  • Stralsund

    Zur Schwedenschanze,15, 18435, Stralsund

    sorular