Keystone logo
Hochschule Worms University of Applied Sciences

Hochschule Worms University of Applied Sciences

Hochschule Worms University of Applied Sciences

Tanıtım

Kariyeriniz emin ellerde!

3.500 öğrenci, üç çekici fakülte ve yüksek düzeyde uluslararasılık - yani University of Applied Sciences Worms.

İşletme ve bilgi teknolojisi odaklı devlet üniversitesi, ülkedeki daha küçük eğitim kurumlarından biridir. Bu tam olarak bizim gücümüz! Kampüste insanlar birbirini tanır ve net yapı, başlamayı kolaylaştırır.

Derece programları üç kapsayıcı konu alanına ayrılmıştır: bilgisayar bilimi, turizm/ulaşım ve ekonomi. Hemen hemen tüm derece programları ikili bir sistemde okunabileceğinden, öğrencilerimize erken bir aşamada mesleki deneyim kazanma fırsatı veriyoruz.

Uluslararası

Worms Üniversitesi'nin özel bir özelliği, dünya çapında 50'den fazla ülkeden 180'den fazla ortak üniversite ile uluslararası yönelimidir. Buna ek olarak, öğrenciler uluslararası bir çift lisans ve hatta çift yüksek lisans derecesi alma fırsatına sahiptir. Kültürlerarasılık ve kozmopolitizm, kampüs yaşamımızın ayırt edici özellikleridir.

Disiplinlerarası

Üniversitemizde, geleceğin çalışma dünyasında ihtiyaç duyulacak yetkinlikleri tam olarak yaşıyoruz. Bu, özellikle departmanlar arası projeler yoluyla disiplinler arası alışverişi içerir. Burada, farklı çalışma alanlarından ve bölümlerden gelen öğrenciler, diğer disiplinlerle olan arayüzleri tanır ve farklı bakış açılarının ve ilgi alanlarının daha sonra nasıl birleştirilebileceğini ve karlı bir şekilde bir araya getirilebileceğini işbirliği yoluyla erkenden deneyimler. Yenilikçi proje çalışması sadece eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda ekip çalışmasını ve yaratıcılığı da destekler. Çalışmalar optimal ve modern koşullar altında gerçekleşir.

İyi ellerde

Eğitim yönüne ek olarak, bir derece programı yeni zorluklar getirir. Üniversitemiz burada çok çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmakta ve bir lisans programının başında veya süresince ortaya çıkabilecek önemli sorularda destek sağlamaktadır. Yetkili çalışma danışmanları, herhangi bir zamanda çevrimiçi veya şahsen irtibat kişileri olarak mevcuttur. Buna ek olarak, bireysel çalışma başarı yönetimi konusunda çok çeşitli atölye çalışmaları ve dersler düzenlerler ve öğrencilere en başından itibaren oryantasyon sağlarlar.

Şehir içi kampüsümüz kısa mesafeleri ile sizleri evinizde hissetmeye davet ediyor. Nibelungen ve Luther şehri Worms ayrıca çok sayıda kültürel, spor ve turizm fırsatı sunar, yani eğitiminizin yanı sıra ideal denge.

Konumlar

  • Worms

    Erenburgerstraße,19, 67549, Worms

sorular