Keystone logo
HSE University

HSE University

HSE University

Tanıtım

Modern HSE , 1992 yılında önde gelen Rus ekonomistleri ve hükümet reformcuları tarafından, yeni nesil ekonomistleri eğiterek ve kamu ve özel sektörde yeni fikirlere ilham vererek Rusya'da ekonomik ve sosyal değişimi teşvik etmek için kuruldu. Geçtiğimiz yıllarda, üniversite hızla büyüyerek bir ekonomi okulundan, Rusya'nın en önemli dördünde kampüslerinde 47.500'den fazla öğrencisi ve 7.600 öğretim üyesi bulunan tanınmış bir araştırma üniversitesine dönüştü. Üniversite, ekonomi, yönetim, sosyoloji, kamu politikası ve bilgisayar bilimi alanlarında ülkenin en iyi akademik bölümlerinden ve araştırma merkezlerinden bazılarına sahiptir. HSE , ülkenin ilk Kentsel Çalışmalar bölümünü içeren Rusya'daki en modern programlara ve fakültelere ev sahipliği yapmaktadır. 2014 yılında, Rusya'nın önde gelen internet şirketi Yandex ile ortaklaşa üniversite, gelecek nesil bilgisayar programcıları ve mühendisleri yetiştirmek için Bilgisayar Bilimleri Fakültesi'ni açtı.

Uluslararası Başlangıç ​​tarihi itibariyle, HSE , uluslararası alanda yönlendirilen bir üniversitedir. Artık borsalar, çift dereceli programlar ve yaz okulları şeklinde 130'dan fazla üniversite ve araştırma organizasyonu ile ortaklıklar bulunmaktadır. Üniversitenin fakülte ve araştırma faaliyetleri gittikçe daha fazla uluslararası hale geldi ve öğrencileri artık 60'dan fazla farklı ülkeyi temsil ediyor.

Diverse HSE University , Rusya'da en fazla İngilizce öğretilen Yüksek Lisans programı sunmaktadır. Bu programlar, kamu politikasından işletmeye ve alan çalışmalarına kadar uzanır ve hepsi öğrencileri seçtikleri alanlarda lider olmaya hazırlar. En iyi öğrencileri çekmek için, hak kazanan adaylara liyakate dayalı burslar ve maaşlar verilir.

Fakültemiz, araştırmacılarımız ve öğrencilerimiz 50'den fazla ülkeyi temsil etmektedir ve en yüksek akademik standartları korumaya adamıştır. Yeni benimsenen yapısal reformlarımız, HSE uluslararasılaşmasını ve fakültemizi, araştırmacılarımızı ve öğrencilerimizi çığır açan araştırmalarını desteklemektedir.

Kampüs Özellikleri

HSE University , yüksek öğrenime yönelik uluslararası fikirli, araştırma odaklı yaklaşımıyla kendisini diğerlerinden ayırmaktadır. St. Petersburg, Nizhny Novgorod ve HSE , her düzeyde seçkin akademisyenler sunar ve 40'tan fazla İngilizce öğretilen Yüksek Lisans ve 8 İngilizce öğretilen Lisans programı içerir.

Şimdi dört kampüsleri ile dinamik bir üniversite, HSE iyi uluslararası öğretim ve araştırma uygulamaları ile Rus eğitim geleneklerini birleştiren bir liderdir. HSE , birçok uluslararası alanda en iyi bölümler ve araştırma merkezleriyle ortaokuldan lisansüstü çalışmalara kadar seçkin eğitim programları sunar.

  Sıralamalar

  Sürekli olarak Rusya'nın en iyi üç üniversitesinden biri olarak yer aldı.

  Konumlar

  • Moscow

   HSE University HSE Education & Training Advisory Centre Email: [email protected] Phone: +7 495 531 0059 WhatsApp: +7 916 3118521 Room 623, 11 Pokrovsky blvd., building D, Moscow Hours: 9:30-18:00, Monday-Friday, 109028, Moscow

  • Saint Petersburg

   Kantemirovskaya Ulitsa,3A building 1, 194100, Saint Petersburg

   sorular