Keystone logo
© Ibn Haldun University
Ibn Haldun University

Ibn Haldun University

Ibn Haldun University

İstatistik

Seçkin ve uluslararası alanda tanınan bir akademik kadroya sahip olan İHÜ'de Ocak-2023 itibarıyla 280 akademisyen ve öğretim görevlisi görev yapmaktadır.

Uluslararası bir eğitim ortamına sahip olan İHÜ'de Ocak 2023 itibarıyla 82 farklı ülkeden 1.203 Türk öğrenci ve 639 uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası öğrenciler Türkçe hazırlık eğitimi almaktadır. Bu öğrencilerin 1.036'sının lisansüstü eğitim aldığı İHÜ'de, gelecekte öğrencilerinin %75'inin yüksek lisans (yüksek lisans ve doktora) öğrencisi olması planlanıyor.

  Kampüs Özellikleri

  Üniversitemizde tüm eğitim-öğretim Fatih-Süleymaniye Yerleşkesi (Süleymaniye Külliyesi medreseleri), Bakırköy-Taş Mektep Yerleşkesi ve Başakşehir Ibn Haldun University Külliyesi'nde gerçekleştirilmektedir. İbn Haldun Külliyesi Başakşehir'de Osmanlı medrese mimarisi örnek alınarak inşa edilmiş ve Ekim 2020'de hizmete açılmıştır.

  Argüman ve Tartışma Çalışmaları, Uyuşmazlık Analizi ve Barış Çalışmaları, Etik Çalışmaları, Gayrimenkul ve Altyapı Çalışmaları, Gelecek Çalışmaları, Hadis Çalışmaları, Haydar Aliyev Avrasya Çalışmaları, İslam Ekonomisi ve Finansı, Japonya Çalışmaları, Müfredat Çalışmaları alanlarında uygulama ve araştırma merkezlerimiz bulunmaktadır. , Psikoterapi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sivil Toplum Çalışmaları, Sözlü Tarih ve Toplumsal Bellek, Sürekli Eğitim, Türkçe Öğretmenliği, Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları, Uyuşmazlık Çözümü ve Uzaktan Eğitim.

   Burslar ve fon sağlama

   Öğrenci Görüşleri

   Konumlar

   • Başakşehir

    Ordu cad. F-05 Blok No 3, 34480, Başakşehir

    sorular