Keystone logo
© ICD Academy for Cultural Diplomacy
Academy for Cultural Diplomacy - Center for Cultural Diplomacy Studies

Academy for Cultural Diplomacy - Center for Cultural Diplomacy Studies

Academy for Cultural Diplomacy - Center for Cultural Diplomacy Studies

Tanıtım

ICD Kültürel Diplomasi Akademisi'nin Kültürel Diplomasi Araştırmaları Merkezi (CCDS), dünyanın önde gelen Kültürel Diplomasi çalışma merkezidir ve akademi, diplomasi ve hükümet alanlarında ileri eğitim ve kariyer yapmak isteyen bireyler için eğitim ve mesleki gelişim fırsatları sunar. ve/veya tamamen veya kısmen Kültürel Diplomasi alanıyla ilgili özel sektör.

CCDS, özellikle sert ve yumuşak güç arasındaki dengeyi, birbirine bağımlı bir dünyada küreselleşme sürecini, uluslararası ekonomi ve iş çok kültürlülüğünü, kültürlerarası diyalog ve alışverişi, insan haklarını, dini ve kültürel temelli girişimlerin daha fazla ilerleme sağlama yeteneğini keşfetmeye odaklanmaktadır. karşılıklı anlayış ve karşılığında küresel barış ve istikrarı teşvik etmek.

Academy for Cultural Diplomacy - Center for Cultural Diplomacy Studies","author_url":"","source":""}" />

172011_MicrosoftTeams-image4.jpeg

CCDS programları yüksek düzeyde liderlik sunar ve öğrencilere bugünün dünyasına meydan okuyan kritik sorunları ele alırken gelecekteki liderlik rollerini şekillendirme becerileri sağlar. Programlar, kültürel diplomasinin incelenmesi ve uygulanması ve uluslararası politikaları ve küresel stratejileri şekillendirme potansiyeli için ileri düzeyde bilgi ve analitik araçlar sağlar. CCDS programları aşağıdaki kategorilere ayrılır: Uzaktan Eğitim Kursları, Mesleki Gelişim Sertifika Programları ve Derece Kültürel Diplomasi Programları. CCDS Fakültesi, kamu ve özel sektörden profesörler, yüksek profilli politikacılar ve deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır. CCDS'nin öğretim üyeleri ve danışman üyeleri, uluslararası ilişkiler, küresel ekonomi, kültürlerarası ilişkiler, sanat ve kültür, küreselleşme ve küresel yönetişim alanlarındaki çalışmalara benzersiz bir yaklaşım sağlayan yenilikçi lisans programları tasarlamak için yoğun ve toplu olarak çalıştı. Bu alanlardaki bir derecenin geleneksel akademik bileşenleri, dinamik ve hızla değişen dünyaya uyacak şekilde uyarlanmıştır. Bu amaçla, çağdaş küresel meselelere yaklaşımımız, aynı zamanda dünya meselelerinde yumuşak gücün ve kültürel diplomasinin giderek daha önemli rollerine odaklanmaktadır. Programlar, içerik ve yaklaşımları bakımından benzersiz ve yenilikçidir ve kültürel diplomasi ve ilgili alanlarda mesleki gelişim sunar. Dış politika, uluslararası ilişkiler, kültürel diplomasi, siyaset bilimi veya uluslararası ekonomi ile ilgilenen öğrenciler için programlar, öğrencilerin uygulamalı deneyim ve üst düzey bilgi edinebilecekleri bir platform sağlar; öğrencileri, çalışmalarını tamamlamadan önce bile kariyerlerini başlatmaları için gerekli araçlarla donatmak.

CCDS Diploma Programları, Kültür Diplomasi Akademisi ve önde gelen Avrupa üniversiteleri arasında ortak bir ortaklık altında çalışmaktadır. Derecelerin tümü, üniversite derecelerini almaya hak kazanmış, tam akredite yükseköğretim kurumları olarak kabul edilen Üniversiteler tarafından verilir, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen Bologna Süreci'nin bir parçası olup Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemini kullanır. (AKTS) dereceleri vermek. Programlar, öğrencilere çeşitli büyük Avrupa kentlerinde öğrenme avantajı sağlar ve böylece farklı kültürlerde yaşamaktan akademik, profesyonel ve kişisel deneyim kazanma fırsatı sunar.

Academy for Cultural Diplomacy - Center for Cultural Diplomacy Studies","author_url":"","source":""}" />

172012_MicrosoftTeams-image3.png

Kültürel Diplomasi Araştırmaları Merkezinin Ortak Üniversiteleri

Furtwangen Üniversitesi (HFU)

Furtwangen Üniversitesi (HFU), Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir ve aşağıdaki alanlardaki mükemmelliği ile tanınır:

 • Öğretimde yüksek kalite ve yenilik
 • Endüstri ile işbirliği yaparak güçlü pratik odak
 • Uluslararası odaklanma
 • Uygulamalı araştırma
 • Sürekli eğitim ve yaşam boyu öğrenme
 • İşbirliği ve motivasyon
 • Sosyal sorumluluk ve geleceğin korunması

Furtwangen Üniversitesi'nin ana odağı fen temelli, pratik eğitim ve öğretimdir. Disiplinlerarası projelerde konu alanları arasındaki geleneksel sınırlar kaldırılmıştır. HFU, mühendislik, bilgisayar bilimi, bilgi sistemleri ve yönetimi, mühendislik yönetimi, medya, uluslararası işletme ve sağlık alanlarında uzmandır. Yenilikçi gelişmeleri hesaba katan kurs ve program yelpazesi sürekli iyileştirilmektedir. Amacımız, yetenekli gençlere ileri derece lisans programları sunmak, olağanüstü kariyer fırsatları sunan üst düzey, akredite dereceler vermek. Aynı zamanda, problemleri bağımsız olarak belirleme ve çözme becerisi ile öğrencilerimizin sorumluluk sahibi ve yetkin bireyler olma yolundaki yolculuğunu destekliyoruz. Ek olarak, uygulamaya yönelik araştırma ve akademik mesleki gelişim sayesinde üniversitemiz, iş dünyasında ve toplumda yenilikçiliğe ve gelişmiş becerilere katkıda bulunan yeni nesil bilim insanlarını desteklemektedir.

Konumlar

 • Berlin

  Institute for Cultural Diplomacy Gemthinerstr. 20

  sorular