Keystone logo
© ICD
ICD Business School

ICD Business School

ICD Business School

Tanıtım

ICD İşletme Okulu: Groupe IGS'nin İşletme ve Pazarlama Okulu.

1980 yılından bu yana Paris ve Toulouse'da, Groupe IGS bünyesinde ticaret, pazarlama, geliştirme ve bankacılık alanlarına odaklanan özel bir kurum olan ICD Business School, akademik titizlik, profesyonelleşme ve uluslararası boyutu bir araya getiren bakalorya sonrası programlar sunmaktadır. Yüksek Lisans düzeyinde (Bac+5) devlet tarafından tanınan ve Yüksek Lisans derecesi veren ünlü Grande É cole Programının yanı sıra ICD Business School, Bac+3 düzeyinde devlet tarafından tanınan ve Lisans derecesi veren, ticari gelişim, pazarlama ve etkinlik yönetimi alanlarında 3 yıllık bir Lisans programı ve " France Competences" sertifikalı programlar sunmaktadır. ICD Business School aşağıdaki alanlardaki uzmanlığıyla tanınmaktadır:

 • Ticaret / Perakende
 • Pazarlama
 • İş Geliştirme
 • Olay yönetimi
 • Bankacılık

Yükseköğretimde uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan ICD Business School, öğrencilerine olağanüstü bir eğitim deneyimi sunmak için programlarını sürekli olarak uyarlamaktadır. Böylece, programlarına güçlü bir uluslararası boyut entegre ederek mezunlarının iş piyasasında öne çıkmasını sağlamaktadır.

Kaliteli uluslararası sertifikalar ve etiketler

 • EFMD Akredite Programı EFMD, ICD Business School'un Grande É cole Programına (PGE) EFMD Akredite Master etiketi vererek dünyanın en iyileri arasında yer alan bir programın akademik mükemmelliğini ve profesyonelliğini onayladı
 • Bienvenue en France / Campus France "Bienvenue en France" Etiketi, misafirperver tesislerini vurgulamak isteyen kurumlara verilir. Campus France tarafından 4 yıllığına verilir ve bağımsız bir komisyon tarafından onaylanır.
 • ERASMUS + Erasmus programı, üniversiteler, Avrupa işletme okulları ve dünya çapındaki eğitim kurumları arasında öğrenci ve öğretmen değişimini kolaylaştırmaktadır. Bu program, Okulun öğrenci, öğretmen ve idari personelinin hareketliliğini desteklemektedir.

Biz Kimiz?

IGS Group bünyesindeki lider işletme okulu ICD Business School, 40 yıldır Bac'dan Bac+5'e kadar ticaret, pazarlama, iş geliştirme, etkinlik yönetimi ve bankacılık alanlarını kapsayan eksiksiz bir program yelpazesi sunmaktadır.

Congrè's des Grandes Écoles ve Union des Grandes Écoles Indé kolyelerinin bir üyesi olan ICD İşletme Okulu, BAC+5'te Master, BAC+3'te Lisans derecesinin yanı sıra 6. ve 7. seviye sertifikalı unvanlar veren diplomalar vermektedir. Ayrıca, Grande École Programı EFMD Akreditasyonuna sahip bir Master'dır.

Kurumumuzun amacı üç temel alanda profesyoneller yetiştirmektir: Yeni iş uygulamalarını teşvik etmek için uluslararasılaşma, profesyonelleşme ve sorumluluk. Okul, toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmak isteyen öğrencileri işe alır ve tüm kurslarda iş-çalışma programlarının yanı sıra ulusal ve uluslararası bir burs programı sunarak eğitimi mümkün olduğunca çok insan için erişilebilir hale getirmeyi taahhüt eder.

1980 yılından bu yana, Paris ve Toulouse'da, IGS Group bünyesinde bir işletme, pazarlama, geliştirme ve bankacılık okulu olan ICD Business School, akademik titizlik, profesyonelleşme ve uluslararası boyutu birleştiren bakalorya sonrası kurslar sunmaktadır.

ICD Business School, Bac+5 seviyesinde devlet onaylı ve yüksek lisans derecesi veren Grande École programına ek olarak, Bac+3 seviyesinde devlet onaylı ve lisans derecesi veren, iş geliştirme, pazarlama ve etkinlik alanlarında 3 yıllık bir lisans programının yanı sıra 6. ve 7. seviyelerde RNCP sertifikalı programlar da sunmaktadır.

Tüm ICD İşletme Okulu kursları, iş deneyimi ve uluslararası yerleştirmeleri içerir.

Tanınmış Uzmanlığa Sahip Uluslararası Bir İşletme Okulu

ICD, şu alanlardaki uzmanlık kurslarıyla mükemmel bir üne sahiptir:

 • Satış
 • Pazarlama
 • İş Geliştirme
 • Olay yönetimi

Bir yükseköğretim sağlayıcısı olarak yaklaşık 40 yıllık deneyime sahip olan ICD, öğrencilere benzersiz bir öğrenim deneyimi sunmak için kurslarını düzenli olarak gözden geçirmektedir. ICD, mezunlarımızın istihdam piyasasında öne çıkmasını sağlayan güçlü bir uluslararası boyutu eğitim programlarına entegre etmiştir.

Görevimiz

Misyonumuz, geleceğin profesyonellerini sorumlu iş geliştirme, satış, pazarlama ve satın alma sanatında eğitmek, onlara kuruluşların gelişiminde aktif bir rol oynamaları ve dijital ve uluslararası bir ortamda sürdürülebilir bir ekonomiye katkıda bulunmaları için beceri ve uzmanlık sunmaktır. ICD, etik değerleri koruyup çeşitliliği kucaklarken sosyal bağlılığı ve kültürel açıklığı teşvik ederek öğrencileri karmaşık ve öngörülemez bir dünyada farklı bir şekilde birlikte çalışmaya ve yenilik yapmaya hazırlar.

İş Vizyonumuz

ICD, sorumlu iş ve dijital teknoloji alanında öncü ve lider bir okuldur. Küresel ekonomik ve sosyal değişimlerin bilincindeyiz ve start-up'lardan perakendeye, dağıtımdan bankacılığa kadar çeşitli alanlarda veri, çevre, yenilikçilik ve kültürlerarasılıkla ilgili önemli çağdaş sorunları ele alarak olumlu etki yaratan bir iş vizyonunu teşvik etmeye kararlıyız.

Degerlerimiz

ICD & rsquo'nun faaliyetleri ve programları, HEP Tüzüğünde yer alan IGS Grubunun kurucu değerleri tarafından yönlendirilmektedir: Hümanizm, Girişimcilik ve Profesyonellik. Bu değerler, dünyaya ve başkalarına açıklık; yenilikçiliği ve işbirliğini teşvik eden projeler ve profesyonel odaklı öğretimde yansıtılmaktadır.

Kampüs Özellikleri

Okulun Fransa'da 2 kampüsü vardır: biri başkent Paris'te bulunmaktadır. Diğeri ise Fransa'nın güneybatısındaki Toulouse'da bulunuyor ve La Ville Rose olarak biliniyor.

ICD karşılaştığı zorluk her zaman, öğrencilerimizin mutlu bir öğrenme deneyimini garanti etmede çok önemli olan kişiselleştirilmiş denetimden faydalanmalarını sağlayan insani dokunuşu korurken, yurtdışı projelerimizde başarılı olmayı başarmak olmuştur.

Paris'in Kalbinde Yer Alan Bir Kampüs

Parodi kampüsü, ICD Fransız ve yabancı öğrencilerimize Paris'in merkezinde keyifli ve teşvik edici bir çalışma ortamı sunma hedefini örneklendirmektedir. Dinamik yaşam tarzıyla bilinen bir başkentte yer alan öğrenciler, çok kültürlü değişim ve yenilik için eşsiz fırsatlar bulacaklar. Paris'in çeşitli ve kozmopolit bir bölgesinde yer alan Parodi kampüsü, öğrencilere modern ve işbirlikçi bir öğrenme alanı sunmak için 2018 yılında yenilenmiştir.

İşletme okulu öğrencilerimiz, 19 geniş ve modern konferans salonundan, 150 tam donanımlı sınıftan ve Wi-Fi internet bağlantılı 600'den fazla açık erişimli bilgisayardan faydalanmaktadır. Kampüste ayrıca bir araştırma alanı, bilgi kütüphanesi ve grup çalışması için özel olarak tasarlanmış çeşitli alanlar bulunmaktadır.

'Ville Rose' Ritimiyle Yaşayan Bir Kampüs

IGS'nin Toulouse'daki 6.000 m² Kampüsü, 350 ICD Business School öğrencisine ve dünyanın dört bir yanından gelen 1.200'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Düzenli olarak öğrenciler için en iyi şehirlerden biri olarak seçilen Toulouse, dost canlısı ve canlı bir üniversite şehri olarak köklü bir akademik üne sahiptir.

Kampüsümüze otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilir. Kampüsteki öğrenciler, 200 açık erişimli bilgisayardan ve hem geniş hem de iyi donanımlı çok sayıda konferans salonundan faydalanmaktadır. Sitede ayrıca tam donanımlı modern sınıflar, araştırma alanı, bilgi kütüphanesi ve dinlenme alanı bulunmaktadır.

  kabul

  Join the Grande Ecole Program at ICD Business School

  International Students

  Simplified admission procedure managed by ICD Business School

  • Application Form
  • Kapak Mektubu ve CV
  • Kimlik Kartı ve Kimlik Fotoğrafı
  • En Yüksek Derece sertifikası ve transkript
  • Son 2 yıllık derslerin okul raporu

  Program yöneticisi veya temsilcisi ile bireysel görüşme (30 dakika). Test, adayın İngilizce yeterlilik düzeyini, motivasyonunu, beklentisini ve mesleki projelerini değerlendirmek için İngilizce bir mülakat içerir.

  Interviews can be conducted face-to-face or by videoconference.

  To know more, simply contact us!

  Students in France

  1st Year Admissions

  For entry into 1st year, registration is via the PLATFORM PARCOURSUP from January 17, 2024.

  The written and oral test schedule will be communicated to you by the SESAME bank Concours SESAME once you have made your wishes and according to the timetable provided by your lycée.

  To prepare for the admissions tests, we invite you to register for one of our upcoming ICD Business School admissions test preparation sessions.

  Conditions: High school diploma or equivalent

  Admissions to 2nd or 3rd Year

  For 2nd and 3rd year entry, registration is made directly on our website. Competition fees must be paid at the same time as your registration for the admission tests. Full details of the admission tests will be sent to you as soon as we receive your application. You will be invited to take the oral tests on our premises, or by team if you live abroad, depending on your health situation

  Conditions for 2nd year

  • Obtaining a High School Diploma or equivalent and a certificate of successful completion of a 1st year of studies (60 ECTS acquired) in connection with the program options.

  Conditions for 3rd year

  • High School Diploma or equivalent and a diploma or degree validating a two-year degree cycle (120 ECTS acquired in another establishment, BTS, DUT, Licence 2...) in line with the program options.

  Admissions In 4th OR 5th Year

  Complete your online application at least 7 days before the chosen competition date. You will receive an invitation from ICD Business School to take the tests on the ICD Business School campus on the same day.

  Conditions for 4th year

  • High School Diploma and a degree or diploma validating a Bachelor's Degree/180 ECTS credits (entry into 4th year) or Bac+4/240 ECTS credits (entry into 5th year) in line with the program options.

  Conditions for 5th year

  • Proof of 240 ECTS credits (Bac+4) acquired in a Master's degree program for the 12-month program; for the 24-month program, a nationally recognized diploma or degree certifying three years of study in European higher education for 180 ECTS credits;

  Burslar ve fon sağlama

  Kabul ekiplerimiz, IGS Grubunun 1975'ten bu yana desteklediği ve uyguladığı Açık Fikirlilik ve Hümanizm değerlerinin önemli bir parçası olan burs politikamızla ilgili her türlü sorunuzu yanıtlamaya hazırdır.

  Neden ICD Business School eğitim görüyorsunuz?</p>

  ICD , 40 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş, kurslarının kalitesi ve yenilikçi pedagojik yaklaşımıyla tanınan, lider bir Grande Ecole işletme okuludur. Okul, istihdam piyasasının gereksinimlerini karşılamak için programlarını sürekli olarak yeniden keşfetmeye çalışmaktadır. ICD , sağlam uluslararası ortaklıklar geliştirmiştir ve derslerinin güçlü bir uluslararası boyutu vardır; bu, mezunlarının çok kültürlü iş ortamlarında başarı için geniş bir beceri yelpazesiyle donatılmış profesyoneller olmalarını sağlar.

  Gelecekteki Başarınız için ICD Seçin

  Yıllardır geliştirdiğimiz ortaklıklarımız ve eğitim uzmanlığımız sayesinde öğrencilerimize şunları sunuyoruz:

  • Bir dizi tanınmış kurs
  • Satış, pazarlama ve iş geliştirme konularında uzmanlık
  • Uluslararası eğitim seçenekleri ve çift diploma programları
  • Anında istihdam edilebilirlik ve gelecekteki kariyer başarısı için potansiyellerinin geliştirilmesi.

  Konumlar

  • Toulouse

   186, route de Grenade - 31700 Blagnac, 31700, Toulouse

  • Paris

   12 Rue Alexandre Parodi, 75010 Paris, France, , Paris

  sorular