Keystone logo
The Institute Of Contemporary Music Performance şarkı yazma, MA
The Institute Of Contemporary Music Performance

şarkı yazma, MA

London, Birleşik Krallık

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 6.300 / per year *

Kampüste

* £ 6300 İngiltere ve AB öğrencileri, £ 8200 AB üyesi olmayan

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

MA Songwriting, incelemek için öğrencilere keşfetmek ve pratik songwriting ve analitik şarkı yazarlığı eğitimi hem odaklanmak için tasarlanmış son derece yaratıcı bir programdır.

Dersin Genel Bakış

MA Songwriting, incelemek için öğrencilere keşfetmek ve pratik songwriting ve analitik şarkı yazarlığı eğitimi hem odaklanmak için tasarlanmış son derece yaratıcı bir programdır. Öğrenciler yeni bir büyük repertuar çalışması oluşturulması veya şarkının alanında bir tez üzerinde duruluyor önce konu etrafında yaratıcı keşif, yazma egzersizleri ve akademik araştırma odaklanmak.

ICMP program MA bestecilik başarıyla tamamlanması East London Üniversitesi tarafından MA ödülü yol açar. (Doğrulama tabi) Tüm programın özellikleri bulunabilir burada.

KURS AYRINTILARI

Yaratıcı Süreç (30 kredi)

Bir şarkı yazarı için en iyi çalışmalarınızı teşvik koşulların belirlenmesi çok önemlidir. Bu modülde, incelemek ve olası diğer yaklaşımlar yanına yaratıcı süreci değerlendirmek ve daha da şarkı yazarlığı geliştirmek edeceğiz yolları belirlemek için nasıl öğreneceksiniz. araştırma, tartışma ve öz-yönelimli yazma egzersizleri ile, bu tür fikir üretimi ve organizasyonu, şarkı hazırlanması ve geliştirme ve araştırmacı yazma teknikleri gibi konuları ele alınacaktır.

Songwriting Müzikoloji (30 kredi)

Bu modül söz yazarı toplumsal rolü ve kültürel kimlik üzerine yansıtan popüler müzikoloji perspektifleri analizi ile kendi şarkı yazma uygulamaları için bağlam sağlayacaktır. Sizin bakış açıları şarkı yazarlığı ideoloji ve eleştiri çalışma ile genişletilerek olacak ve rehberlik şekillendirme ve özellikle kompozisyon yazma ve tartışma yoluyla, kritik argümanlar ifade becerilerini geliştireceklerdir.

Songwriting Müzikal Dil (30 kredi)

Başarılı bir şarkı yazarı olmak için, müzikal tekniklerin çok yönlü bir araç kutusu ve Fittingly bağlamlarda geniş bir yelpazede bunları uygulamak için güven gerekir. Bu modül, uygun yöntemleri seçerken daha derin bir müzikal yeterlilik, yaklaşımların daha iyi anlaşılmasını ve daha net bir bakış açısı geliştirmek için yardım, bu becerileri ile donatmak olacaktır. Sen şarkı analizi, yerine fikirlere alternatif yaklaşımlara ve müzikal anlam ve ideoloji de dahil olmak üzere konuları kapsayacaktır.

Yazar Sesi (30 kredi)

Sizin yazarın sesi şarkı yazarı olarak kimliğinizi tanımlayan anahtarıdır. Bu modül lirik yazma disiplin ayrıntılı bir keşif yoluyla, sen geliştirmelerine yardımcı ve bu eşsiz sesi rafine için tasarlanmıştır. desteği ile, tartışma seminer ve pratik atölye çalışmaları paylaşmak olacak lirik içeriği üzerine etkisi için yaratıcı yaklaşımlar çeşitli değerlendirmek ve kendi lirik yazma öğrenme uygulayın. Bu ampirik yaklaşım yazılı mesleki uzmanlık ulaşmada size destek olacaktır.

İsteğe bağlı 60 Kredi Modüller

Binbaşı Repertuar Projesi - Seçeneği *

Bu modül özel bir öğretmen tarafından bireysel denetim alırsınız sırasında önemli bir yeni söz yazarlığı projesi oluşturmak için bir fırsat sağlar. Projeniz tipik bir şarkı döngüsünün şekli, sanatçı albüm, kapsamlı işbirliği veya iş benzer bir vücuda alacaktır. Sen oluşturma ve aynı zamanda projenin belirli bağlamı için bir dağıtım stratejisi geliştirme iken, projeniz için malzeme değerlendirilmesi, planlama becerilerini uygular. Büyük Repertuar Projesi profesyonel şarkı yazarı olarak kariyerine devam etmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Tez - Seçeneği *

Tez uzun bir araştırma projesi geliştirmek isteyen söz yazarı için mükemmel bir seçenektir. Bu soruşturma modülü bir veya bağlamlarda, geçmişleri, temalar veya songwriting teknik yönleri karmaşık daha dikkate yolunda size yol açabilir. Sen Araştırma bölgenizdeki uzman bilgisine sahip özel bir öğretmen tarafından denetlenir bir araştırma önerisi ve detaylı araştırma planı ve nihai genişletilmiş yazılı çalışmalarını üretecek. Tez Doktora düzeyinde ve / veya akademik ya da yazar olarak bir kariyer daha fazla çalışmaya devam etmek isteyenler için tasarlanmıştır.

* Öğrenciler isteğe bağlı 60 kredi modülleri birini seçecektir.

Temel Bilgiler

 • kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi müzik endüstrisinde bilgi, anlayış ve başarılı istihdam becerileri ile donatıyor
 • Bire bir enstrümantal dersler ve bireysel araştırma denetimi
 • Londra konumu üst Londra mekanlarda konser gerçekleştirmek ve mevcut müzik sahnesinde kendinizi fırsatlar sunar
 • sanayi uygulayıcıları tarafından yüksek kaliteli eğitim
 • Kapsamlı müzik endüstrisi bağlantıları ve erişim tüm önemli ağ oluşturmak için olanak
 • Bir yaratıcı ve ilham verici bir öğrenme ortamı
 • Bir şarkı yazarı olarak benzersiz kimlik gerçekleştirerek odaklanabilirsiniz
 • titiz burs ile gelişmiş şarkı yazarlığı birleştirir
 • Bir sanatçı ve akademik olarak yaratıcılık ve güvenini artırır
 • tam zamanlı ya da iki yıl part-time çalışma bir yıl

Giriş Koşulları

Başvuru normalde iyi bir onur derecesi (üst ikinci veya birinci) veya eşdeğeri, ya da karşılaştırılabilir mesleki ya da araştırma deneyimi olacak.

Enstitü ayrıca lisansüstü düzeyde çalışma taahhüt istekli olan ancak gerekli niteliklere sahip olmayabilir kurulan uygulayıcılar başvurularına açıktır. Bu öğrencilerin önceki eğitimi veya deneyimine için kredi verilebilir.

Uluslararası: İngilizce dil şartını - CEFR'in Min Level B2 - Daha fazla bilgi için ziyaret https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration~~pobj için.

Bir kişisel bir bildirimde Ek olarak bir deneme / mülakat tamamlamak için istenecektir (ideal uygun bir lisans kurumdan) Kişisel başvuru: Masters için bir uygulama tamamlarken, aşağıdaki kopyalarını sağlamak için yükleme işlevini kullanın lütfen. Başvurunuzun destek ayrıntılı bilgi içeren belgeler / kanıtlar bazı durumlarda gerekli olabilir.

Çıkan Başarı Hikayesi - Cathy Dennis

Cathy Dennis kendi müziğini yazmaya kariyerine başlayan ve sayısız dünyaca ünlü sanatçılar için kalem parçaları oluyor, dünyaca ünlü sanatçı ve şarkı yazarı olduğunu. Evin yapımcı D Mob için bir vokalist olarak ilk ABD ve İngiltere listelerinde hem vurduktan sonra, ve sonra kendi müzik, Cathy Kylie Minogue seviyor ( 'I Just You Out Can not Get için sayısının çokluğu bir hit yazmış My Head '), (Britney Spears' Zehirli bir ') ve Katy Perry (' Ben bir Girl ') Kissed. O da beş Ivor Novello Ödülleri'nde ve iki Grammy ödülü bulunmaktadır. O en son o bir şarkı yazarlığı Masterclass ev sahipliği 2013, ICMP döndü.

Öne çıkan Tutor - Tim Elsenberg

Tim şu anda kendi grubu Sweet Billy Pilgrim ile yanı sıra, tüm bu alanlardaki projeler üzerinde çalışan, bir yapımcı / söz yazarı / müzisyen. SKB 'kendi bahçe kulübe bir albüm yapmış band' olarak ulusal kapsama sürü almak, 2009 yılında Mercury Müzik Ödülü için aday gösterildi.

Tatlı Billy Pilgrim, üç eleştirmenlerce beğenilen albüm çıkardı Jamie Cullum, adam Merkür adayları Portico Quartet ve Saha Müzik, Malili şarkıcı TOD Traoré, Futureheads gibi çeşitli sanatçılarla gezdi ve bir parçası olarak, Royal Albert Hall'da Who ile gerçekleştirdik Teenage Cancer Trust göstermektedir.

Tim aynı zamanda Porcupine Tree Kirpikler ve Steven Wilson'ın için David Sylvian, Catherine Anne Davies, Bat dahil sanatçılar remixlemiş etti; eş-yazılı 80 serseri efsane Toyah, folk şarkıcısı Beth Orton ve Marcella Detroit malzeme; David Sylvian, Steve Jansen tarafından albümlerinde gerçekleştirilen, Cape Cape Sinek Sam Duckworth ve Aqualung Wear alın; Çeşitli müzik kütüphanelerine katkıda bulunmuş ve reklamlar ve TV için besteledi.

Ayrıca, Tim üç turlar aracılığıyla Adası sanatçı Martin Grech için bir oturum gitarist olarak çalıştı. Halen Crown & Antlaşmaya takipte üzerinde çalışıyor.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Kompozisyon ve Müzik Teorisinde Müzik Ustası: Kompozisyon
  • Helsinki, Finlandiya
 • Görsel Medya Puanlaması için Yaratıcı Müzik ve Ses Tasarımında Msc
  • Nice, Fransa
  • Cannes, Fransa
  • + 4 daha fazla
 • Kompozisyon ve Yaratıcı Müzik Pratiği Yüksek Lisans
  • Limerick, İrlanda