Keystone logo
© Elisava
IE University

IE University

IE University

Tanıtım

IE University Madrid ve Segovia'daki kampüsleriyle İspanya'nın en iyi uluslararası üniversitesidir. Dünyanın önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olarak kabul edilen IE, teknolojilerin ve çeşitliliğin küresel vizyonun, girişimci bir zihniyetin ve hümanist bir yaklaşımın geliştirilmesinde kilit rol oynadığı bir öğrenme ortamı sağlayarak, kuruluşlarda yenilik ve değişimi yönlendiren liderleri şekillendirir.

IE , kendini Madrid, Segovia, San Francisco, Los Angeles, Providence, Sao Paulo, Singapur, Cape Town ve Şangay gibi şehirlerde 130 ülkeden öğrenci yetiştirmeye adamış, son derece uluslararası bir kurumdur. Sundukları çeşitlilik, öğrencilere giderek küreselleşen bir dünyayla başarılı bir şekilde yüzleşmek için gerekli olan uluslararası bir bakış açısı sağlar.

1973 yılında kurulan IE, beş okul altında gruplandırılmış çeşitli bilgi alanlarında lisans, yüksek lisans, doktora ve yönetici eğitim programları sunmaktadır:

IE Yetenek ve Kariyer

IE Talent & Careers , IE'deki tüm mevcut ve eski öğrencilerimizin mesleki gelişimi için en iyi ortaktır. Taahhüdümüz, öğrencilerin profesyonel hedeflerini planlamalarına, yönetmelerine ve gerçekleştirmelerine olanak tanırken onları kurumsal topluluktaki en iyi yetenek olarak konumlandırırken etkili kariyer danışmanlığı, öğrenme kaynakları ve geliştirme araçları sağlamaktır.

Aşağıdaki hizmetler, profesyonel kariyerlerinin tüm aşamalarında tüm öğrencilere sunulmaktadır:

 • Profesyonel kariyer için etkili eğitim ve danışmanlık
 • İş arama stratejisinin hazırlanması ve geliştirilmesi
 • İşverenlere göndermek için bir özgeçmiş derleme kitabı
 • Bir iş bankası: IE Kariyer Portalı
 • Kampüs içi ve sanal Şirket Sunumları
 • Sektörel Yetenek Forumları

Yetenek ve Kariyer hakkında daha fazla bilgi için burayatıklayın.

Kampüs Özellikleri

Sanal kampüs turlarına buradangöz atın!

Gerçek Bir Kampüs Deneyimi

Segovia şehrinde bulunan IE University kampüsü, özgün bir kampüs deneyimi sunar. 1931'de ulusal miras alanı ilan edilen tarihi bir bina olan Santa Cruz la Real Manastırı'nda yer almaktadır. Segovia, Madrid'e hızlı trenle sadece 25 dakika uzaklıktadır ve 80'den fazla ülkeden gelen öğrencileri küresel bir üniversite ortamında, hem akademik hem de canlı bir atmosferde ağırlamaktadır. (href="https://www.ie.edu/university/about/segovia-campus/)

Canlı Bir Şehir Merkezinin Kalbinde

Madrid önde gelen bir Avrupa başkentidir. Öğrencilerimiz, tümü prestijli birinci sınıf IE Business School ile paylaşılan küresel bir öğrenme ortamından, üst düzey ağ oluşturma fırsatlarından ve son teknoloji tesislerle donatılmış binalardan yararlanır. (href="https://www.ie.edu/university/about/study-in-madrid/)

Kampüs hayatı

IE Universityde asla sıkıcı bir an olmaz!

130 farklı ülkeden 6.000'den fazla öğrenci, 100'den fazla kulüp ve yılda yaklaşık 1.500 etkinlikle IE Universityda her zaman bir şeyler oluyor. Eğitime beşeri bilimler merkezli benzersiz yaklaşımımız, size seçtiğiniz sektörde başarı için gerekli küresel bakış açılarını sağlayacaktır.

Kampüs Yaşamımız hakkında daha fazlasını buradanokuyun.

 • IEU Kulüpleri: İlginizi çeken ne olursa olsun, biz sizi koruruz. IE kulüpleri, IE deneyimi için çok önemlidir. IE'de benzersiz ve eğlence dolu bir zamanın motorudurlar. (Sanat Topluluğu Kulüpleri, Coğrafi Kulüpler, Profesyonel Kulüpler, Spor Kulüpleri, Sosyal ve Topluluk Kulüpleri)
 • IEU Atletizm: Hem rekabetçi hem de eğlence ortamlarında (Futbol, Basketbol, Rugby, Voleybol, Tenis ve daha fazlası!) çok çeşitli takım ve bireysel sporlarda IE University temsil edin.
 • İEÜ Yaratıcılık Merkezi:IE Yaratıcılık Merkezi, Segovia ile çeşitli IE evreni arasındaki etkileşimi kolaylaştırarak yaratıcılığı çapraz olarak tetikleyen açık bir alandır.
 • Geleneklerimiz: IE University'in bulaşıcı ruhu ve gururu, kampüs çapında heyecan verici etkinlikler ve programlarla desteklenerek yıllar içinde muazzam bir şekilde arttı.

Kampüsümüz Madrid mahallesi Salamanca'nın merkezinde yer almaktadır. Bu hareketli mahalle, bir teknoloji ve yenilik merkezidir. Birkaç binaya yayılmış bu çeşitli ve canlı kampüs, ağ oluşturma fırsatlarına, bir kahve için durma şansına ve bir ders gününden sonra meslektaşlarınızla buluşmak için toplu taşımaya hızlı erişim sağlar.

Canlı Madrid şehrinde yaşama fırsatından yararlanın. Öğrencilerimiz için yurtlardan ve özel dairelerden paylaşımlı dairelere veya kendi başınıza kiralama konusunda rehberlik sağlayan çeşitli konaklama seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Şehir merkezinde yaşamak, kendinizi İspanyol kültürüne tamamen kaptırmanıza ve sizi IE University'deki her şeye yakın tutmanıza olanak tanır. Ancak Madrid inanılmaz derecede bağlantılı bir şehir ve nerede yaşamayı seçerseniz seçin, kampüse ve başkentin güzelliğine ve canlılığına makul bir mesafede olacaksınız.

IE Topluluğunun bir parçası olarak, taşıma ve depolama şirketleriyle yaptığımız anlaşmalardan yararlanacaksınız. Seçenekleriniz sınırsızdır.

  Sıralamalar

  IE University kendi alanlarındaki en prestijli derneklerden bazıları tarafından üst sıralarda yer almaktan gurur duymaktadır. Her disiplin, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının işverenleri arasında da oldukça saygı görüyor.

  • İspanya'da 1. - Youth Incorporated, Küresel Üniversite Sıralaması 2019
  • Avrupa 5'incisi - Youth Incorporated, Küresel Üniversite Sıralaması 2019
  • Dünya çapında İşveren Memnuniyeti açısından 7. - Youth Incorporated, Küresel Üniversite Sıralaması 2019
  • Öğrenci Memnuniyetinde dünya çapında 6. - Youth Incorporated, Küresel Üniversite Sıralaması 2019
  • Dünya çapında 19. En İyi Üniversite - Youth Incorporated, Küresel Üniversite Sıralaması 2019

  kabul

  Kabul sürecimizin çeşitli aşamaları, akademik ve kişisel profilinizin sizi benzersiz kılan alanlarını belirlemeyi ve eğitim modelimize uymanızı sağlamayı amaçlar.

  IE'de, programlarımızdan herhangi birine kabul için belirli bir son tarihimiz yoktur. Devam eden bir kabul politikamızvar , bu da IE University a yılın herhangi bir zamanında başvurabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, programlardaki sınırlı sayıda kontenjan ve çeşitli öğrenci kitlesi göz önüne alındığında, başvurunuzu programın başlamasından birkaç ay öncesunmanız önemle tavsiye edilir.

  Kabul süreci beş ana aşamaya ayrılmıştır:

  • Çevrimiçi Başvuru ve Destekleyici Belgeler
  • Kabul Testi
  • Çevrimiçi Değerlendirme
  • Kişisel görüşme
  • Nihai Komite Kararı

  Tüm derecelerimiz hakkında bilgi alabilmeniz, metodolojimizi okuyabilmeniz ve sorularınızı iletebilmeniz için yaklaşan etkinliklerimize (açık ev, sanal oturumlar) kaydolmanızı öneririz.

  Kabul Günleri

  Kabul Günleri, IE'nin uluslararası ofislerinde gerçekleşen ve katılımcıların IE University topluluğunun bir parçası olmanın ne demek olduğunu hissetmeleri için harika bir fırsata sahip olacakları benzersiz birleşik etkinliklerdir. Kabul sürecini hızlandırmak isteyen adaylar, bir gün içinde tamamlama şansına sahip olacaklar. Kabul gününü benzersiz kılan nedir?

  • Kabul sürecinizin önemli yönleriyle ilgili bilgilendirici oturumlara katılın
  • IE University temsilcisiyle yüz yüze tüm sorularınızı yanıtlayın
  • Personel, mezunlar ve öğretim üyeleri ile tanışın
  • IE University kabul testini yapın
  • Görüşmenizi aynı gün yapın
  • Öğretim metodolojimizi deneyimleyin

  Kabul Günleri hakkında daha fazla bilgi için burayatıklayın.

  Burslar ve fon sağlama

  IE'de okumak, zaman, çaba ve finansal kaynaklara yapılan bir yatırımdır. Öğrencilerin programlarının finansmanını yönetmelerine yardımcı olmak için IE Financial Aid, burslara ve öğrenci kredisi programlarına erişim sağlar. Mali yardım başvuruları sürekli olarak alınır, ancak bazı bursların belirli son başvuru tarihleri vardır. Mümkün olan en kısa sürede başvurmanız şiddetle tavsiye edilir, fonlar sınırlıdır ve bu nedenle alım ne kadar yakınsa, mevcut fon sayısı o kadar az olur.

  Mali yardım talep etmek için, kabul formu gönderildikten sonra ve her zaman programın başlamasından önce https://www.ie.edu/financial-aid/ adresinde bulunan çevrimiçi formumuzu doldurmanız gerekir.

  IE Mali Yardım Departmanı, mevcut finansman ve burs seçeneklerimizle ilgili sorularınızı yanıtlamak için burada. Öğrencilerimizin ekonomik ihtiyaçlarına en uygun finansal çözümü bulmalarına rehberlik etmeyi amaçlıyoruz.

  IE Vakfı, mezunlarımız ve bağışçılarımız sayesinde yetenekli öğrencilere ihtiyaca dayalı, liyakat ve profesyonel mükemmellik eğitim yardımı sunar. IE Yüksek Potansiyel Ödülü veya IE Bursu gibi burs seçeneklerimizin bir listesi web sitemizde bulunabilir. Kredi seçenekleri ve ödeme planları da mevcuttur.

  Burslar ve mali yardım konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, Kabul Departmanımıza ulaşmaktan çekinmeyin.

  Neden IE University'de eğitim almalısınız?

  IE Üniversitesi sadece bir eğitimden daha fazlasıdır, yaşamı değiştiren bir deneyimdir. Temelinde son teknoloji kaynaklar ve inovasyon bulunan programlarımız, yarının lideri olmak için gerekli araçları edinmenizi garanti eder. IE Topluluğuna -aynı fikirde meslektaşların, deneyimli öğretim üyelerinin ve kapsamlı bir küresel ağdan oluşan bir dünya- adım atın ve dünya çapında bir ağa sahip, bugünün zorluklarıyla mücadele etmeye ve yarının eğilimlerini tahmin etmeye hazır, çok yönlü bir profesyonel olarak dışarı çıkın.

  Benzersiz metodolojilerimiz ve sunulan 45'in üzerinde yüksek lisans programı ile ihtiyaçlarınıza en uygun programı bulabileceksiniz. Dahası, çalışmalarınızı programınıza ve profesyonel hedeflerinize uyacak şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Eğitiminizi beklemeye almayın: gelecek şimdidir.

  Ödüller & Akreditasyonlar

  Dünya çapında 1. - Çevrimiçi MBA

  QS Sıralaması (2021)

  Dünya çapında 5. - yani yönetici MBA

  QS Sıralaması (2021)

  6. dünya çapında - yönetimde usta

  QS Sıralaması (2020)

  Dünya çapında 3. - çevrimiçi MBA

  Financial Times (2022)

  Dünya çapında 8. - finans ön deneyiminde usta

  Financial Times (2021)

  12. dünya çapında - yönetici mba

  Financial Times (2021)

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  • IE Business School'daki son teknoloji WOW odası: eşsiz bir sanal öğrenme alanı.
  • Area31: yetenekli oyun değiştiricilerimizin başlangıç fikirlerini geliştirdikleri bir merkez.
  • IE Yetenek ve Kariyer: öğrencilerin sizi kariyer yolunuza çıkarmasını sağlayacak kariyer rehberliği, kaynaklar ve fırsatlar.
  • Medya Laboratuvarı: multimedya materyallerini planlamayı, üretmeyi ve yayınlamayı öğrenin.
  • Yaratıcılık Merkezi: Projeler, sergiler ve etkinliklerle yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarın.

  IE University her zaman yapılacak bir şeyler vardır ve her zaman bir şeyler olur. IE Deneyimi tam olarak budur: tam bir deneyim. 140'tan fazla kulüp ve 500'den fazla etkinlikle IE University zamanınız dolu dolu yaşanmak üzere tasarlandı. IE Topluluğunun çeşitliliği ve girişimci zihniyeti, ilgi alanlarınıza en uygun dinamik deneyimi bulacağınızı garanti eder.

  Spor ve sosyal kulüplerden topluluk ve profesyonel kulüplere kadar, hem kişisel hem de profesyonel olarak ağ kurma ve gelişme şansına sahip olacaksınız. Dahası, Madrid'in merkezindeki mükemmel konum, keşiflerle dolu günler ve gecelerin sabaha dönüşmesine yol açacak.

  IE University Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Madrid

   C/ María de Molina, 13, 28006, Madrid

  • Amsterdam

   Amsterdam, Hollanda

   • Madrid

    Madrid, İspanya

    • Chicago

     Chicago, Amerika Birleşik Devletleri

     • London

      London, Birleşik Krallık

      • Singapore

       Singapore, Singapur

       • Los Angeles

        Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri

        • Mexico City

         Mexico City, Meksika

         • Shanghai

          Shanghai, Çin Halk Cumhuriyeti

          • Geneva

           Geneva, İsviçre

           • Dubai

            Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

            • Segovia

             Segovia, İspanya

            • Nicosia

             Nicosia, Kıbrıs Cumhuriyeti

            • Providence

             Providence, Amerika Birleşik Devletleri

            • Frankfurt

             Frankfurt, Almanya

            • Cape Town

             Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti

            • 7th Avenue

             7th Avenue, Amerika Birleşik Devletleri

            sorular