Keystone logo
IESA - Instituto de Estudios Superiores de Administración Finans Yüksek Lisans - IESA Panama
IESA - Instituto de Estudios Superiores de Administración

Finans Yüksek Lisans - IESA Panama

Request duration

Request teaching languages

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Finans Yüksek Lisans


Nisan 2009 itibariyle, IESA (2008 América Economía MBA Sıralamasında finans alanında 3. sıra), Tulane Üniversitesi ile birlikte Orta Amerika pazarına Finans Yüksek Lisansını sunmaktadır (FinancialTimes Sıralamasına göre dünyada 10. sıra, 2008) ve University de los Andes (2008 América Economía MBA Sıralamasında beşinci sıra). Önde gelen üç okulun bu benzersiz birleşimi, küresel bir öğrenme deneyimi, akademik mükemmellik ve küresel finans piyasasının zorluklarına hazırlanma fırsatı sunar.


Finans Yüksek Lisansı , Latin Amerika vizyonu ve bağlamı ile profesyonel ve düzenleyici uygulama ve danışmanlıkta küresel finans sektörünün yeni ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, alanında oldukça uzmanlaşmış iki dilli bir programdır (% 50 İspanyolca ve% 50 İngilizce). .küresel finans dünyası.

Finans Yüksek Lisans mezunu, aşağıdakileri yapabilen bir profesyonel olacaktır:

■Finansal kurumlarda, yatırım bankacılığında ve finansal yönetim, risk ve kurumsal finansman alanlarında çalışın.


■Ulusal ve uluslararası piyasaların ihtiyaçlarını karşılayan finansal ürün ve hizmetler geliştirmek ve uygulamak.


■Şirketlerin ve/veya finansal kuruluşların birleşme ve devralmalarının değerlendirilmesi ve uygulanması süreçlerinde yer almak.


■Finans ve muhasebe açısından şirketlerin ve finansal kurumların performansını analiz edin ve yönetim uygulamalarını değerlendirin.


■Mali etkileri konusunda bilgi ve ustalık gerektiren karmaşık karar alma ve değişiklik uygulama süreçlerine katılın.


■Çevredeki değişikliklerin bir şirketin piyasa değeri veya finansal varlıkların yatırım portföyü üzerindeki etkisini analiz edin.

IESA Panama


Ekim 2007'den bu yana, Yönetimde İleri Araştırmalar Enstitüsü-IESA, çok özel bir Misyonla Panama'daki çalışmalarına başladı: liderlik rollerini üstlenmek için bilgi ve hazırlık sunmak. Günümüz dünyasının zorluklarına ayak uyduran üstün bir akademik teklifle.


Venezuela'daki 45 yıllık mükemmelliği ile IESA, 50 ülkede önemli kamu ve özel sektör kuruluşlarına liderlik eden ve AACSB, AMBA ve EQUIS'ten uluslararası akreditasyonlara sahip üç binden fazla mezun yetiştirmiştir. América Economía dergisinin 2008 sıralamasına göre Latin Amerika'nın en önemli yedinci okulu olup, özellikle Finans (üçüncü sıra) ve Ekonomi (ikinci sıra) alanlarındaki liderliği ile öne çıkmaktadır.


Özel, kamu ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar artık, mükemmelliğini onaylayan üst düzey bir akademik kadroyla (profesörlerinin %80'i doktora sahibidir) el ele, becerileri geliştirme ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bilgi edinme fırsatına sahiptir. Enstitü.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Master of International Trade & Finance (MITF) (European & US accreditations)
    • Geneva, İsviçre
  • Finans Yüksek Lisansı
    • Barcelona, İspanya
  • Uluslararası Finans Yüksek Lisansı
    • Jiaxing, Çin Halk Cumhuriyeti