Keystone logo
IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam

IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam

IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam

Tanıtım

IHS hakkında

1958 yılında kurulan IHS, Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nin kurduğu uluslararası konut ve kentsel gelişim enstitüsüdür. 60 yılı aşkın süredir, insani ve kurumsal kapasiteleri geliştirmek, yoksulluğu azaltmak ve şehirlerdeki yaşam kalitesini yükseltmek misyonumuz olmuştur. Planlamada sosyo-mekansal dinamikler, iklim esnekliği, yerel ekonomik yenilik, insan hakları ve cinsiyet perspektifinden konut, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler (altyapı, enerji ve su), arazi gibi çeşitli kentsel konularda Yüksek Lisans, Doktora ve kısa kurs programları sunuyoruz. hukuk ve finans ve yenileyici doğal kaynak yönetimi.

120113_commonstudentheaderErasmus.jpg

Öğretme ve öğrenme yöntemleri

Öğretme ve öğrenme yöntemlerimiz, eğitim, danışmanlık ve araştırmanın çapraz gübrelenmesine yönelik benzersiz IHS yaklaşımına bağlıdır. IHS yaklaşımı, öğrencileri şehirlerdeki yoksulluğu azaltmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek için çok boyutlu çözümler oluşturacak şekilde donatmak için tasarlanmıştır. Akademik kadromuz her zaman uluslararası eğitim ve öğretim görevlerinde yer almakta ve sürekli olarak yenilikçi kentsel çözümlerin geliştirilmesine yönelik çalışmaktadır. Gerçek hayattaki kentsel sorunların ve çözümlerin müfredatımızda ele alınmasını sağladığımız disiplinlerarası eğitim yaklaşımımızdan gurur duyuyoruz.

120112_Renishedprofessors.jpg

kolaylaştırıcılar

IHS, UN-Habitat, Cities Alliance ve ICLEI dahil olmak üzere kentsel gelişim alanında küresel liderlerle birlikte çalışır. IHS ayrıca kapsamlı bir kentsel gelişim anlayışı sunmak için Hollanda'daki ve dünyadaki önde gelen Hollanda üniversiteleriyle de ortaktır. Amsterdam, Groningen ve TU-Delft, şehir markalaşması, şehir ekonomisi, lojistik, ulaşım, mirasın korunması konularında konuk dersler veren üniversitelerden bazılarıdır ve IHS'nin her yıl öğrencilerimize sunduğu ek akademik kaynakların sadece küçük bir kısmıdır.

öğrenciler

IHS sınıfı, 45'ten fazla ülkeden zengin ve çeşitli deneyimlere sahip orta düzey profesyonellerden oluşur. Tipik arka planlar arasında mimarlık, mühendislik, planlama, ekonomi, sosyal bilimler, çevre bilimi ve konut bulunur.

IHS mezunları, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde yoksulluğu azaltma ve yaşam kalitesini iyileştirme misyonumuzu yerine getirmemize büyük katkıda bulundular. Özel, devlet ve akademik sektörlerde çeşitli pozisyonlar almaya devam ediyorlar. Mezunlarımız tarafından alınan pozisyonlardan birkaç örnek:

●Philips'te proje yöneticisi döngüsel ekonomi

●BM-Habitat'ta kentsel yönetişim ve politika uzmanı

●Asya Kalkınma Bankası'nda mimari danışman

●GIZ'de mekansal planlama danışmanı

●Yerel Yönetim ve Bölgesel Kalkınma Bakanlığı'nda Kıdemli Müfettiş

●Çevresel Olarak Sürdürülebilir Ulaşım ve İklim Değişikliği Merkezi Direktörü

●Ponificia Universidad Javeriana'da Tam Profesör

120110_getadiplomafromatop100university.jpg

Şehir & Kampüs

IHS, ikonik Rotterdam şehrinde, Erasmus Üniversitesi kampüsü Woudestein'da yer almaktadır. Cesur mimari tarzı, öncü şehir planlaması ve ünlü çok kültürlü nüfusu, Rotterdam'ı kentsel dünyada yenilik ve ekimin ön saflarına taşıdı. IHS, İkinci Dünya Savaşı'nın neden olduğu yıkımın ardından şehrin yeniden inşa edilmesine ve yeniden keşfedilmesine yardımcı olarak Rotterdam tarihiyle gurur duyuyor. Etkileyici bir ufuk çizgisine karşı kurulmuş olan Rotterdam, mükemmel yerel ve uluslararası ulaşım bağlantılarıyla doludur ve bu da onu Hollanda'nın ve Avrupa'nın geri kalanının sunduğu her şeyi keşfetmek için mükemmel bir üs haline getirir. İyi bağlantılı ulaşım sistemleri ve güvenli bisiklet yolları var, bu da şehirde seyahat etmeyi çok keyifli hale getiriyor. Rotterdam'ın 600.000 sakinini oluşturan 175 farklı milletten oluşan çeşitlilikle dolu bir şehirdir. Ayrıca, Hollanda eğitim sisteminde İngilizce öğrenmek zorunludur, bu da neredeyse tüm ülkenin İngilizce konuşabileceği anlamına gelir! “Gerçekleştir”, liman, Rotterdam şehri ve Erasmus Üniversitesi Rotterdam arasındaki füzyonla gösterilen bu fantastik şehrin büyümesini destekleyen bir vizyondur.

120109_Resize_Girlsoncampusfromtheback.jpg

Kabul

Her yıl 1 Ekim'den itibaren Master programlarımıza başvurmaya başlayabilirsiniz. Kabul koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitemizi buradan ziyaret edin.

Eğitim verilen programlar

İngilizce

Konumlar

  • Rotterdam

    Rotterdam, Hollanda

    sorular