Keystone logo
Institute for Law and Finance

Institute for Law and Finance

Institute for Law and Finance

Tanıtım

Hukuk ve Finans Enstitüsü (ILF) , öğretim ve araştırmada akademik mükemmellik için bir merkezdir. 2002 yılında Goethe Üniversitesi Frankfurt am Main tarafından kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak kurulmuştur ve birçok önde gelen kurumun desteğiyle kurulmuştur. Önde gelen ticari bankalar ve uluslararası hukuk firmaları, Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası, Frankfurt Kenti ve Hesse Eyaleti, Avrupa Merkez Bankası ve Deutsche Bundesbank, planlama aşamalardan bugün.

ILF akademik öğretim ve araştırma yapmaktadır ve kurulduğu günden bu yana bir özel-kamu-ortaklığı olarak politika merkezi olarak destekleyici bir rol oynamaktadır. Almanya'daki ve dünyadaki avukatlara, üst düzey yöneticilere ve yöneticilere disiplinler arası eğitim veriyor ve akademi ile uygulayıcılar arasındaki tartışmalara ve forumlara dair forumlar sunarak yasama sürecinde bir politika merkezi olarak hizmet ediyor.

öğretim

ILF, Almanya ve yurtdışından yüksek nitelikli hukuk veya işletme / ekonomi mezunlarına karşılaştırmalı bir hukuk ve disiplinlerarası temel üzerine Finans (LL.M. Finans) derecesi alanında lisansüstü eğitim sunmaktadır. Bu Yüksek Lisans programı, hukuk ve uluslararası finans uzmanlık alanlarında teorik bilgi ve pratik eğitim birleştiren ilgilenen öğrencileri hedefliyor. Bu yüksek düzeyde uzmanlaşmış programdaki dersler tamamen İngilizce dilinde yürütülmektedir.

Fakültemiz hem önde gelen akademisyenlerden hem de uygulayıcılardan oluşmaktadır. Goethe Üniversitesi Frankfurt'tan etkileyici uluslararası tecrübeye sahip, yurtdışından konuk profesörler ve büyük uluslararası hukuk firmalarının ortakları, merkezi ve ticari bankalardan uzmanlar, düzenleyici kurumlar ve denetleme şirketlerinden uzmanlar olan, son derece saygın hukuk ve ekonomi profesörleri burada bilgi ve uzmanlıklarını öğrencilerimize aktarmak.

70 ile 50 arasındaki fakülte öğrenci oranı mükemmel ve küçük sınıflarımız, fakülte ve öğrenciler arasında doğrudan temas sağlamaktadır. Buna ek olarak, tüm öğrencilerimiz sponsorlar ile 6 ila 8 haftalık stajlar yaparak program sırasında edindikleri bilgileri uygulamak ve profesyonel temaslar kurma fırsatına da sahiptir. Ayrıca ILF, Columbia Law School, Brezilya'daki FGV DIREITO RIO ve Amsterdam Business School ile öğrenci değişim programları için işbirliği anlaşmaları yapıyor.

ILF ayrıca her yıl 2 haftalık yaz ve ilkbahar okulları sunmaktadır. ILF sponsorlarının uzun listesindeki hukuk firmalarından ve bankalardan gelen uzmanlar, bankacılık ve sermaye piyasası kanunları ve şirket hukuku ile ilgili pratik konuları, önceden seçilmiş 40 yasal kursiyerlere yoğun bir içgörü sağlamaktadır.

Araştırma ve Politika Merkezi

ILF eğitim rolünün yanı sıra, hukuk ve uluslararası finans alanlarında araştırma ve politika yapma yetkinliğinin merkezi.

ILF, bu değişikliklerin akademik araştırmacılar ve forumlar aracılığıyla iyi değerlendirilmesi ve tartışılmasının sağlanarak şirket, bankacılık ve sermaye piyasası kanunlarında önemli yasal değişikliklerin yapıldığı süreçte yardımcı olur. Bu amaçla ILF bir dizi çalışma belgesine sahiptir ve güncel konularda konuk konferanslar, konferanslar ve tartışma podyumları düzenler. Konuşmacılar arasında Almanya ve yurtdışındaki üniversite öğretim üyeleri ile düzenleyici kurumların, şirketlerin, organizasyonların ve hukuk firmalarının temsilcileri yer alıyor.

Kamuoyu, Maliye Meclisinde düzenli olarak düzenlenen tüm ILF konuk konferanslarına candan davetlidir.

Konumlar

 • Frankfurt

  House of Finance The Goethe-Universität Campus Westend Grüneburgplatz 1 , 60323, Frankfurt

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular