Keystone logo
IMT Mines Albi

IMT Mines Albi

IMT Mines Albi

Tanıtım

1993 yılında kurulan IMT Mines Albi , Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı'nın yetkisi altında bulunan, mühendislik konusunda uzmanlaşmış bir devlet yüksek öğretim kurumudur.

Bir yüksek lisans mühendisliği

Fransız bir "Grande École d'Ingénieurs mühendislik" olarak, IMT Mines Albi ihtiyaçlarınıza, yeteneklerinize ve hedeflerinize uygun olağanüstü bir program yelpazesi sunar. Lisans öğrencilerimiz L3 veya M1 seviyesinde kabul edilir ve Mühendislik Diplomamız sonunda verilir Bilim, mühendislik, Uluslararası Master (M3) ve Ph.D. programlarımız, dinamik ve kararsız bir dünyanın zorluklarına hazır sosyal olarak sorumlu liderler geliştirmek için yüksek düzeyde bilimsel ve yönetsel eğitim sağlar.

Araştırma için mükemmeliyet merkezi

IMT Mines Albi 3 araştırma merkezlerini barındıran: enerji, çevre ve Clément Ader Enstitüsü havacılık ve uzay uygulamalarında Araştırma Merkezi belirli bir vurgu ile mekanik ve malzeme bilimi mühendisliği araştırma odaklanan parçacık katıların bilim ve teknolojiye adanmış RAPSODEE araştırma merkezi Endüstri Mühendisliği için tedarik zincirlerinin organizasyonuna ve yönetimine, matematiksel araçların ve sistem mühendisliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar için RAPSODEE ve ICA bilimsel mükemmelliği ve kaliteyi endüstri araştırma ortaklıkları kapsamında tanımlayarak CNRS ve Aller Albi ile laboratuarlar arasında ortak araştırma üniteleri haline gelmiştir. IMT Mines Albi , Fransa'daki endüstri odaklı araştırmayı yürüten seçkin araştırma gruplarına verilen bir etiket olan prestijli “Carnot” ödülüne layık görüldü

Ekonomik ve bölgesel kalkınma için bir iş ortağı

IMT Mines Albi sürekli olarak uluslararası ve ulusal endüstrilerle yakın ilişkiler geliştirir ve bölgesel ekonominin gelişimine katılır, örn. Başlangıçta şirket kurma vb. Gibi. Eğitim süreci, lisansüstü mühendislerin “işe yarayan yere vurmalarını” sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sektörde çeşitli sektörlerde operasyonel işler. Endüstriden birçok mühendis ve yönetici düzenli olarak okulda öğretmenlik yapıyor ve yönetimine yakından bağlı.

strateji

IMT Mines Albi modern ve iyi donanımlı bir akademik kurumdur

  • Fransız “Grandes Ecoles” geleneğine göre çok yetenekli mühendisler yetiştirmek
  • Master of Science diploması vermek
  • birlikte teslim doktora diploması
  • Temel ve uygulamalı araştırmaları yürütmek
  • Faaliyetlerinin endüstriyel uygulamasını teşvik etmek.

IMT Mines Albi aittir: - Mühendislik, Bilgi Teknolojileri ve Yönetiminde Eğitim ve Öğretim alanında Fransa'nın lideri olan “Institut Mines-Télécom” a, 1290'da kurulan ve tüm üniversite genelinde yaklaşık 120000 öğrenciden oluşan “Toulouse Üniversitesi” ne alanlar. Albi, Fransa'nın güney batısında, UNESCO dünya mirası ilan edilen tarihi merkezinin bulunduğu şirin ve sakin bir şehirdir. Fransa ve Midi-Pyrénées bölgesinde bulunan “Madenler”, “Télécom” ve “Toulouse” üniversitelerinin modern ve dinamik ağının merkezinde yer alan “Mines Albi”, dünyaca ünlü araştırma kümeleri ortamında gelişmektedir. havacılık, kanser ve sağlık, enerji, su ve çevre gibi çeşitli alanlar. Kampüsün hızlandırılmış uluslararasılaşması, gelecekteki gelişimin başlıca amaçlarından biri haline gelmiştir. Öğrencilerimizin her biri için önemli bir uluslararası deneyim zorunludur ve IMT Mines Albi , lisans ve yüksek lisans derslerinde yabancı öğrencilerin yaklaşık% 30'unu barındırmayı amaçlamaktadır. Bu öğrenciler, tüm dünyadan üniversitelerle imzalanan işbirliği anlaşmaları çerçevesinde, değişim, lisans veya çift diploma öğrencileri olarak kabul edilmektedir. Bugün doktora ve doktora sonrası öğrencilerimizin yaklaşık% 50'si yurt dışından gelmektedir. Yıllık uluslararası konferansları organize etmeyi ve birlikte organize etmeyi, uluslararası ve AB projelerine katılımımızı artırmayı ve uluslararası yayınları artırmayı sürdürerek araştırmalarımızın uluslararası katılımını ve tanınmasını geliştiriyoruz. Ortak uluslararası araştırma ekipleri ve laboratuvarlarının geliştirilmesi ve ziyaret profesörlerinin yoğunlaşması, uluslararası düzeyde konumumuzu güçlendirecektir. Teknolojik ve pilot platformlar GALA, MIMAUSA ve VALTHERA ve kampüs yaşam kalitesi ve Albi genel olarak yeni yatırımlar nedeniyle, IMT Mines Albi eğitim ve araştırma için cazip bir seçenek.

Konumlar

  • Albi

    Allée des sciences, 81000, Albi

sorular